Naše služby cestovatelům

  Cesty po světě je cestovatelský portál jedné vášnivé cestovatelky, který chce být trochu jiný než všechny ostatní. Je určen pro cestovatele, kteří se rozhodli cestovat po světě na vlastní pěst a hledají informace o místech, které by v dané zemi neměli minout, připravují si itinerář a hledají rady ohledně dopravy, ubytování a zkušenosti ostatních cestovatelů ze všech zemí světa.

  Náš web je přehledný, zakládá si na faktické správnosti a spolehlivosti všech informací. Všechny země jsou řazeny v jednotném systému. Prvotní dělení je podle kontinentů, poté podle jednotlivých zemí. U každé země pak najdete hlavní článek obsahující všechny informace, které Vás o dané zemi zajímají. V pravém boxu najdete sekci Co navštívit, která Vás podrobně informuje o těch nejzajímavějších místech v dané zemi a obsahuje nejen fotografie, ale i důležité odkazy, které byste při návštěvě tohoto místa mohli využít. Průvodce se věnují jednotlivým městům, místům, ale i celým regionům.

 • Chcete cestovat po světě na vlastní pěst a nevíte, jak na to?

  Cestovatelský portál Cesty po světě je online průvodce, který pro vás připravil nejen podrobné průvodcovské články po místech celého světa, ale i řadu článku, tipů a rad na to, jak co nejlépe, nejlevněji, nejpohodlněji a nejbezpečněji procestovat celý svět na vlastní pěst. Platí totiž pravidlo, že čím lépe se na vaši cestu připravíte, tím víc eliminujete různé nepříjemnosti a neočekávané situace. A když už nějaké to adrenalinové dobrodružství na vaší cestě zažijete, věřte, že až se vrátíte domů, budete na něj s úsměvem vzpomínat a u sklenky vína to za pár let budete vyprávět jako veselou historku z cest. Věřím, že všechny věcí se dějí za nějakým účelem a že co nás nezabije, to nás posílí. Tak i vy s tímhle mottem vycestujte bez obav do světa. Náš portál vám k tomu může poskytnout celou řadu velmi cenných rad. Zkušení cestovatelé už mají na všechno svoje finty a triky, kde hledat letenky, jak ušetřit na ubytování nebo jak toho co nejvíce vidět. Pokud nepatříte k těm, kteří pětkrát do roka podnikají expedice do nevídaných končin a nevíte proto, jak cestovat na vlastní pěst, přečtěte si naše Rady a tipy. Díky nim si připravíte skvělou dovolenou. Poradíme vám tam, kde a jak sehnat ubytování, jak zařídit levnou letenku, jak cestovat autem po Evropě i po světě nebo kolik peněz si vzít v hotovosti.

 • Netroufáte si vyrazit do světa na vlastní pěst?

  Důvodů pro to, proč si spousta lidí netroufne na to, vyrazit do světa na vlastní pěst, je hned několik. Neumí žádný cizí jazyk, nemají zkušenosti s takovýmto typem cestování, nejsou organizačně dost zruční a složitější a delší cestu prostě nezvládnou dobře naplánovat a nebo na to prostě jen nemají dost času a nechtějí trávit dny (ano, nepřeháníme, příprava delší cesty se spoustou zážitků zabere opravdu dny práce) pročítáním průvodců, hledáním levných letenek, ubytování a toho, co by na daném místě mohli dělat. Patříte mezi některou z těchto skupin? Pokud ano, i tady Vám pomohou Cesty po světě, na které jste právě zavítali!

  Takže znovu, pokud patříte mezi skupinu lidí, kteří si sami netroufnout nikam vyrazit nebo na přípravu dovolené snů nemají dost času ani zkušeností s přípravou, máte několik možností.

  Cestujte s cestovkou

  Pokud se opravdu bojíte a netroufnete si na to sami, kupte si zájezd s cestovní kanceláří, kterých funguje na českém cestovním trhu nebřeberné množství. S cestovkou tak seženete pobytový zájezd, který na místě můžete doplnit pár fakultativními výlety, ale také poznávací zájezdy do různých světových stran. Výhodou pobytových i poznávacích zájezdů organizovaných cestovkou je to, že se cestovka o všechno postará za vás – zařídí letenku, průvodce (poznávací zájezdy a expedice) nebo delegáta (pobytové zájezdy), kteří na místě všechno zařídí a vy jen následujete daných pokynů a o nic se nestaráte.

