Cestovatelský portál Cesty po světě je online průvodcem, který pro vás připravil nejen podrobné průvodcovské články po místech celého světa, ale i řadu článku, tipů a rad na to, jak co nejlépe, nejlevněji, nejpohodlněji a nejbezpečněji procestovat celý svět na vlastní pěst. Platí totiž pravidlo, že čím lépe se na vaši cestu připravíte, tím víc eliminujete různé nepříjemnosti a neočekávané situace. A když už nějaké to adrenalinové dobrodružství na vaší cestě zažijete, věřte, že až se vrátíte domů, budete na něj s úsměvem vzpomínat a u sklenky vína to za pár let budete vyprávět jako veselou historku z cest. Věřím, že všechny věcí se dějí za nějakým účelem a že co nás nezabije, to nás posílí. Tak i vy s tímhle mottem vycestujte bez obav do světa. Náš portál vám k tomu může poskytnout celou řadu velmi cenných rad. Zkušení cestovatelé už mají na všechno svoje finty a triky, kde hledat letenky, jak ušetřit na ubytování nebo jak toho co nejvíce vidět. Pokud nepatříte k těm, kteří pětkrát do roka podnikají expedice do nevídaných končin a nevíte proto, jak cestovat na vlastní pěst, přečtěte si naše praktické rady a informace níže. Cesty po světě jsou nejlepším pomocníkem při cestování po světě na vlastní pěst! Pokud si ani po přečtení našich rad a tipů, jak cestovat po světě na vlastní pěst, na sestavení vlastního itineráře netroufáte, podívejte se na to, jak Vám s tím můžeme pomoci. Potřebujete pomoc či poradit s čímkoliv týkajícím se Vaší cesty? Napište mi a já uvidím, co se s tím dá dělat!

  Jak najít nejlepší ubytování v zahraničí

  To, že až přijedete do zahraničí, budete muset někde přespat a ideálně si dát také sprchu, je pochopitelné. Možnosti ubytování jsou různé a jejich výběr se odvíjí nejen od vašich finančních možností, ale i od Vašich preferencí a požadavků. To znamená, že si musíte jasně říct, jestli chcete hotel s bazénem a saunou nebo jestli vám stačí hostel s postelí a společnou sprchou. Pak samozřejmě závisí i na možnostech, které nabízí dané místo. Nabídka ubytování v New Yorku se značně liší od nabídek ubytování v rovníkové Africe, takže tady zas ty vaše náročné požadavky na ubytování až tolik neuplatníte. Můžete strávit váš pobyt v hotelovém pokoji, nebo si můžete pronajmout dům, byt či apartmán na celou dobu Vašeho pobytu. Dobrodruhové mohou strávit noc „pod širákem“ – takové spaní na osamělé pláži a pozorování západu či východu slunce přímo „z postele“ je skutečně nezapomenutelný zážitek. Pamatujte ale na to, že špatně vybrané ubytování vám můžete dovolenou dost pokazit… My jsme pro vás připravili pár tipů a rad pro hledání ubytování a také potřebné odkazy, kde si můžete ubytování v zahraničí zajistit.


  Hotely a kde je najít

  Hotely jsou nejtypičtějším ubytovacím zařízením, které na našich cestách po světě volíme. Úroveň hotelů se hlavně v Evropě, ale i v jiných mimoevropských zemích rozlišuje počtem hvězdiček. Od 1 do 5 hvězdiček – kdy jedna hvězdička je skutečně nejlevnější typ hotelu s velmi omezenými službami a pět hvězdiček je nejluxusnější možnost ubytování. Ovšem je pravdou, že 3* ne všude znamenají skutečně 3* a vybraný hotel nemusí třeba vůbec splňovat Vaše očekávání. S tím je ale třeba počítat. S tím je ale třeba počítat. Také platí pravidlo, že hotely je třeba rezervovat alespoň s 2měsíčním předstihem, na poslední chvíli je nabídka už velmi omezená a nemusí vždycky splnit Vaše očekávání.
  Pár nejdůležitějších rad a tipů:

