Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Prosinec 2018

 • Mistrovní světa ve florbale - 1. - 9. 12. 2018 - Praha

  Mistrovní světa ve florbale bude hned na začátku prosince hostit pražská O2 Aréna. Vstupenky jsou online k zakoupení tady.

 • Krasobruslení - finále Grand Prix - 6. - 9. 12. 2018 - Vancouver/Kanada

  Vyhlášení nejlepších krasobruslařů letošní sezóny proběhne na finále krasobruslařské Grand Prix, které se uskuteční ve výše uvedeném termínu v kanadském Vancouveru. Po šesti předešlých závodech se právě tady uzavře letošní krasobruslařská Grand Prix. Vstupenky jsou online ke koupi tady.

 • Závody světového poháru v biatlonu - prosinec - různé destinace Evropy

  Protože je u nás o biatlon nebývalý zájem, nesmíme v tomhle přehledu opomenout závody světového poháru v biatlonu. Ti, kteří se rozhodli letos vyrazit fandit našich skvělým biatlonistům, mají následující možnosti: Světový pohár - Pokljuka/Slovinsko - 30. 11. 2018 - 9. 12. 2018 - vstupenky budou ke koupi online od října 2018, vše o cenách se dozvíte a online vstupenky koupíte tady; ze Slovinska se biatlonisté přesunou do rakouského Hochfilzenu, kde se závody konají 10. - 16. 12. 2018, vstupenky online k zakoupení tady; letos se pak série Světového poháru uzavře v Novém Městě na Moravě, kde se závody uskuteční v termínu 19. - 23. 12. 2018, vstupenky jsou už teď ke koupi tady. Tak neváhejte a přijeďte si užít tenhle nevšední sportovní zážitek.

 • Skoky na lyžích - Turné čtyř můstků - 29. 12. 2018 - 6. 1. 2019 - Rakousko/Německo

  Na konci roku 2018 pak také začíná slavný závod ve skocích na lyžích - Turné čtyř můstků. První závody začne 30. 12. 2018 v německém Obesdorfu , na Silvestra a Nový rok se přesouvá do Garmisch-Partenkirchenu , a poté se přesouvá do Rakouska. 4.1. se skokané utkají v Innsbrucku a 6. 1. pak v Bischofshofenu. Vstupenky na všechny závody jsou ke koupi tady.

 • Závody Světového poháru ve snowboardingu/slalom a obří slalom - prosinec - Itálie

  Po olympiádě v korejském Pchjongčchang se zaručeně najdou i tací, kteří se letos či příští rok chystají vyrazit fandit Ester Ledecké, ať už na závody ve snowboardingu nebo v alpském lyžování. Snowboarding začne v prosinci v USA, v Evropě pak budete mít šanci navštívit některý ze závodů slalomu nebo obřího slalomu ve snowboardingu v následujících termínech a na následujících místech: paralelní obří slalom - Carezza - Itálie, jen nedaleko Bolzana, v termínu 13. 12. 2018; vše potřebné pro návštěvu tohoto závodu najdete tady; v Itálie se pokračuje i 15. 12.2018 od 18 hodin v Cortina d'Ampezzo, paralelní obří slalom, informace o programu a jak se sem dostanete tady. Další závody následují v lednu a jejich přehled najdete tady, tak se sem nezapomeňte v lednu zase vrátit.

 • Závody Světového poháru v alpském lyžování - prosinec - Švýcarsko/Francie

  Kdybyste chtěli fandit spíše alpskému lyžování, tak ženské závody ve sjezdu se začátkem prosinec konají v Kanadě a hned poté se přesouvají na evropskou půdu. 8. 12. se pojede Super-G ve švýcarském Svatém Mořici, vstupenky k zakoupení a všechny informace najdete tady; ze Švýcarska se pak lyžařky - sjezdařky přesunou do francouzského Val d'Isere v termínu 12. 12. 2018, vstupenky budou k prodeji tady. Jací sportovci jsou na tyto závody přihlášeni, zjistíte na oficiálních stránkách v prosinci.

 • Leden 2019

 • Rally Dakar - 6. 1. - 17. 1. 2019 - Peru

  Nejslavnější světový závod off-road vozidel a motocyklů se od roku 2009 jezdí na jihoamerickém kontinentě, v Peru, Argentině a Chile, kde využívá rozsáhlých písečných dun. Letos se pojede ze 100% na území velkolepého Peru, které samo o sobě je velkým turistickým lákadlem v Jižní Americe. Milovníci rally se tak mohou v první půlce ledna vydat do Peru, kde si užijí nejen nejslavnější světový závod rally, ale i úžasnou přírodu a velkolepé historické památky.