  Ti, kteří cestují pravidelně s cestovkou, už mají svoji oblíbenou, se kterou pravidelně vyrážejí na dovolené. Pokud žádnou takovou nemáte a chcete si koupit dovolenou od cestovky, využijte velkých prodejců zájezdů, kteří zastupují většinu českých, ale i německých cestovních kanceláří a nabízejí tak opravdu nepřeberné množství jak pobytových, tak poznávacích dovolených.

  Svoji dovolenou si můžete objednat tady:

  Invia
  dovolena.cz od Student Agency
  Travelportal
  Flüge.de německý prodejce letenek a zájezdů
  CK Blue Style

  Cestování s cestovkou má ale také celou spoustu nevýhod a je vhodné opravdu jen pro ty, kteří se bojí a potřebuji mít neustále někoho při ruce. První nevýhodou může být jeho cena. Bez cestovky totiž stejný zájezd často seženete levněji, i když tohle rozhodně neplatí stroprocentně. Druhou nevýhodou je přesně daný termín, ve kterém musíte na zájezd vyrazit,a ten se vám ne vždycky hodí. Pak je tu problém s platbou různých storno poplatků a propadnutí peněz v případě, že z nějakého důvodu prostě nakonec nemůžete vyrazit. Když si takovou dovolenou naplánujete sami, bude vás to většinou stát jen poplatek za změnu termínu letenky, ale o žádné další peníze nepřijdete a váš plán můžete uskutečnit jindy. A konečně problém s tím, že ne všichni chceme vyrazit na dovolenou s bandou dalších českých turistů, se kterými si prostě ne vždycky musíme osobnostně sednout. V případě, že to jsou lidi s jinými životními postoji a hodnotami nebo prostě jen obyčejní „prudiči“, dokáže vám jejich přítomnost dovolenou vážně znepříjemnit. A v neposlední řadě může být problémem i to, že vám prostě program daného poznávacího zájezdu z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje (vstává se moc brzy, navštěvuje se moc (nebo málo) muzeí, ubytování je jen ve 3* hotelu a vy byste chtěli něco luxusnějího, je tam málo zážitků, které by vás bavily). Ovšem já za hlavní nevýhodu považuji to, že vám nic neudělají na míru a přesně podle vás. Vždycky musí uspokojit většinu a s tak velkými počty turistů se prostě nemohou (a ani nechtějí) přizpůsobovat každému zvlášť.

  Co když s cestovkou vyrazit z nějakého výše uvedeného důvodu nechcete?

  Nechte si připravit dovolenou snů na míru od nás!

  Pokud si sami nezvládnete nebo nemáte čas dovolenou snů připravit, nechte to na nás! Cesty po světě Vám připraví itinerář podle Vašich představ. Jsem zkušená cestovatelka, která procestovala celou Severní Ameriku, řadu míst v Karibiku i v Asii a skoro všechny evropské země. Itinerářů jsem připravila desítky, přizpůsobím se všem vašim přáním a pomůžu vám všechno zařídit do posledního detailu.

  K tomu nabízím i možnost, že s Vámi budu online/telefonicky v kontaktu po celou dobu vaší dovolené a v případě komunikačního problému způsobeného vaší jazykovou nevybaveností to na dálku vyřeším za vás. Budete mít problém na recepci nebo při půjčování auta? Nebo budete potřebovat vykomunikovat cokoliv jiného, ale neumíte anglicky? Budete chtít zarezervovat nějakou skvělou restauraci, která vám padla do oka? Prostě jen předáte telefon a já už všechno vyřídím za vás!

  Chcete letět ve skupině přátel soukromým letounem na Bali? Chcete vyrazit na golfovou dovolenou na Floridu? Chcete létat helikoptérou na Aljašce nebo tam jen pozorovat medvědy lovící lososy? Chcete vyrazit na koncert Eda Sheerena do New Yorku? Nebo chcete vzít svou drahou polovičku na Bora Bora a užít si luxusu? Nebo chcete naplánovat cestu kolem světa? Jsem připravena na všechna vaše přání!

  Co dostanu, když si objednám naplánování dovolené od Cest po světě?

  Dostanete do detailu vypracovaný itinerář (chcete-li plán) vaší cesty, který vás bude provázet celou dobu. Dostanete ho ve vytištěné podobě nebo online verzi. V něm budou: Informace o hotelu, letence, dopravě z letiště, průvodce po všech naplánovaných místech a všechny potřebné informace pro všechny zážitky, které jsme si spolu předem domluvili. Součástí itineráře samozřejmě bude i seznam toho, co si všechno s sebou vzít, zařídíme případně vízum, cestovní pojištění, jednoduše všechno, na co nesmíte zapomenout.

