Cestovatelský portál Cesty po světě je online průvodcem, který pro vás připravil nejen podrobné průvodcovské články po místech celého světa, ale i řadu článku, tipů a rad na to, jak co nejlépe, nejlevněji, nejpohodlněji a nejbezpečněji procestovat celý svět na vlastní pěst. Platí totiž pravidlo, že čím lépe se na vaši cestu připravíte, tím víc eliminujete různé nepříjemnosti a neočekávané situace. A když už nějaké to adrenalinové dobrodružství na vaší cestě zažijete, věřte, že až se vrátíte domů, budete na něj s úsměvem vzpomínat a u sklenky vína to za pár let budete vyprávět jako veselou historku z cest. Věřím, že všechny věcí se dějí za nějakým účelem a že co nás nezabije, to nás posílí. Tak i vy s tímhle mottem vycestujte bez obav do světa. Náš portál vám k tomu může poskytnout celou řadu velmi cenných rad. Zkušení cestovatelé už mají na všechno svoje finty a triky, kde hledat letenky, jak ušetřit na ubytování nebo jak toho co nejvíce vidět. Pokud nepatříte k těm, kteří pětkrát do roka podnikají expedice do nevídaných končin a nevíte proto, jak cestovat na vlastní pěst, přečtěte si naše praktické rady a informace níže. Cesty po světě jsou nejlepším pomocníkem při cestování po světě na vlastní pěst! Pokud si ani po přečtení našich rad a tipů, jak cestovat po světě na vlastní pěst, na sestavení vlastního itineráře netroufáte, podívejte se na to, jak Vám s tím můžeme pomoci. Potřebujete pomoc či poradit s čímkoliv týkajícím se Vaší cesty? Napište mi a já uvidím, co se s tím dá dělat!

    Jak sehnat ubytování v zahraničí

    Cestujeme do zahraničí autem a půjčení aut v zahraničí

    Cestujeme autobusy, vlaky a používáme městskou hromadnou dopravu

    Kde sehnat nejlevnější letenky a na co si dát při cestování letadlem pozor

    Podnebné pásy, počasí a čas aneb jak zjistit, jak tam bude

    Víza, režim vstupu do cizích zemí a celní předpisy

    Seznam věcí, které si zabalit na dovolenou

    Kde koupit zájezd s cestovkou a na co si dát při výběru pozor

  • Peníze aneb platíme v zahraničí

    Častým dotazem také bývá: Kolik si mám vybrat peněz? Dá se platit kartou? A další dotazy týkající se kurzu cizích měn, výměny peněz, placení kartou. My Vám přinášíme zase pár praktických rad a tipů k tématu placení v zahraničí.

    Platební karty

    Co se týká platebních karet, všichni z nás je mají. A všichni je určitě také aktivně využívají k placení nákupů či služeb. Ve velké většině evropských zemí a v Severní Americe se dá platit kartou skutečně téměř všude. Je ale pravdou, že někde mohou přijímat jen nejběžnější typy platebních karet, jako je Visa nebo Mastercard. A také je pravdou, že některé obchody přijímají jen embosované platební karty (karta, se kterou se dá platit i v provozovnách nevybavených elektronickým platebním terminálem) a její vlastnění je při cestách do zahraničí téměř nutností. Embosovaná karta má v kartě „vytlačené“ identifikační údaje majitele a číslo karty. Kartou se tak dá v zahraničí platit a také vybírat z bankomatů. Je samozřejmě dobré, abyste si před cestou zjistili ceník Vaší banky, kde se hovoří o poplatcích za použití karty v zahraničí – placení kartou v zahraničí bývá zdarma, ovšem někdy se pěkně draze platí za výběr z bankomatu. Proto si před cestou ověřte, jakou sumu zaplatíte Vaší bance za výběr z bankomatu v zahraničí. To pak také významně může ovlivnit obnos peněz, který si s sebou na dovolenou povezete.