 • Je vždycky lepší, když si hotelový pokoj zajistíte už před Vaší cestou, abyste se případně vyhnuli stresu s hledáním hotelu na místě. Po nekonečně dlouhých letech už se přeci jen většina z nás těší do postele a obcházet město a hledat volný pokoj může být pěkná otrava.
 • Na dané ubytovací zařízení si vždy přečtěte alespoň nějaké recenze. Takové možnosti nabízí portál Tripadvisor. Tam mohou cestovatelé vkládat nejen své komentáře, ale i fotky. I ostatní cestovatelé ocení Váš názor na daný hotel, proto také přidejte svůj příspěvek, až se z cesty vrátíte. Jen bude skvělé, budete-li hotely hodnotit objektivně. S recenzemi je to ale těžké – kritizovat umí každý, chválit umí málokdo...
 • Ubytovací zařízení si také najděte na satelitních mapách a projděte se po místě pomocí služby „street view“. Nejlépe tak uvidíte okolí a celkové prostředí, ve kterém se hotel nachází. Službu street view nabízejí třeba mapy od Googlu.
 • Chcete-li ušetřit, ceny hotelů srovnejte na více zprostředkovatelských portálech. Přehlednými srovnávači cen hotelů jsou portály Trivago a Agoda. Ty srovnávají ceny těch nejpoužívanějších a nejoblíbenějších zprostředkovatelů ubytování (jako je booking.com, hotels.com, expedia.com a jiných). Srovnávač cen Agoda můžete rovnou zkusit níže. Můžete přes něj nejen vyhledat, ale rovnou i zakoupit.

  Níže je nabídka několika portálů, přes které si můžete zarezervovat i rovnou zaplatit hotelový pokoj. Není cílem, uveřejnit stovky zprostředkovatelských portálů, ale cílem je informovat Vás o těch nejpoužívanějších, ověřených a kvalitních. Všechny fungují na stejném principu, takže je vskutku jedno, který z nich vyberete.

  Hotels.com - výhodou je, že za každou zakoupenou noc dostanete bod, za 10 bodů pak jednu noc zdarma v hotelu Vaší obvykle zakupované cenové kategorie (program HotelRewards); nevýhodou jsou vyšší ceny než jinde a menší výběr hotelů; vhodné pro ty, co cestují častěji a vyplatí se jim tak sbírat body
  Economybookings.com
  Booking.com - rozhodně nejlepší a nejspolehlivější portál pro rezervaci ubytování, rovnou zkuste vyhledat níže

  Booking.com

  Hostely a nejlevnější hotely:
  hostelbookers.com
  hostelworld.com - hostel můžete zkusit vyhledat rovnou přes vyhledávač níže

  Existují také portály, které nabízejí levné možnosti ubytování díky nabídkám nekonkrétních hotelů – web Vám nabídne pouze informaci, že se bude jednat o hotel v některé konkrétní oblasti, ale nevidíte přesně, o jaký hotel se jedná a co nabízí. To se dozvíte až na poslední chvíli. Chcete-li vyzkoušet i tenhle adrenalin, nabízí ho portál Hotwire.com. Obdobnou službu nabízí mobilní aplikace Hoteltonight.com. Ta nabízí možnosti zajistit si výhodné ubytování na poslední chvíli. Aplikace Vám ukáže výhodné možnosti ubytování na následující noc. Vhodné pro ty, kteří ubytování řeší na poslední chvíli na místě.

  Je libo pronajmout si byt či dům?

  Další možností, ideální v případě, že Vás cestuje víc, je pronájem domu, bytu nebo třeba jen samostatného pokoje. Chystáte-li se strávit na jednom místě delší dobu, je „vlastní“ dům skvělou variantou – nabídka je skutečně nepřeberná, od domů na pláži, přes horské sruby, francouzské domky v Provence až k luxusním bytům třeba na Manhattanu. Stačí si jen vybrat…

  Tady je pár serverů, přes které si můžete dům či byt najít a zarezervovat. Pro pronájem bytu či domu platí podobné rady, jako pro výběr hotelu (najdete výše).