 • Závody světového poháru v biatlonu - různé destinace

  Fandíte-li biatlonu a chcete se letos vydat podpořit naše úspěšné biatlonisty na některý ze závodů, tady je přehled toho, co se děje v biatlonovém světě v lednu. 10. - 13. 1. 2019 se závod světového poháru pojede v německém Oberhofu, online vstupenky na tento závod koupíte tady. V Německu se pokračuje i týden na to, a to konkrétně v termínu 16. - 20. 1. 2019 v Ruhpoldingu, vstupenky na tyto závody koupíte online tady. Na konci ledna se pak biatlonový Světový pohár přesune do italské Antholz-Anterselva, kde se pojede v termínu 24. - 27. 1. 2018, vstupenky na italské závody jsou ke koupi tady.

 • Mistrovství světa v házené (muži) - 10. - 27. 1. 2019 - Německo a Dánsko

  Mistrovství svět v házené mužů se v lednu 2019 bude konat v Německu a Dánsku. O zápasy se budou dělit tato města: Berlín, Mnichov, Kodaň, Herning, Hamburg a Kolín nad Rýnem. Kde se hrají jaké zápasy zjistíte a vstupenky koupíte tady.

 • Alpské disciplíny a snowboarding - různé destinace

  Že se v nadcházející zimní sezóně podstatně zvýší zájem českých sportovních fanoušků o závody v alpském lyžování a v paralelním slalomu ve snowboardingu, se po veleúspěšném působení Ester Ledecké na poslední zimní olympiádě, dá docela dobře očekávat. Abysme Vám usnadnili hledání, kde ji budete moci vidět v akci, tady najdete přehled lednových závodů ve ženském sjezdu, super G a paralelním slalomu ve snowboardingu. Vzhledem k vytíženosti Ester je ovšem dobré si vždy u daných závodů dopředu zjistit, zda se těchto závodů bude Ester vůbec účasnit. Takže tady je stručný přehled, z čeho můžete vybírat: Sjezd a Super G se v lednu pojede v termínu 12. - 13. 1. 2019 v rakouském St. Anton, vstupenky jsou ke koupi tady. Ženský sjezd a Super G se pojede také v termínu 19. - 20. 1. 2019 v italské Cortině d´Ampezzo, vstupenky na tyto závody jsou k dispozici tady. Protože je Cortina d´Ampezzo oblíbenou lyžařskou destinací i u amatérských lyžařů, můžete se sem vypravit za lyžováním a při té příležitost si užít těchto závodů. Třetí lednový závod ve sjezdu a super G se pojede v termínu 26. - 27. 1. 2019 v německém Garmisch-Partenkirchenu, vstupenky na tyto závody koupíte tady. A co snowboarding? Paralelní slalom se jede v rakouském Bad Gasteinu v termínu 8. a 9. 1. 2019, informace jsou tady, vstupenky ještě k dispozici nejsou. Následuje paralelní obří slalom ve slovinské Rogle 19. 1. 2019/, informace zatím nedostupní, nicméně Rogla je skvělým tipem na zimní lyžovačku, pokud se Vám letos nechce znovu do Itálie či Francie.

 • Mistrovství Evropy v rychlobruslení - 11. - 13. 1. 2019 - Collabo/Itálie

  Mistrovství Evropy v rychlobruslení se v termínu 11. - 13. 1. 2019 pojede v italském Collabu. Vstupenky k online zakoupení tady. Budete-li na začátku ledna v Dolomitech, co takhle vyrazit fandit Martině Sáblíkové?

 • Mistrovství Evropy v krasobruslení - 23. - 27. 1. 2019 - Minsk/Bělorusko

  Kdo fandí tomuhle působivému sportu, jakým krasobruslení rozhodně je, může siudělat na konci ledna výlet do běloruského hlavního města, které bude hostit mistrovství Evropy. Vstupenky ještě k dispozici nejsou, až budou, odkaz najdete tady.

 • Tenisové Australian Open - 14. - 27. 1. 2019 - Melbourne/Austrálie

  První tenisový Grand Slam sezóny, Australian Open, se koná v lednu v rozpáleném austrálském Melbourne. Vstupenky budou brzy vyprodány, takže si pospěšte. Koupíte je tady.

 • Únor 2019

 • Mistrovství světa v alpském lyžování - 5. - 17. 2. 2019 - Are/Švédsko

  Pokud chcete v únoru vyrazit fandit třeba naší Ester Ledecké, tak tady je náš hlavní únorový tip. V únoru se koná jen minimum závodů Světového poháru, protože právě v únoru vyvrcholí lyžařská sezóna Mistrovstvím světa, které se koná v termínu 5. - 17. 2. 2019 ve švédském Are. Pojedou se závody ve sjezdu, slalomu, Super G, obřím slalomu, alpské kombinaci i týmových soutěží. Program je skutečně nabitý, takže jste-li fanoušky alpského lyžování, kam se Vaše pozornost zaměří v únoru, je teď docela jasné. Kompletní program a možnost koupi vstupenek online je k dispozici tady.