    Hotovost

    Samozřejmě je dobré, mít s sebou při cestách do zahraničí, alespoň nějaký obnos peněz. Nejlépe v národní měně státu, do kterého jedete, nebo alespoň americké dolary či eura, která si vyměníte na národní měnu všude. V některých zemích se platí přímo na letišti poplatky za vstup do země, bude tak lepší, nebudete-li muset na letišti hledat bankomaty. Kolik peněz si s sebou do zahraničí vzít, se hodně odvíjí od země, do které jedete. Někde je skutečně dostupnost placení kartou či bankomatů velmi malá (odlehlé oblasti, hory, rozvojové země…) a je tak dobré mít s sebou hotovost. Ovšem rozhodně není dobré, vozit s sebou horentní sumy a s nimi v peněžence se pak procházet po městě nebo podnikat výlety. Platí prostě pravidlo, všeho s mírou. Využívejte platební karty i hotovost s ohledem na místo, kam jedete. Ideální variantou, kterou my využíváme při všech našich cestách do zahraničí, je mít platební kartu, která má zpoplatněné výběry z banky v zahraničí pouze symbolickou částkou. Nemusíte tak platit procenta z vybrané částky ani žádné další přidané poplatky a ještě si peníze vybíráte středovým kurzem, který je většinou lepší než při výměně peněz ve směnárnách. Bankou, která tuhle službu nabízí a pro částé cestování do zahraničí je tak nejlepší variantou, je Equa Bank. Výběr z bankomatů v zahraničí je zpoplatněn částkou 9,-, což uznejte, to je krása. Pozor si ale dejte na poplatky místních bank, protože některé si za výběr účtují poplatky v % z vybrané částky i další poplatky, takže pokud to nějaký poplatek po Vás bude chtít, doporučujeme zkusit jiný bankomat. Pokud máte takto nízké poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí, doporučujeme si při delších pobytech vybírat menší obnosy třeba každý týden. Je to bezpečnější a lepší varianta, než si vybrat najednou velký obnos peněz.

    Tady je pár portálů, kde si můžete zjistit aktuální kurz požadované měny:

    Kurzy.cz - aktuální kurzy měn
    Oanda - převodník měn
    XE Currency - převodník měn

    Pro to, abyste věděli, kolik Vás asi dovolená do dané destinace bude stát a kolik peněz si zhruba připravit, je dobré znát ceny všeho důležitého. Zajímavý je cestovatelský portál Hikersbay.com. Tady po rozkliknutí vybrané země v levém menu zjistíte celou řadu skvělých informací, včetně cen jídla, dopravy, pronájmu bytu apod. Dalším skvělým webem je numbeo.com, kde také najdete po zadání vybrané země ceny všeho důležitého. Tam je skvělé se podívat, pokud vás zajímají ceny nemovitostí, nájmů v dané zemi apod.

    Cestujete-li ve větší skupině, běžně se stane, že Eva zaplatí tohle, Pepa tamto a Tonda ono. A protože i na cestách platí, že pořádek dělá přátele, je dobré mít podrobný přehled o tom, kdo kolik platil. K tomu Vám poslouží několik mobilních aplikací, do kterých jen zaklikáte kdo co platil a aplikace už Vám dá vědět, kdo komu co dluží. Takovými aplikacemi jsou Splitwise, Settle up nebo Splittr, která má výhodu, že je multiměnová a nemusíte tak nic přepočítávat.

  • Zdraví na cestách

    A dalším tématem je zdraví na cestách a další záležitosti s tím spojené. To, že zdraví je to nejdůležitější, co máme, by si měl uvědomovat každý z nás. Jak proto bezpečně přežít dovolenou Vám poradí zase náš portál. Fungují tato pravidla:

