Náš koncept & možnosti spolupráce

Cesty po světě je cestovatelský portál jedné nadšené cestovatelky, který chce být trochu jiný než všechny ostatní. Je určen pro cestovatele, kteří se rozhodli cestovat po světě na vlastní pěst a hledají informace o místech, které by v dané zemi neměli minout, připravují si itinerář a hledají rady ohledně dopravy, ubytování a zkušenosti ostatních cestovatelů ze všech zemí světa.

Náš web je přehledný, zakládá si na faktické správnosti a spolehlivosti všech informací. Všechny země jsou řazeny v jednotném systému. Prvotní dělení je podle kontinentů, poté podle jednotlivých zemí. U každé země pak najdete hlavní článek obsahující všechny informace, které Vás o dané zemi zajímají. V pravém boxu najdete sekci Co navštívit, která Vás podrobně informuje o těch nejzajímavějších místech v dané zemi a obsahuje nejen fotografie, ale i důležité odkazy, které byste při návštěvě tohoto místa mohli využít. Průvodce se věnují jednotlivým městům, místům, ale i celým regionům.

Náš web je také koncipován hlavně pro ty cestovatele, kteří toho na svých cestách chtějí poznat co nejvíce nejenom o místní historii, ale i kultuře, lidech nebo tradiční kuchyni. Proto jsou naše články rozsáhlé a obsahují všechny informace, které Vám o daném místu řeknou všechno, co potřebujete vědět. Naše články nejsou koncipovány jako cestopisy nebo zážitky z cest, ale formou faktických informací ve formě průvodce. Články mají za cíl Vás provést po Vašich cestách a nabízí Vám k tomu potřebné informace. Naše průvodce píšeme s využitím maxima odborné literatury, vlastních zkušeností i oficiálních webů jednotlivých zemí či míst. Máme i sekci věnovanou cestopisům, které pro nás píšou naši čtenáři.

Náš web Vám pomůže hlavně s přípravou itineráře, který je pro většinu expedic na vlastní pěst nezbytností. Dobře naplánovaná cesta se všemi detaily je nezbytným předpokladem pro zvládnutí Vaší dovolené bez velkých potíží. Stejně tak Vám náš web nabízí i celou řadu rad a tipů na to, jak sehnat nejlevnější ubytování, letenky a na co si dát při cestě do zahraničí pozor. Pokud se nepovažujete za žádného zkušeného cestovatele, ale chtěli byste přesto vyrazit do světa na vlastní pěst, napište mi a já Vám s tím moc ráda pomůžu. O tom, jak Vám můžu pomoci s Vaší cestou do světa se dozvíte více v sekci Naše služby.

Jak můžete spolupracovat

Budeme rádi, pokud využijete některou z možností na spolupráci s naším cestovatelským webem. Pokud se na psaní tohoto webu chcete podílet svými zkušenostmi, zveřejněním fotografií nebo psaním článků, neváhejte nás kontaktovat. A jaké jsou další možnosti spolupráce?

  • Psaní cestopisů – podílejte se na našem webu psaním cestopisů. Zážitky z Vašich cest po světě naši čtenáři velmi ocení a měsíčně si je přečte víc než 40 tisíc čtenářů. Do Vašeho cestopisu Vám nabídneme umístnění jednoho odkazu na Váš vlastní blog, web nebo třeba instagramový účet.
  • Zveřejnění Vašich fotografií – je totiž velká škoda, že většina Vašich fotek z dovolené zůstane jen pro Vaše oči a nakonec někde v šuplíku. Sdílejte Vaše fotky s našimi čtenáři. Rádi naše články doplníme o Vaše fotky. Do článku s Vašimi fotkami můžeme taktéž umístit odkaz na Váš web, blog či profil na sociálních sítích.
  • Výměna odkazů či bannerů – jste-li autory nějakého jiného cestovatelského portálu, nabízíme výměnu bannerů či odkazů. Je to prosté. Vy uděláte reklamu nám a my Vám.
  • Hlášení chyb a problémů - protože si náš web zakládá na faktické správnosti a spolehlivosti údajů, budeme velice rádi, pokud nás budete kontaktovat s nesrovnalostmi nebo faktickými chybami, které případně v článcích objevíte. Na některých místech se toho od naší návštěvy mohlo hodně změnit a postihnout všechny změny prostě nedokážeme…
  • Hlášení nefunkčních odkazů – protože si náš web kromě spolehlivosti informací zakládá i na praktických odkazech týkajících se víz, režimu vstupu do země či oficiálních turistických portálů, které Vám podstatně urychlí Vaše hledání, budeme velmi rádi, pokud nás budete kontaktovat s informací o nefunkčním odkazu, který na základě Vaší informace okamžitě opravíme.
  • Velmi uvítáme konstruktivní kritiku spojenou s podněty na zlepšení funkčnosti našich stránek. Ale prosím, „hejty“ si nechte. Ve svém volném čase pro Vás píšu články, které Vám usnadní Vaše cestování, a myslím, že za to si anonymní „hejty“ vážně nezasloužím.
  • Hledáme redaktory - Cestujete rádi, ovládáte slušně češtinu a rádi píšete články nebo byste to alespoň chtěli zkusit? Hledáme šikovné redaktory pro náš web, kteří se budou pravidelně podílet na jeho obsahu. Cesty po světě jsou online průvodce a rádi bychom měli na našem webu průvodce po všech zemích světa. Psát ale můžete i na různá jiná témata spojená s cestováním nebo ochranou přírody či kulturních akcí v ČR i ve světě. Články musí být originální (nikde jinde nezveřejněné), pravopisně správné a musí zaujmout čtenáře. Projděte si náš web a mrkněte na to, co byste mohli psát. Články budou při pravidelné spolupráci honorované. V případě zájmu napište na cestyposvete@email.cz, kde nám řeknete více o sobě, proč byste chtěli psát články, jaké máte zkušenosti s psaním i s cestováním a honorář, který byste si představovali za dodání 3 článků (částka dohromady). 3 jsou minimální počet článků, které bych od našich redaktorů měsíčně chtěla dostávat. Těším se na Vás!
  • Umístění reklamy či reklamních odkazů do našich článků - Chcete umístit svůj banner nebo odkaz na Váš web do našich článků? Takový odkaz či banner musí mít co do činění s cestováním, ochranou planety Země apod. Umístění banneru či odkazu je zpoplatněno a o cenách Vás ráda informuji e-mailem.

V případě Vašeho zájmu o jakýkoliv typ spolupráce nás neváhejte kontaktovat pomocí kontaktního formuláře níže nebo e-mailem: cestyposvete@email.cz. Ozvěte se i v případě, že Vás napadají jiné možnosti spolupráce, o kterých jste se nedočetli výše.

Provozovatelem webu je: Mgr. Monika Fikrová se sídlem v Dřítči, IČO: 14055503.

Provozovatel tohoto webu o Vás nesbírá ani neukládá žádné osobní údaje. Zveřejňuje ale reklamu, která obsahuje soubory cookies. Pokud s tím nesouhlasíte, tento web prosím nevyužívejte.