Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Listopad 2019

 • Formule 1 - Velká cena USA a Velká cena Brazílie

  Série Mistrovství světa Formule 1 bude v listopadu pokračovat na obou amerických kontinentech. 3. 11. 2019 se pojede na okruhu Circuit of The Americas v texaském Austinu a dva týdny na to, 17. 11. 2019 v Brazílii na okruhu Autódromo José Carlos Pace v Sao Paulu. Vstupenky na oba závody jsou k dispozici na oficiálních stránkách.

 • Tenis - Turnaj mistrů 2019 ATP Finals - 10. - 17. 11. 2019 - Londýn/Anglie

  V londýnské O2 Aréně se v polovině listopadu uzavře letošní tenisová sezóna mužského tenisového okruhu ATP. Jde o závěrečnou událost letošní sezóny pro osmičku nejlepších světových tenistů, takže pro Vás poslední šance vidět největší tenisové hvězdy v akci. Možnost koupě vstupenek online tady.

 • Světový pohár v cyklokrosu - 16. 11. 2019 - Tábor/Česko

  U nás poměrně oblíbená sportovní disciplína, cyklokrosu, nabídne diváků v Táboře další závod ze série Světového poháru. Ten se pojede v pondělí 16. 11. 2019. Nejprestižnější bude závod elitní skupiny mužů, který vypukne ve 14. 30. Informace o přesném programu i koupi vstupenek najdete tady.

 • Jezdectví - Global Champions Prague Playoffs - 21. - 24. 11. 2019 - Praha/Česko

  Další velká událost světového jezdectví se opět uskuteční v pražské O2 Aréně. Finále prestižní světové série Global Champions se sem vrací po roce. Barvy České republiky v této soutěži hájí tým Prague Lions, za který se letos spolu se zahraničními jezdci představí opět Anna Kellnerová. Tak jako v loňském roce bude špičkový světový parkurový sport doprovázat i unikátní zábavní program, ve kterém budou mít diváci příležitost vidět jednak mnoho dalších jezdeckých disciplin a show s koňmi, ale také velkolepé artistické a umělecké show v režii Michala Cabana. Vstupenky online ke koupi tady.

 • Prosinec 2019

 • Biatlon - Světový pohár - různé destinace

  V prosinci opět vypukne biatlonové šílenství. Čekají nás hned 3 závody ze série Světového poháru. Půjde o tyto termíny a tato místa. Od 30. listopadu do 8. prosince 2019 se nejlepší biatlonisté a biatlonistky utkají ve švédském Östersundu, vstupenky jsou online ke koupi tady. O víkendu z 13. na 15. prosince 2019 se pojedou závody v rakouském Hochfilzenu. Vstupenky online ke koupi jsou tady. Třetím a posledním prosincovým biatlonovým závodem budou v termínu 16. – 22. prosince 2019 sprint, stíhačka a závod s hromadným startem ve francouzském Annecy. Vstupenky ke koupi online na tyto závody jsou k dispozici tady.

 • Alpské lyžování - Světový pohár ženy - různé destinace

  Protože v souvislosti s úspěchem Ester Ledecký na loňské olympiádě u nás vypukl zájemo závody alpského lyžování, tady je výčet těch prosincových akcí, na kterých by se případně Ester mohla ukázat. Samozřejmě není dopředu jasné, na kterých závodech se Ester opravdu ukáže, a proto vždy před závodem sledujte aktuální závodní listinu. V termínu od 6. do 8. prosince 2019 se pojede sjezd a super G v kanadském Lake Louise, vstupenky online tady. Z Kanady se pak závody přesunou do Evropy a nejlepší světové lyžařky budete tak mít šanci vidět také v termínu od 14. do 15. prosince 2019 ve švýcarském Svatém Mořici, pojede se tady Super G a paralelní slalom, vstupenky tady. Dále se závody přesunou do francouzských Alp. 17. prosince 2019 se pojede obří slalom v lyžařském středisku Courchevel, vstupenky tady a 21. a 22. prosince se pojede sjezd a alpská kombinace ve Val d'Isère, vstupenky tady. Naposledy v letošním roce se lyžařky utkají v Rakousku, přesněji v tyrolském Lienzu, a to v termínu od 28. do 29. prosince 2019, vstupenky na tento závod tady.