  • Vždy si sjednejte cestovní zdravotní pojištění. Nabízí ho všechny pojišťovny, a v případě, že ho nebudete mít, Vás v dané zemi mohou odmítnout ošetřit. Přesně si ověřte, jaký rozsah služeb pojištění nabízí, a také berte na zřetel, že pro sportovní aktivity v zahraničí (surfování, lyžování aj.) si musíte připlatit v rámci speciálního připojištění, které se vztahuje i na tyto aktivity. Cestování do zahraničí bez zdravotního pojištění je nezodpovědné a nebezpečné! Asi nejlepší nabídku na českém trhu cestovního pojištění má AXA Assistance.
  • Samozřejmě ne všechny země nabízejí kvalitní zdravotnictví, budete-li někde v pralese či v himalájských horách, nepočítejte s tím, že Vám tam ošetření poskytne zkušený lékař či luxusní nemocnice. Musíte počítat s tím, že na některých místech je zdravotní péče omezená.
  • Vždy byste si s sebou měli vzít informace o telefonních číslech na policii a záchranku v dané zemi, takové informace najdete po rozkliknutí dané země na stránkách MZV pod záložkou Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla. Nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat.
  • Samozřejmě byste si sebou měli vzít základní lékárničku – léky na snížení teploty, oční kapky, náplasti, obvazy a léky, které běžně používáte.

    Dalším věčným tématem, o kterém se vedou sáhodlouhé diskuze, je téma očkování. Rozhodně nebudeme kázat, abyste se očkovali či neočkovali, to je věc každého cestovatele, ale hlavně neexistuje žádná správná odpověď na tuto otázku. Existují nemoci, kterými se můžete nakazit v zahraničí, a proti některým z nich existuje očkování. V žádném případě Vás tady ale nebudeme strašit všemi příznaky malárie, žluté zimnice či horečky dengue, myslím, že média nás v současnosti straší dostatečně, abychom žili v permanentním strachu. Chceme Vás jen informovat, že existují možnosti očkování. Informace o povinných či doporučených očkováních, mapky výskytu jednotlivých nemocí nebo všeobecná doporučení před cestou najdete tady. Informace Vám poskytnou ale i ve Vaší nejbližší nemocnici. Další informace najdete také tady či na stránkách MZV.

    Důležitá je v oblasti cestovní medicíny prevence. Do všech zemí se doporučuje očkování proti žloutence různých typů, ovšem žloutenkou se můžete nakazit i v pražském metru a nemusíte ani jezdit do Indie, takže je to zase na Vás. Zásadní ovšem je, nejen pro prevenci žloutenky, ale i všech žaludečních či střevních potíží, dodržovat správné hygienické návyky. Pít pouze pitnou vodu, často si mýt ruce či vozit s sebou dezinfekční gely na ruce, které využijete v případě, když si zrovna nemáte kde ruce umýt. Ty prodávají dnes všechny supermarkety. Dále omývejte syrové ovoce i zeleninu a jezte u stánků a v restauracích, kde jedí místní. Co se týká různých střevních potíží, trpí jimi turisté třeba v Egyptě nebo v jiných exotičtějších zemích, nemusí se ale vždy jednat o virovou infekci. Je prostě jen možné, že Váš žaludek a Vaše střeva jsou prostě náchylnější na stravu a při přechodu na úplně jiné potraviny, koření či způsob přípravy jídla to nezvládnou a udělá se Vám špatně. A nebo to je také často v důsledku přejídání v rámci programu all-inclusive. Těmto potížím většinou nepředejdete ani správnou hygienou, prostě to musíte vydržet. Dodržování zdravých hygienických návyků je prevence číslo jedna.

    Co se týká nemocí přenášených obtížným hmyzem – hlavně nakaženými komáry (riziko v Asii, Africe či Jižní Americe), prevencí jsou kvalitní repelenty s obsahem DEET (min. 50%) vyrobené speciálně pro tropické a exotické oblasti. Repelenty skutečně fungují a buď si je můžete koupit v českých lékárnách nebo přímo v zahraničí. Repelenty používejte. Další prevencí jsou dlouhé rukávy a nohavice a užívání moskytiér. Moskytiéry koupíte v internetových obchodech. Co se dále malárie týká, existují také tzv. antimalarika. Jejich užívání ale skutečně důkladně zvažte a jen v případě cesty do zemí, kde je vysoké riziko nakažením malárií. Někdy můžou napáchat víc škody než užitku. Širokou nabídku moskytiér a dalších cestovatelských doplňků nabízí Cestovatelský obchod


    Další důležitou záležitostí je pití vody. Dodržování pitného režimu je správné, ovšem problém může být, že se prostě v džungli nebo na podobném místě k PET lahvi čisté vody prostě nedostanete. Na požití volně dostupné vody existují různé filtry či chemické dezinfekční prostředky, které byste také měli mít případně na náročné cesty s sebou. Více informací o tom, jak si z nepitné vody udělat pitnou najdete tady.

