Náš koncept & možnosti spolupráce

Jsme nově vzniklý cestovatelský portál, který chce být trochu jiný než všechny ostatní. Je určen pro cestovatele, kteří se rozhodli cestovat po světě na vlastní pěst a hledají rady od těch, kteří už dané místo navštívili. Hledají informace o místech, které by v dané zemi neměli minout, připravují si itinerář a hledají rady ohledně dopravy, ubytování a zkušenosti ostatních cestovatelů ze všech zemí světa.

Náš web je přehledný, zakládá si na faktické správnosti a spolehlivosti všech informací. Všechny země jsou řazeny v jednotném systému. Prvotní dělení je podle kontinentů, poté podle jednotlivých zemí. U každé země pak najdete hlavní článek obsahující všechny informace, které Vás o dané zemi zajímají. V pravém boxu najdete sekce Co navštívit, která Vás podrobně informuje o těch nejzajímavějších místech v dané zemi a obsahuje nejen fotografie, ale i důležité odkazy, které byste při návštěvě tohoto místa mohli využít. Další sekcí jsou Odkazy a informace, kde najdete důležité odkazy, které byste pro návštěvu dané země mohli potřebovat.

Náš web je také koncipován hlavně pro ty cestovatele, kteří toho na svých cestách chtějí poznat co nejvíce nejenom o místní historii, ale i kultuře, lidech nebo tradiční kuchyni. Proto jsou naše články rozsáhlé a obsahují všechny informace, které Vám o daném místu řeknou všechno, co potřebujete vědět. Naše články nejsou koncipovány jako cestopisy nebo zážitky z cest, ale formou faktických informací ve formě průvodce. Články mají za cíl Vás provést po Vašich cestách a nabízí Vám k tomu potřebné informace.

Náš web Vám pomůže hlavně s přípravou itineráře, který je pro většinu expedic na vlastní pěst nezbytností. Dobře naplánovaná cesta se všemi detaily je nezbytným předpokladem pro zvládnutí Vaší cesty bez velkých potíží. A tady je pár tipů, jak udělat cestovatelský itinerář a co potřebujete pro jeho přípravu vědět. Nepotřebujete k tomu vlastně nic jiného než náš web, kvalitní internetovou mapu a GPS s aktuálními mapami. Tipy a triky na to, jak udělat itinerář najdete níže.

 • Vyberte zemi, kterou chcete prozkoumat a stanovte si, co od cesty očekáváte. Zajímají Vás hlavně historické památky nebo hledáte nejkrásnější přírodní kouty? Láká Vás vysokohorská turistika a chcete tak podninout několikadenní treky do divočiny? Čím podrobnější představu máte, tím lépe se Vám budou hledat místa, která chcete navštívit.
 • Nastudujte si informace o dané zemi, hlavně o turisticky zajímavých místech v dané zemi. Věřte, že kdybyste po čase zjistili, co všechno jste na Vaší cestě kvůli nekvalitní přípravě itineráře propásli, budete litovat. Náš web je koncipován právě pro hledání těchto míst, doplněn fotkami, faktickými informacemi a potřebnými odkazy, kde se můžete informovat třeba o otevírací době daného místa nebo o cenách vstupného.
 • Rozplánujete si cestu – na mapě si najděte vzdálenost jednotlivých míst, rozmyslete si, co všechno v daném místě chcete vidět a podle toho si stanovte počet dní na návštěvu daného místa. Počítejte i s cestou na přejezd mezi jednotlivými místy.
 • Vyberte dopravní prostředky, které budete při Vaší expedici využívat. Samozřejmě tou nejlepší možností je auto, kterým se dostanete i do odlehlejších míst, ale hlavně jste díky autu pánem svého času, protože nejste závislý na žádných jízdních řádech apod. Samozřejmě ne vždy se dá cestovat autem, proto u každé země uvádíme i informace o vlakové a autobusové dopravě v dané zemi včetně odkazů, kde najdete informace o spojeních mezi požadovanými místy i cenách jízdenek.
 • Všechna místa, informace o vzdálenostech mezi jednotlivými místy, informace o tom, co v daném městě či místě plánujete navštívit a čas, který máte na návštěvu místa, zpracujte do přehledné podoby.
 • Vyberte ubytování – spíte-li v obytném domě nebo pod širákem na pláži, nemusíte řešit nic. Pokud ale nic takového neplánujete, v každém místě si zajistěte ubytování podle Vašich očekávání a potřeb. Tuto informaci s adresou hotelu si doplňte jakou součást informací o daném místě.
 • Vytiskněte si mapu jednotlivých měst i míst s označenými místy, které hledáte. Města většinou mají informační centra, kde Vám mapu dají a i Vás k turistickým zajímavostem navedou.

Nevíte-li si s přípravou itineráře rady a nechcete nic propásnout, rádi Vám připravíme itinerář na míru. Veškeré bližší informace Vám rádi sdělíme. V případě, že máte zájem o tuto službu, kontaktujte nás.

Jak můžete spolupracovat

Budeme velmi rádi, pokud se i Vy rozhodnete pomoci ostatním cestovatelům na jejich cestách a nabídnete jim cenné rady a Vaše zkušenosti z daných míst. Možnosti spolupráce s naším portálem jsou následující:

 • Psaní článků – naše články jsou koncipovány jako průvodce, který informuje čtenáře o zajímavých místech a jsou většinou doplněné fotkami pro lepší představu a důležitými odkazy. Samozřejmě takovéto články lze doplnit i o Vaše zážitky a zkušenosti.
 • Zveřejnění Vašich fotografií – je totiž velká škoda, že většina Vašich fotek z dovolené zůstane jen pro Vaše oči a nakonec někde v šuplíku. Sdílejte Vaše fotky s našimi čtenáři. Rádi naše články doplníme o Vaše fotky.
 • Výměna odkazů či bannerů – jste-li autory nějakého jiného cestovatelského portálu, nabízíme výměnu bannerů či odkazů.
 • Hlášení chyb a problémů - protože si náš web zakládá na faktické správnosti a spolehlivosti údajů, budeme velice rádi, pokud nás budete kontaktovat s nesrovnalostmi nebo faktickými chybami, které případně v článcích objevíte. Na některých místech se toho od naší návštěvy mohlo hodně změnit a postihnout všechny změny prostě nedokážeme…
 • Hlášení nefunkčních odkazů – protože si náš web kromě spolehlivosti informací zakládá i na praktických odkazech týkajících se víz, režimu vstupu do země či oficiálních turistických portálů, které Vám podstatně urychlí Vaše hledání, budeme velmi rádi, pokud náš budete kontaktovat s informací o nefunkčním odkazu, který na základě Vaší informace okamžitě opravíme.
 • Nabízíme psaní a zveřejnění PR článků, případně umístění reklamních bannerů. Náklady z reklamy a PR článků půjdou na provoz tohoto portálu.
 • Velmi uvítáme konstruktivní kritiku spojenou s podněty na zlepšení funkčnosti našich stránek.

V případě Vašeho zájmu o jakýkoliv typ spolupráce nás neváhejte kontaktovat pomocí kontaktního formuláře nebo e-mailem: monickakucer1@seznam.cz.