• kam ve světě za operou, baletem, na muzikál, do divadla

  Kam ve světě za operou, baletem či na muzikál Víte, kde se nacházejí nejslavnější operní domy světa? Kde vidět nejlepší balet nebo kde spatřit na vlastní oči holywoodské hvězdy v muzikálech či v divadelních hrách? Víte, že loutkové divadlo na mnoha místech na světě si pro svůj význam vysloužilo zápis do prestižního seznamu UNESCO?

  dějiny německa

  Dějiny Německa Víte, co byla Svatá říše římská či jaký význam hrála ve středověku hanza? Jakou roli v německých dějinách sehrál Martin Luther či kdo byl "železný kancléř"? Víte, proč se k moci dostal Hitler a jak se Německu podařilo po prohrané válce stát se jednou z nejsilnějších ekonomik dnešního světa?

  dějiny, historie Francie

  Dějiny Francie Víte, proč upálili Johanku z Arku nebo kdo byl kardinál Richelieu? Víte, co byla Bastila nebo jak vznikla francouzská hymna? Víte, jak dlouho dobýval Evropu Napoleon a proč nakonec padl?

  dějiny, historie Řecka

  Dějiny Řecka Víte, proč je starověké Řecko považováno za kolébku evropské kultury? Znáte ty nejdůležitější řecké bohy? Víte, jak dlouho Turci okupovali Řecko či proč Řekové mají s Tureckem konflikt o ostrov Kypr?

  dějiny, historie Velké Británie

  Dějiny Velké Británie Víte, proč vypukla Stoletá válka či jak se k moci dostali slavní Tudorovci? Víte, proč zemi vládl "lord protektor" a co vyvolalo průmyslovou revoluci? Víte, kdo byl Churchill, Chamberlain či Margaret Thacherová?

  Mexická kuchyně

  MEXICKÁ KUCHYNĚ Mexická kuchyně je pověstná svými pestrými barvami, pikantní chutí a dokonce patří od roku 2010 na Seznam nehmotných památek lidstva UNESCO.