    Na závěr ještě riziko vztekliny. Základní pravidlo: vím, že všechny ty opičky a pejskové a jiná zvířátka, které na Vašich cestách potkáte jsou roztomilé a úplně svádí k pohlazení, pamatujte, že jejich kousnutí může být kvůli riziku přenosu vztekliny velmi nebezpečné. Na vzteklinu také existuje očkování. Nejste-li očkovaní, po případném kousnutí zvířetem okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a volně žijící zvířata prostě nehlaďte.

    Další informace o nebezpečí a prevenci na cestách se dozvíte tady. Veškeré cestovatelské pomůcky si můžete koupit v internetových obchodech.

  • Bezpečnost na cestách

    Co se týká nebezpečí na cestách, nejsou to jen nemoci. Patří tam i různé přírodní katastrofy, které stejně nemáte možnost ovlivnit. Na našem webu Vás ale informujeme u jednotlivých zemí, kde hrozí riziko přírodních katastrof (zemětřesení…).

    Existují samozřejmě země, do kterých není doporučeno cestovat. Jsou to země, kde hrozí válečné konflikty (Sýrie, Afghánistán, Izrael…), různé náboženské nepokoje, občanské války, demonstrace apod. Jsou země, do kterých Ministerstvo zahraničních věcí nedoporučuje cestovat, veškeré informace najdete na stránkách MZV. Protože se někdy MZV setkává s kritikou neaktuálnosti informací na svém webu, doporučujeme ještě další dva výborné servery, kde se dozvíte aktuální bezpečností situaci ve všech zemích světa, případná varování a rady na cesty, stejně tak další zajímavé informaci o destinaci, do které se chystáte vydat. Jedná se o portál americké vlády pro americké turisty cestující do zahraničí - odkaz tady a stránky australské vlády věnované především svým občanům - odkaz tady. Existuje také mapa bezpečnostních rizik, která je průběžně aktualizována a najdete na ní země označené barevně podle míry zdravotních rizik, kriminality, bezpečnosti na silnicích. Mapu najdete tady. Zajímá-li vás bezpečnost jednotlivých měst s ohledem na různá rizika, nahlédněte na portál Safearound, který informuje cestovatele o aktuální bezpečnostní situaci v celé spoustě světových měst. Bezpečností rizika vždy pečlivě zvažte!

    Před cestou do zahraničí, hlavně do nebezpečnějších či exotičtějších oblastí, můžete také využít systém DROZD (dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí), který provozuje Ministerstvo zahraničních věcí. V případě Vaší registrace pak v okamžiku, že se něco stane, umožníte českým úřadům rychlejší vyřešení všech potřebných záležitostí. Registrační formulář najdete zde.

    cestovní pojištění se slevou 50 %

    Míra kriminality se zemi od země liší. Logicky je větší v rozvojových či velmi chudých zemích. Proto s sebou na cesty do těchto zemí berte jen skutečně potřebné věcí. Věřte, že Vaše nová kabelka Prada či briliantový prsten zaujme leda tak pouliční zločince… A na své věci si na cestách dávejte pozor a nenechávejte nic drahého v autech.

    Cílem cestování je si dovolenou užít, proto se nenechte zbytečně otrávit všemi varováními a riziky, které Vás na cestách mohou potkat. Variant je spousta, ale také je varianta, že si užijete nádhernou dovolenou bez jakýchkoliv starostí. Proto stresovat se tím už dopředu, je zbytečné.

