Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Srpen 2022

 • Atletika - Diamantová liga - různé termíny a destinace

  Fanoušci atletiky si mohou užít své oblíbence v srpnu na třech Diamantových ligách. 6. srpna to bude v polském Chorzówě, 10. srpna v Monaku a 26. srpna 2022 ve švýcarském Lausanne. Vstupenky online ke koupi tady.

 • Cyklistika - Veulta - 19. srpna - 11. září 2022 - Španělsko

  Pokud se Vám nepodaří letos vyrazit fandit podél trati Tour de France, budete mít další šanci v srpnu a v září, protože se pojede další elitní etapový závod - Vuelta. Začne se v Nizozemsku, odkud jezdci postupně pojedou až do španělského Madridu. Datum jednotlivých etap a jejich popis včetně mapy najdete tady.


 • Kanoistika - Mistrovství světa v rychlostní kanoistice - 3. až 7. srpna 2022 - Halifax/Kanada

  Rychlostní kanoisté budou mít své mistrovství světa na začátku srpna v Kanadě. Většina bude fandit výborným českým rychlostním kanoistům asi z domova.

 • Horská kola - Mistrovství světa horských kol - 24. až 28. srpna 2022 - Les Gets/Francie

  Mistrovství světa horských kol se bude konat na konci srpna ve Francii. Všechny detaily pro návštěvníky jsou k dispozici tady.

 • Multisportovní mistrovství Evropy - 11. až 21. srpna 2022 - Mnichov/Německo

  2. ročník poměrně nového multisportovního evropského šampionátu se bude letos konat v Mnichově a utkají se na něm sportovci v celé řadě sportovních disciplín - veslování, triatlon, sportovní lezení, moderní gymnastika, cyklistika (dráhová i silniční) nebo třeba plážový volejbal. Vstupenky online ke koupi tady. To nemáme vůbec daleko, tak vyrazte fandit Adamovi Ondrovi, plážovým volejbalistům a volejbalistkám nebo třeba českým atletům.

 • Badminton - Mistrovství světa v badmintonu - 22. až 28. srpna 2022 - Tokio/Japonsko

  Badmintonisté odehrají své mistrovství světa v japonském hlavním městě na konci srpna.


 • Jezdectví - Global Champions League - různé termíny a destinace

  A pro srpen přidáme ještě jezdectví. Nejprestižnější parkurové závody se v srpnu uskuteční na dvou místech - 19. až 21. srpna v Londýně a 26. až 28. srpna 2022 v nizozemském Valkenswaardu. Pokud Vás zajímá tohle, vstupenky seženete tady.

 • Září 2022

 • Tenis - US Open - 29. srpna až 11. září 2022 - New York/USA

  Poslední Grandslam letošní tenisové sezóny se bude konat na přelomu srpna a září v Národním tenisovém centru Billie Jean Kingové v New Yorku. Vstupenky ke koupi online tady. Náš průvodce po New Yorku je k dispozici tady a akční letenku do New Yorku zkuste hledat na Pelikánovi. Nic víc už pro tenhle tenisový zážitek nepotřebujete.

 • Basketbal - Mistrovství Evropy v basketbalu mužů - 1. až 18. září 2022 - Česko - Praha/Itálie - Miláno/Německo-Berlín a Kolín

  Čeští basketbalisté mohou znovu zazářit na letošním mistrovství světa. To se bude konat celkem ve čtyřech zemích včetně Česka. Takže plán pro fanoušky sportu na první půlku září je vlastně jasný. Fandit doma českým basketbalistům! Češi hrají skupinu D, první zápas je čeká 2. září v 17:30 v Praze proti Polsku, den na to zápas proti Srbsku, 5. září proti Nizozemsku, 6. září proti Finsku a 8. září zakončí základní skupinu zápasem s Izralem. A co z toho bude, to se teprve uvidí. Program a vstupenky ke koupi tady.

 • Atletika - Diamantová liga - různé termíny - Brusel-Belgie/Švýcarsko-Curych

  Prestižní Diamantová liga vyvrcholí v září. Předposlední závody se uskuteční 2. září 2022 na stadionu King Baudouin Stadium v belgickém Bruselu. 7. a 8. září se pak série uzavře velkým finále na stadionu Letzigrund ve švýcarském Curychu. Program a vstupenky online ke koupi tady.

 • Formule 1 - Velká cena - různé termíny a destinace

  Piloti Formule 1 čekají v září dvě Velké ceny. 4. září to bude Velká cena Nizozemska na okruhu v Zandvoortu a 11. září Velká cena Itálie na Národním okruhu v Monze.

 • Cyklistika - Mistrovství světa v silniční cyklistice - 18. až 25. září 2022 - Wollongong/Austrálie

  Mistrovství světa v silniční cyklistice je jednorázový cyklistický závod jehož vítěz se stává mistrem světa a má právo oblékat během následujícího roku duhový trikot. Závody se letos pojedou v australském městě Wollongong.