  Budu s vámi online/telefonicky v kontaktu po celou dobu vaší cesty. Od vstupu na letiště až po návrat domů. V případě, že budete chtít, seženu vám průvodce přímo na místě nebo s vámi náš průvodce na tu cestu klidně vyrazí. Zajistím všechny potřebné rezervace, jízdenky apod.

  Zařídím letenky, ubytování podle vašich představ a všechny další důležité věci – kulturní akce, sportovní zážitky – seženeme vstupenky, zarezervujeme restauraci aj.

  Všechny body, které máte v plánu navštívit, budete mít zadané v GPS v mapách v mobilu, které fungují i offline. Takže až budete třeba v Seville nebo v Kuala Lumpur, nahlédnete do vaší online GPSky a můžete vyrazit za krásami města, a to i bez dat v mobilu.

  Součástí našeho itineráře bude samozřejmě i předpokládaný rozpočet. Předpokládaný rozpočet se dozvíte ještě před tím, než začneme cestu plánovat. Počítejte s tím, že každá zábava něco stojí a o cestování to platí dvojnásob.

 • Jak to probíhá a kolik mě to bude stát?

  Prvním bodem je společná online/telefonická schůzka, kde mi řeknete všechno o vašich představách a přáních. Budou mě zajímat i ty nejmenší detaily. Jste ranní ptáčata a na výlety vyrážíte už v 7 ráno, abyste se vyhnuli davům turistů? Nebo jste naopak spáči a žijete spíše večer? Chcete chodit do restaurací nebo se budete živit bagetou se šunkou? Co vás baví? Co budete chtít vidět, zažít, navštívit? I ten nejmenší detail je důležitý pro to, aby se vaše dovolená maximálně vydařila.

  Cena je individuální, protože se liší podle délky Vašeho pobytu a počtu objednaných služeb. Itinerář včetně zajištění letenek, ubytování na prodloužený víkend ( do 4 dní) stojí 1000,-, týdenní dovolená (do 8 dní) 1800,-. Cestu kolem světa nebo třítýdenní expedici po Severní Americe naceníme individuálně podle délky pobytu a náročnosti. Příplatek si účtuji za online/telefonickou podporu po celou dobu Vaší dovolené, a to částkou 300,-/den. Přesnou cenu vám sdělím vždy předem a bude vytvořena na základě naší osobní komunikace, kdy se dozvím všechno o vašich představách, destinaci a délce pobytu. Itinerář, ať už vytištěný nebo jeho online verzi, obdržíte po uhrazení domluvené částky na účet.

 • Nabízíte služby i firmám?

  Ano! Potřebujete zajistit vše pro vaši služební cestu nebo teambuilding v zahraničí? Nebo chcete naplánovat vaši cestu na nějaký kongres či důležitou obchodní schůzku? I vám Cesty po světě pomohou!

  Zajistíme ubytování, letenky, transfery na a z letiště, pojištění, víza i zapůjčení vozu na letišti. Šetříme vám tím v první řadě náklady, v druhé řadě nervy. I s vámi zůstaneme online/telefonicky v kontaktu po celou dobu vaší zahraniční cesty a v případě potřeby pomůžeme se vším, co bude třeba.

 • Co ještě zařídíte?

  Zajistíme víza.

  Vyřešíme za vás kompenzace za zrušený nebo zpožděný let.

  Seženeme průvodce na místě nebo s vámi pošleme toho našeho.

 • Můžu inzerovat na Vašem webu nebo si sem umístit reklamu?

  Ano! S reklamami ale pracujeme opatrně, nechceme čtenáře znechutit. Takže vaše firma musí mít co dočinění s cestováním či cestovním ruchem. Pokud chcete na náš web umístit reklamní banner nebo chcete navázat nějakou jinou formu spolupráce, kontaktujte nás. Dáme vám vědět, co se s tím dá dělat.

 • Proč vybrat Cesty po světě?

  Jsme maximálně flexibilní a také velmi zkušení! Budete s Vámi na vaší cestě v kontaktu ve dne v noci, o svátcích i o víkendech, ať už budete kdekoliv. Vaši cestu připravíme dokonale! Připravíme dovolenou na míru jen pro vás, podle vašich přání a představ.Takže my v žádném případě nepoužíváme předem připravené itineráře od cestovek nebo předchozích zákazníků. Nabízíme tak maximálně individuální přístup, kterým uspokojíme i ty nejnáročnější z Vás!

  Cesty po světě učí cestovat lidi po světě na vlastní pěst! Cestujte s námi!

  V případě, že máte zájem o některé z našich služeb, kontaktujte mě.

  Provozovatel webu: Mgr. Monika Fikrová
  e-mail: cestyposvete@email.cz
  telefon: 737 102 582
  IČO: 14055503