    V této kapitole ještě zmíníme, že ne všechny země mají stejné zásuvky jako máme u nás, tudíž v řadě cizích zemích budete potřebovat adaptér, abyste si tam vůbec nabili mobil, tablet nebo holící strojek. Bez adaptéru se také může stát, že do té doby, než nějaký seženete na místě, budete bez mobilu. Na to myslete dopředu. Skvělým webem, kde se dozvíte, jaké zásuvky mají jinde ve světě, je tenhle. Najdete tam fotky zásuvek ve všech světových zemích, a dokonce to umí i to, že když zadáte zemi, ze které jste, řekne Vám to, jestli adaptér potřebujete a případně jaký. Určitě užitečná záležitost. Širokou nabídku adaptérů má třeba Cestovatelský obchod.

  • Jak udělat itinerář

    A tady je pár tipů, jak udělat cestovní itinerář. Platí totiž pravidlo, že čím lepší a podrobnější itinerář budete mít, tím pohodlnější Vaše cestování bude. A vězte, že příprava kvalitního a podrobného itineráře se všemi informace Vám zabere docela dost času, takže začněte včas a nenechávejte to na poslední chvíli. Pro laiky: itinerář je podrobný soupis Vaší cesty – kdy odlétáte, kdy přilétáte, v jakém hotelu budete spát, jaké památky ve městě chcete vidět, jaké jsou vzdálenosti mezi jednotlivými cíli Vaší cesty. Potřebujete k tomu vlastně jen pár věcí. Kvalitního průvodce – ideálně online, tím nejlepším je cestovatelský portál Cesty po světě, který nabízí podrobné průvodce po řadě míst celého světa. Druhou věcí, kterou budete potřebovat, je kvalitní GPS a online mapy. Minule jsem v obchodě zahlédla tištěný klasický autoatlas Evropy. On dneska ještě někdo cestuje podle tištěné mapy?? Pokud ještě patříte ke staré škole a cestujete po světě s mapou v ruce, tak tady Vám asi žádné tipy a triky neporadíme. Ačkoliv má dnešní „online doba“, ve které řada lidí chodí podle aplikace i čůrat, velkou řadu nevýhod, cestování nám naopak moderní technologie dokážou velmi usnadnit. Kvalitní GPSka v mobilu s aktuálními mapami je při cestování po světě na vlastním pěst jedním z nejdůležitějších pomocníků. Odlehlé kouty se nám sice ne vždy podaří najít na první dobrou, na většinu míst se s ní ale dostaneme na „první dobrou“.

    Tady je přehled map a GPS systémů, které patří k těm nejlepším na trhu a ve Vašem mobilu by před cestou neměly chybět. Naprosto zásadní vždycky je, vybrat si mapu vhodnou pro Váš typ mobilního telefonu a také zvážit, jestli budete v zahraničí platit data nebo využijete některou z map, která funguje offline. GPS a mapy v mobilu se Vám budou hodit nejen na to, abyste se autem dostali do vybraných destinací, ale také vás skvěle dokážou provést městem a zavést Vám k vybraným památkám. Jen jedna praktická rada: zkuste na té Vaší cestě za poznáním světa koukat do mobilu co nejméně a naopak si plně užívejte krás cizích zemí. Do mobilu zas budete koukat, až se vrátíte domů!

    Prostě nemůžeme si pomoct, ale mapy od Googlu jsou prostě mapy od Googlu, najdou skoro všechno. Pro přípravu itineráře naprostá nezbytnost. Fungují ale jen online, takže nemáte-li v zahraničí data, tady Vám to k ničemu moc nebude. Skvělými offline mapami jsou Maps Me , které jsou dobrým tipem. Dalšími offline mapami jsou mapy HERE nebo naše české Mapy.cz.

    Tak a tady jsou skvělé rady a tipy na to, jak postupovat při přípravě itineráře. Znovu opakujeme: začněte včas, dá to docela práci.