 • Mistrovství světa v cyklokrosu - 2. - 3. 2. 2019 - Bogensee/Dánsko

  Zájemci o cyklistiku zbystří, protože na začátku února se v dánské Bogensee pojede Mistrovství světa. Vstupenky ke koupi tady.

 • Závody Světového poháru v biatlonu - Kanada a USA

  Pro ty, co v únoru chtějí fandit biatlonu, máme také pár tipů, přece jen jsou ale trochu z ruky. V termínu 7. - 10. 2. 2019 se pojede závody Světového poháru v kanadském Canmore, týden na to, tedy od 14. - 17. 2. 2019, se biatlonisté a biatlonistky přesunou k americkému Salt Lake City, přesněji do Soldier Hollow, kde se koná další a poslední únorový závod v biatlonu. Tady budou biatlonisté a biatlonistky ladit formu na nadcházející březnové Mistrovství světa.

 • Jizerská 50 - 10. 2. 2019 - Bedřichov/Česko

  Slavná Jizerská 50, závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati dlouhé přibližně 50 km vedoucí Jizerskými horami, je oblíbenou aktivitou milovníků běžkového lyžování. Závod je prestižní záležitostí a zároveň součástí nejvýznamnějších dálkových lyžařských závodů sdružených pod sérii Worldloppet. Hlavní závod na 50 km se koná 10. 2. 2019, chcete-li si ale zajet kratší trasu v rámci závodu, i to je možné. 9. 2. se jedou závody na 25 a 10 km a 8. 2. pak na 30 km. Třeba bude rok 2018 konečně tím rokem, kdy se to rozhodnete zkusit. Registrace na závody je zatím možná, ovšem pospěšte si. Zaregistrovat se můžete tady. Když už nebudete závodit, můžete si třeba jen udělat výlet a fandit naší Katce Smutné nebo Standovi Řezáčovi. Nezapomeňte, že v našem Kalendáři sportovních akcí najdete přehled všech zajímavých sportovních událostí ve všech ročních obdobích, který je pravidelně aktualizován. S naším webem Cesty po světě tak žádnou velkou sportovní událost nepropásnete.

 • Super Bowl - 3. 2. 2019 - Atlanta/USA

  Super Bowl je finálový zápas, kterým vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Hraje se každoročně od roku 1967. Podobně jako Světová série (baseball) je i Super Bowl označením nikoli pro celé play-off, ale jen pro finálový souboj dvou nejlepších týmů. Super Bowl je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí přenášenou televizí. Ve Spojených státech má špičkovou sledovanost i ve srovnání s nesportovními televizními programy. Sledovanost finálového souboje se odhaduje na 90 milionů diváků (nejen z USA). Přestávky v poločase Super Bowlu jsou pravděpodobně nejžádanějším mediálním prostorem pro inzerenty televizních reklam vůbec. Některé spoty se vyrábějí speciálně a pouze pro tento okamžik. Nepsaným pravidlem posledních několika let je, že spoty, jež jsou ve finále Super Bowlu odvysílány, zpravidla patří mezi nejvtipnější, nejdůmyslnější a nejprecizněji provedené televizní reklamy vůbec. Den Super Bowlu je považován za jeden z neoficiálních amerických svátků a je dnem s největší konzumací jídla po Dnu díkůvzdání. Super Bowl doprovází pravidelně zábavný program o poločasové přestávce. Pokud se rozhodnete zažít tuhle velkolepou událost na vlastní kůži, už teď kupujte vstupenky a plánujte itinerář na cestu po východním pobřeží USA. Super Bowl se totiž letos hraje v americké Atlantě ve státě Georgia, na stadium Mercedez-Benz Stadium. Vstupenky ke koupi online tady. A pokud nevyjde cesta do Atlanty, laďte nějaká kvalitní sportovní televizní kanál.

 • Mistrovství světa v rychlobruslení - 7. - 10. 2. 2019 - Inzell/Německo

  Protože i Martina Sáblíková si stále drží skvělou formu, nechceme proto opomenout ani Mistrovství světa v rychlobruslení. Mistrovství světa na jednotlivých tratích, tedy 500, 1000, 1500, 3000 a 5000 metrů, se pojede v termínu 7. - 10. 2. 2019 v německé Inzellu, vstupenky ke koupi tady.

 • Tenisový Fed Cup - 9. - 10. 2. 2019 - Ostrava

  Ovládnou vynikající české tenistky Fed Cup i v roce 2019? Přijeďte jim fandit v termínu 9. - 10. 2. 2019 do Ostravy. Odehrají tady totiž 1. zápas Fed Cupu 2019, a to proti Rumunkám. Vstupenky při psaní tohoto článku ještě k dispozici nebyly, sledujte Ticketportal.

 • Judo Grand Slam - únor - Francie a Německo

  I judisté mají své akce. V únoru se konají dva Grand Slamy v judu. V termínu 9. - 10. 2. 2019 v Paříži, v termínu 22. - 24. 2. 2019 v německém Düsseldorfu. Tak co vyrazit fandit?