 • Tenis - Laver Cup - 23. až 25. září 2022 - Londýn/Velká Británie

  Tenisový turnaj Laver Cup je mužskž tenisový turnaj mezi týmy z Evropy a zbytku světa, který se letos bude konat popáté. Uskuteční se v londýnské The O2 Areně od 23. do 25. září 2022. Vstupenky online ke koupi tady. Letenky do Londýna seženete na Pelikánovi a nejširší nabídku ubytování má tradičně Booking.com.

 • Volejbal - Mistrovství světa ve volejbale žen - 26. září až 14. října 2022 - Polsko/Nizozemsko

  České volejbalistky si na světovém šampionátu zahrají poprvé od roku 2010 a budou hrát své zápasy v základní skupině v nizozemském Arnhemu na stadionu GelreDome. Vstupenky na ženský volejbal k prodeji ještě nejsou, sledujte to tady.

 • Fotbal - Liga národů UEFA - různé termíny - Polsko/Nizozemsko

  Liga národů UEFA je evropská reprezentační fotbalová soutěž pořádaná organizací UEFA, která se hraje od září 2018 a nahradila systém přátelských utkání. Češi mají ve skupině Španělsko, Portugalsko a Švýcarsko a v září česká reprezentace odehraje dva zápasy. 24. září 2022 to bude zápas proti Portugalsku v pražském Edenu. Vstupenky jsou ke koupi tady. 27. září pak Češi odehrají zápas proti Švýcarsku.

 • Lezení - Světový pohár - různé termíny - Slovinsko a Indonésie

  Lezce čekají v září dva závody Světového poháru v lezení. 2. až 3. září to bude ve slovinském Koperu a 23. až 24. září pak v indonéské Jakartě. Více info tady.

 • Kanoistika - Světový pohár - finále - 2. až 4. září 2022 - La Seu/Španělsko

  Na vynikajicí české kanoisty, kanoistky i kajakáře čeká poslední zápas letošního Světového poháru a zároveň vyhlášení nejlepších z nich na začátku září v La Seu ve Španělsku. Více informací tady.

 • Triatlon - Světový pohár v triatlonu - 11. září 2022 - Karlovy Vary/Česko

  Prestižní triatlonisté zavítají v září také do Česka. Přesněji do Karlových Varů, kde se 11. září poběží další ze série Světového poháru. Kde lze závodníky vidět a všechny další detaily pro případnou návštěvu najdete tady.

 • Říjen 2022

 • Formule 1 - Velká cena - různé termíny a destinace

  V říjnu se pojede několik Velkých cen Formule 1. A co jezdce v říjnu čeká? Začne se v Asii. 2. října se pojede Velká Cena Singapuru na okruhu Marina Bay a pokračovat se bude 9. října v japonské Suzuce na okruhu Suzuca Circle. 23. října se jezdci přesunou do amerického Austinu na Velkou cenu USA a v říjnu závody zakončí 30. října v hlavním městě Mexika na okruhu Autódromo Hermanos Rodríguez. Pokud chcete na některý ze závodů vyrazit, vstupenky online ke koupi tady.

 • Golf - Ryder Cup - 29. září až 1. října 2022 - Řím/Itálie

  Ryder Cup je golfová soutěž mužských týmů pořádaná každé dva roky. Soutěží proti sobě týmy Spojených států amerických a Evropy. Soutěž pořádá společně PGA of America a PGA European Tour. Koná se střídavě v Evropě a v Americe a letos tak máme šanci vidět nejlepší světové golfisty v akci v Evropě. Na přelomu září a října se Ryder Cup bude konat na golfovém hřišti Marco Simone Golf and Country Club v Guidonia Montecelio jen nedaleko Říma. Pokud jste ještě nikdy na žádném velkém golfovém turnaji nebyli, tak spojte tuhle událost třeba s prodlouženým víkendem v Římě. Vstupenky ke koupi tady, nejlepší průvodce po Římě na českém internetu pak tady a akční letenky zkuste najít třeba na Pelikánovi.

 • Tenis - Turnaj mistryň - 30. října až 6. listopadu 2022 - Shenzhen/Čína

  8. nejlepších světových tenistek uzavře letošní tenisovou sezónu na tradičním Turnaji mistryň, který se bude konat na přelomu října a listopadu v Shenzhen Bay Sports Center v Číně. V singlu žádná z českých tenistek do turnaje nenastoupí, zato v deblu do turnaje zasáhnou skvělé Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.

 • Judo - Mistrovství světa - 6. až 13. října 2022 - Taškent/Uzbekistán

  Nejlepší světoví judisté se utkají na mistrovství světa v uzbekistánkém hlavním městě. Více detailů zatím k dispozici není.

 • Cyklokros - Světový pohár - 23. října 2022 - Tábor/Česko

  Na české půdě se také pojede jeden ze závodů Světového poháru v cyklokrosu. Fandit nejlepším světovým cyklokrosařům můžete přijet do sportovního areálu Komora v Táboře. Bližší detaily zatím nejsou, sledujte tady.