  • Vyberte zemi, kterou chcete prozkoumat a stanovte si, co od cesty očekáváte. Zajímají Vás hlavně historické architektonické památky nebo hledáte nejkrásnější přírodní kouty? Láká Vás vysokohorská turistika a chcete tak podniknout několikadenní treky do divočiny? Nebo chcete jet třeba jen surfovat a při té příležitosti si udělat pár výletů do nejbližšího okolí? Čím podrobnější představu máte, tím lépe se Vám budou hledat místa, která chcete navštívit. Jaké můžou být cíle Vaší cesty, si můžete přečíst v odstavci níže.
  • Nastudujte si informace o dané zemi, hlavně o turisticky zajímavých místech v dané zemi. Věřte, že kdybyste po čase zjistili, co všechno jste na Vaší cestě kvůli nekvalitní přípravě itineráře propásli, budete litovat. Náš web je koncipován právě pro hledání těchto míst, doplněn fotkami, faktickými informacemi a potřebnými odkazy, kde se můžete informovat třeba o otevírací době daného místa nebo o cenách vstupného. Všechna místa, která chcete během Vaší cesty vidět, si nějak vyznačte – podtrhněte, vypište...
  • Rozplánujte si cestu – na mapě si najděte vzdálenost jednotlivých míst, rozmyslete si, co všechno v daném místě chcete vidět a podle toho si stanovte počet dní na návštěvu daného místa. Počítejte i s cestou na přejezd mezi jednotlivými místy. Jak dlouho zhruba přejezd zabere, Vám řeknou třeba Google mapy. Víte, že se po městě jen chcete projít a dát si dobrou večeři? Tak na to Vám postačí půl dne. Máte v plánu vydat se na celý den do Louvru, jiného muzea nebo se vydat na celodenní túru? To všechno v rozplánování cesty na dny zohledněte. Podle toho si pak určete, jak dlouho v daném místě strávíte a vypište si všechny body, které chcete vidět, abyste na něco nezapomněli. Při ruce mějte vytištěný náš podrobný průvodce po daném regionu, městě či místě.
  • Vyberte dopravní prostředky, které budete při Vaší expedici využívat. Samozřejmě tou nejlepší možností je auto, kterým se dostanete i do odlehlejších míst, ale hlavně jste díky autu pánem svého času, protože nejste závislý na žádných jízdních řádech apod. Samozřejmě ne vždy se dá cestovat autem, proto u každé země uvádíme i informace o vlakové a autobusové dopravě v dané zemi včetně odkazů, kde najdete informace o spojeních mezi požadovanými místy i cenách jízdenek. Při cestování vlaky a autobusy se musí počítat s tím, že se nedostanete do odlehlých částí země a přejezdy budou trvat poněkud déle. Náš web je koncipován hlavně na cestování autem.
  • Vyberte ubytování – spíte-li v obytném domě nebo pod širákem na pláži, nemusíte řešit nic. Pokud ale nic takového neplánujete, v každém místě si zajistěte ubytování podle Vašich očekávání a potřeb. Tuto informaci s adresou hotelu si doplňte jakou součást informací o daném místě.
  • Všechna místa, informace o vzdálenostech mezi jednotlivými místy, informace o tom, co v daném městě či místě plánujete navštívit a čas, který máte na návštěvu místa, stejně tak ubytování, ve kterém budete bydlet, zpracujte do přehledné podoby. Bohatě Vám k tomu postačí Word, pro ty, kteří to chtějí mít ještě vymakanější, doporučíme skvělou aplikaci Travefy.com. Ta Vám umožní si přesně naplánovat všechny podrobnosti Vaší cesty, které si pak vygenerujete do pdf formátu a můžete směle vyrazit. Chcete-li si s itinerářem opravdu vyhrát a Word je pro Vás moc obyčejný, vyzkoušejte Travefy, je tu super. Protože obvykle na našich cestách chceme koukat do internetu a do mobilu co nejméně, rádi máme itinerář i průvodce vytištěný v ruce. Je to pro nás mnohem pohodlnější, protože nejsme závislí na internetu.
  • Vytiskněte si mapu jednotlivých měst i míst s označenými místy, které hledáte nebo si jednotlivé body zadejte dopředu do Vaší GPS či internetových map. Města většinou mají informační centra, kde Vám mapu dají a i Vás k turistickým zajímavostem navedou. Dobrým tipem je označit si v tištěném průvodci čísly jednotlivé body – atrakce, které chcete vidět a stejná čísla si pak dopředu zadat do GPS. Navigace pak bude o to snadnější.