  Airbnb.com - nejznámější portál sdíleného ubytování
  Vrbo - největší výběr soukromého ubytování po celém světě
  Interhome
  Travelking - zkuste, pokud hledáte pronájem chaty v ČR, Slovensku, Rakousku nebo Polsku
  Flipkey

  Poslední dobou se také hodně rozmáhá služba zvaná couchsurfing. Pomocí této sociální sítě mohou pohostinní lidé nabídnout bezplatně ubytování u sebe doma. Služba je poměrně bezpečná a je to jedna ze skvělých možností, jak dobře poznat kulturu, zvyky a bydlení v dané zemi. Majitelé domů Vám pak také poskytnou cenné rady při prozkoumávání města, takové rady, které nenajdete v žádném průvodci. Veškeré informace najdete na oficiálních stránkách. Abyste mohli hledat, musíte se zaregistrovat.


  A na závěr této sekce ještě jeden tip: svůj byt či dům můžete dokonce s někým na nějakou dobu vyměnit, a to bezplatně. Můžete nabídnout svůj byt či dům výměnou za zapůjčení bytu či domu v destinaci, do které se chystáte vydat. Takové možnosti nabízí Homeexchange. Výše zmiňované Vrbo také nabízí možnost začít pronajímat svůj dům či chatu turistům z celého světa. Zjistit, kolik by se na tom dalo vydělat a možnost svou nemovitost rovnou zaregistrovat, máte tady.

  Kemp nebo radši "pod širákem"?

  Kempování je stále oblíbené, některé země dokonce umožňují kempovat volně kdekoliv, nemusí to být pouze v kempu. Ovšem skutečně si dopředu zjistěte, zda daná země možnosti volného kempování povoluje, abyste se vyhnuli konfliktům a pokutám. Při hledání kempů v zahraničí platí obdobná pravidla jako při hledání hotelu, rozhodně to nepodceňujte. Dobrým portálem, na kterém najdete informace o kempech v celé Evropě, recenze a informace o všech službách, které nabízejí, je Camping info. Některé kempy vyžadují placení rovnou při rezervaci, některým stačí jen rezervace. V Evropě a v celé Severní Americe je pokrytí kempy na velice dobré úrovni. Co se týká kempování v USA, mohly by se Vám hodit stránky Freecampsites.net, které mapují možnosti kempování/zaparkování Vašeho RV v USA zdarma.

  Tak jak sehnat ubytování v zahraničí už víte. Mrkněte i na další rady a tipy, které potřebujete před cestou znát. Pokud s cestováním začínáte nebo máte strach, že si dovolenou na vlastní pěst nezvládnete naplánovat sami nebo se bojíte, že nemůžete cestovat do světa bez znalosti cizího jazyka. A nebo jen na tak časově náročnou práci nemáte čas ani chuť, a přesto chcete vyrazit na luxusní dovolenou do světa? Mrkněte na to, jak Vám s tím pomůžou Cesty po světě. Rádi s Vámi budeme na telefonu po celou dobu Vašeho pobytu v zahraničí a případně vykomunikujeme všechno, co sami nezvládnete. Naplánujeme Vám dokonalou expedici či dovolenou po celém světě do nejmenšího detailu a Vy se už o nic nebudete muset starat. Pokud potřebujete jakoukoliv pomoc při Vaší cestě do zahraničí, podívejte se na to, jak Vám s tím můžeme pomoci. Zároveň nabízíme bezplatnou konzultaci, díky které získáte "přítele na telefonu", který vám zodpoví veškeré dotazy týkající se plánování Vaší cesty, poradí co, kdy, kde a s jakým předstihem zařídit, případně Vám zkoukne Váš itinerář. Zkuste to a uvidíte, třeba to pro své příští cesty začnete pravidelně využívat.

  Tak kam vyrazíte?  Další tipy na akční letenky a super zájezdy najdete na naší domovské stránce.