Cestovatelský portál Cesty po světě je online průvodcem, který pro vás připravil nejen podrobné průvodcovské články po místech celého světa, ale i řadu článku, tipů a rad na to, jak co nejlépe, nejlevněji, nejpohodlněji a nejbezpečněji procestovat celý svět na vlastní pěst. Platí totiž pravidlo, že čím lépe se na vaši cestu připravíte, tím víc eliminujete různé nepříjemnosti a neočekávané situace. A když už nějaké to adrenalinové dobrodružství na vaší cestě zažijete, věřte, že až se vrátíte domů, budete na něj s úsměvem vzpomínat a u sklenky vína to za pár let budete vyprávět jako veselou historku z cest. Věřím, že všechny věcí se dějí za nějakým účelem a že co nás nezabije, to nás posílí. Tak i vy s tímhle mottem vycestujte bez obav do světa. Náš portál vám k tomu může poskytnout celou řadu velmi cenných rad. Zkušení cestovatelé už mají na všechno svoje finty a triky, kde hledat letenky, jak ušetřit na ubytování nebo jak toho co nejvíce vidět. Pokud nepatříte k těm, kteří pětkrát do roka podnikají expedice do nevídaných končin a nevíte proto, jak cestovat na vlastní pěst, přečtěte si naše praktické rady a informace níže. Cesty po světě jsou nejlepším pomocníkem při cestování po světě na vlastní pěst! Pokud si ani po přečtení našich rad a tipů, jak cestovat po světě na vlastní pěst, na sestavení vlastního itineráře netroufáte, podívejte se na to, jak Vám s tím můžeme pomoci. Potřebujete pomoc či poradit s čímkoliv týkajícím se Vaší cesty? Napište mi a já uvidím, co se s tím dá dělat!

 • Cestujeme autobusy, vlaky a používáme městskou hromadnou dopravu

  V některých zemích je turistům zakázáno řídit auta (třeba Vietnam), budete tak muset vymyslet nějaký jiný způsob, jak se po zemi dopravovat. Cestování autobusy a vlaky je nenáročné, většinou levnější než půjčení aut, ovšem největší nevýhodou je, že se špatně dostanete na místa, která nejsou autobusy a vlaky obsluhována – různé osamocené přírodní kouty, menší vesnice atd. a také jste vázáni jízdními řády, takže Vám chybí ta volnost a svoboda, kterou Vám přináší cestování autem. V méně rozvinutých zemích se běžně také stává, že autobus vůbec nepřijed nebo přijede z dvuohodinovým zpožděním, což Vám prostě to cestování může znepříjemnit.

  Kde zjistit vlaková a autobusová spojení a kde koupit jízdenky

  Na našem portálu u většiny zemí uvádíme poskytovatele místních autobusových a vlakových dopravců včetně odkazu na jejich stránky, proto si jen vyberte zemi, po které chcete cestovat. Stejně tak tam najdete odkazy i na poskytovatele trajektové dopravy v zemích, kde byste ji mohli využít.

  Jízdní řády a spojení autobusů i vlaků z České republiky do ostatních evropských zemí najdete tady. Informace o vlakové dopravě skrz Evropu najdete na webu Interrail. Velmi užitečným portálem při cestování vlakem téměř po celém světě je portál Seat61.com. Jízdenky na vlak po celé Evropě pak nabízí Raileurope. Výborným portálem, kde si můžete vyhledat spoje a rovnou koupit jízdenky na vlak i na autobus v téměř 48 zemích světa, je Trainline. Tam vyhledáte, koupíte a nebo také můžete vidět vytíženost jednotlivých spojů v následujících dnech a budete tak mít lepší představu, jestli si jízdenku radši koupit s předstihem a nebo to můžete nechat na poslední chvíli. Jízdenky na vlaky a autobusy také rovnou zakoupíte a vyhledáte na Infobus. Všechny tyto odkazy Vám stačí k tomu, abyste vyhledali autobusová či vlaková spojení po celé Evropě. Jak se dopravovat autobusy a vlaky mimo Evropu, se dočtete v našich průvodcích po jednotlivých zemích vč. všech potřebných odkazů.


  Po celé Evropě brázdí silnice zelené autobusy značky Flixbus, které nabízejí autobusové spojení Prahy s řadou evropských měst a stejně tak Vás dopraví z jakékoliv evropské země do jiné. Je to přímý dopravce.

  Cestování městskou hromadnou dopravou

  Náš web Cesty po světě Vám u každého města i země nabízí odkazy, na kterých si zjistíte aktuální ceny jízdenek a jízdní řády zdejší městské hromadné dopravy. Existují také aplikace v mobilu, kde jen kliknete na místa na mapě, odkud a kam se chcete dostat a aplikace Vám nabídnout přesný popis toho, na jakou zastávku máte dojít, na jaké číslo autobusu nastoupit a na jaké zastávce vystoupit. Takovými aplikacemi je třeba Moovit. Jinak co se týká zastávek autobusů a vlaků ve městech, perfektně si vystačíte s Google Maps, které Vám poskytnou všechny informace o tom, jak se dostat z bodu A do bodu B.

  Tak cestovat vlaky a autobusy už víte. Mrkněte i na další rady a tipy, které potřebujete před cestou znát. Pokud s cestováním začínáte nebo máte strach, že si dovolenou na vlastní pěst nezvládnete naplánovat sami nebo se bojíte, že nemůžete cestovat do světa bez znalosti cizího jazyka. A nebo jen na tak časově náročnou práci nemáte čas ani chuť, a přesto chcete vyrazit na luxusní dovolenou do světa? Mrkněte na to, jak Vám s tím pomůžou Cesty po světě. Rádi s Vámi budeme na telefonu po celou dobu Vašeho pobytu v zahraničí a případně vykomunikujeme všechno, co sami nezvládnete. Naplánujeme Vám dokonalou expedici či dovolenou po celém světě do nejmenšího detailu a Vy se už o nic nebudete muset starat. Pokud potřebujete jakoukoliv pomoc při Vaší cestě do zahraničí, podívejte se na to, jak Vám s tím můžeme pomoci. Zároveň nabízíme bezplatnou konzultaci, díky které získáte "přítele na telefonu", který vám zodpoví veškeré dotazy týkající se plánování Vaší cesty, poradí co, kdy, kde a s jakým předstihem zařídit, případně Vám zkoukne Váš itinerář. Zkuste to a uvidíte, třeba to pro své příští cesty začnete pravidelně využívat.

 • Tak kam vyrazíte?  Další tipy na akční letenky a super zájezdy najdete na naší domovské stránce.