    Ještě jeden krátký odstavec o tom, jak používat průvodce Cesty po světě. Náš online průvodce je koncipován velmi jednoduše a jeho cílem je eliminovat hodiny hledání na internetu, při kterých se snažíte najít všechno zajímavé, co byste v dané zemi mohli navštívit. U nás totiž všechno najdete na pár klikutí, včetně odkazů na oficiální stránky jednotlivých míst. Najdete tu totiž všechno, podrobně a detailně na jednom místě. Vyberte nejprve světadíl, poté zemi a v pravém menu pak najdete podrobné průvodce buď po nějakém městě, oblasti nebo potom po celém konkrétním regionu dané země. Pročtěte si ho a vyznačte si místa, která byste chtěli v daném městě nebo zemi vidět. Plánujete-li poznávací zájezd či delší expedici po celé zemi, vyberte si všechny regiony, přes které pojedete a v nich si vyberte místa, která byste rádi viděli. Pak už si jen jednotlivé body zadejte do Google map a rozplánujte si je do Vašeho itineráře tak, jak píšeme výše. Náš průvodce je jedním z nejpodrobnějších na celém českém internetu, najdete tu totiž průvodce i po méně známých či dokonce neznámých místech. Někdy se Vám jednotlivá místa mohou zdát nezajímavá a říkáte si, proč o nich píšeme. Hodí se to třeba v případě, že zrovna máte hotel v tomhle neznámém nebo nezajímavém městě a večer Vám zbudou dvě hodinky času a řeknete si, tak co bychom tady mohli vidět, když už tady jsme. Doporučujeme si vždy kompletního průvodce po městě či regionu vytisknout a mít ho celou cestu u sebe. Bude se Vám hodit. Nebudete pak totiž závislí na internetu, protože všechno budete mít vždy při ruce. Můžete si tak průvodcovské služby domluvit dopředu a od místních se tak dozvíte i spoustu zajímavostí, o kterých se v průvodcích nepíše.

    Pokud máte rádi tištěné průvodce ve formě knihy, jejich nejširší nabídku má na svém e-shopu Lonely Planet právě teď za akční ceny!

    Pokud si ani po přečtení tohoto článku netroufáte na to vydat se do světa na vlastní pěst, tak čtěte níže. Pokud s cestováním začínáte nebo máte strach, že si dovolenou na vlastní pěst nezvládnete naplánovat sami nebo se bojíte, že nemůžete cestovat do světa bez znalosti cizího jazyka. A nebo jen na tak časově náročnou práci nemáte čas ani chuť, a přesto chcete vyrazit na luxusní dovolenou do světa? Mrkněte na to, jak Vám s tím pomůžou Cesty po světě. Rádi s Vámi budeme na telefonu po celou dobu Vašeho pobytu v zahraničí a případně vykomunikujeme všechno, co sami nezvládnete. Naplánujeme Vám dokonalou expedici či dovolenou po celém světě do nejmenšího detailu a Vy se už o nic nebudete muset starat. Pokud potřebujete jakoukoliv pomoc při Vaší cestě do zahraničí, podívejte se na to, jak Vám s tím můžeme pomoci. Zároveň nabízíme konzultaci zpoplatněnou jednorázovou částkou 500,-, díky které získáte "přítele na telefonu", který vám zodpoví veškeré dotazy týkající se plánování Vaší cesty, poradí co, kdy, kde a s jakým předstihem zařídit, případně Vám zkoukne Váš itinerář. V době přípravy Vaší cesty nám tak po zaplacení poplatku můžete kdykoliv zavolat a konzultovat s námi všechno, s čím si nebudete vědět rady. Zkuste to a uvidíte, třeba to pro své příští cesty začnete pravidelně využívat.

  • Tak kam vyrazíte?



    Další tipy na akční letenky a super zájezdy najdete na naší domovské stránce.