 • Snowboarding - Světový pohár ženy - různé destinace

  V prosinci pojedou své závody ze série Světového poháru také snowboardistky. Závody Evy Samkové ve snowboard crossu se pojedou 13. prosince 2019 v rakouském Montafonu a 21. prosince pak v italské Cervinii. Závody paralelního slalomu se v prosinci pojedou následovně: 7. a 8. prosince 2019 v ruském Bannoye, 14. prosince 2019 v italské Cortina d'Ampezzo a 19. prosince 2019 v italské Carezza. Na snowboarding seženete vstupenky v klidu na místě, rozhodnete-li se tam vydat.

 • Mistrovství Evropy v plavání na krátké trati - 4. až 8. prosince 2019 - Glasgow/Velká Británie

  Kromě zimních disciplín můžete v prosinci fandit také plavců, včetně těch českých. Na začátku prosince se totiž bude konat Mistrovství Evropy v plavání na krátké dráze, a to ve Velké Británii. Vstupenky online ke koupi tady.

 • Krasobruslení - Finále Grand Prix - 5. až 8. prosince 2019 - Turín/Itálie

  Prestižní krasobruslařké Grand Prix vyvrcholí na začátku prosince v italském Turínu. Zadaří se Michalovi Březinovi? Vstupenky online ke koupi tady.

 • Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji - 26. prosince 2019 až 5. ledna 2020 - Ostrava a Třinec

  Na ledových plochách v Ostravě a v Třinci můžete na přelomu roku fandit mladým českým hokejistům na Mistrovství světa. Vstupenky jsou online ke koupi tady.

 • Skoky na lyžích - Turné čtyř můstků - 29. prosince 2019 až 6. ledna 2020

  Nejproslulejší série závodů ve skocích na lyžích je bezesporu slavné Turné čtyř můstků. Poprvé závodníci z můstku skočí v Oberstdorfu 29. prosince. 2019, následovat bude závod 1. ledna 2020 v německém Garmisch-Partenkirchenu, poté 4. ledna 2020 v rakouském Innsbrucku a série se zakončí 6. ledna 2020 v Bischofshofenu. Vstupenky online na všechny závody koupíte tady.

 • Leden 2020

 • Biatlon - Světový pohár - Německo a Slovinsko

  V lednu pokračuje seriál Světového poháru v biatlonu. V termínu od 6. do 12. ledna 2020 se nejlepší biatlonisté a biatlonistky utkají v německé Oberhofu, vstupenky online ke koupi tady. Od 14. do 19. ledna 2020 biatlonisté zůstanou v Německu, přesněji v Ruhpoldingu, vstupenky na tyto závody k dispozici tady. Lednové závody Světového poháru v biatlonu se uzavřou ve slovinské Pokljuce v termínu od 22. do 26. ledna. Vstupenky k dispozici tady.

 • Alpské lyžování - Světový pohár ženy - různé destinace

  Další tipy na to, kde v lednu 2020 můžete vidět závodit Ester Ledeckou spolu s těmi nejlepšími lyžařkami světa, jsou tyto: 11. a 12. ledna 2020 se pojede ženský sjezd a alpská kombinace v rakouském Altenmarkt/Zauchensee, vstupenky budou brzy ke koupi tady. 14. ledna 2020 se pak pojede slalom v rakouském Flauchau - vstupenky tady. Od 18. do 19. ledna se lyžařský utkají v obřím slalomu a v paralelním slalomu v italském Sestriere. Vstupenky ke koupi budou brzy tady. A konečně 25. a 26. 1. 2020 se pojedou závody ve sjezdu a Super-G v bulharském Bansku. Vstupenky budou brzy tady.

 • Snowboarding - slalom - různé destinace

  Stručný přehled lednových snowboardových závodů: 5. ledna paralelní obří slalom v rakouském Lackenhofu, následuje 11. ledna švýcarský Scuol, 14. ledna rakouský Bad Gastein, 18.ledna slovinská Rogla a konečně italské Piancavallo 25. ledna 2020.

 • Tenis - Australian Open - 20. ledna až 2. února 2020 - Melbourne/Austrálie

  Tenisovou sezónu 2020 už tradičně zahájí první Grandslam sezóny, Australian Open. Bude se konat od 20. ledna do 2. února 2020 v australském Melbourne. Vstupenky online ke koupi tady.

 • Mistrovství Evropy v krasobruslení - 20. až 26. ledna 2020 - Graz/Rakousko

  Rakouský Graz bude hostit Mistroství Evropy v krasobruslení, které se uskuteční 20. až 26. ledna 2020. Program a možnost koupit vstupenky máte tady.

 • Mistrovství Evropy v házené mužů - 10. a 26. ledna 2020 - Rakousko/Norsko/Švédsko

  Co takhle zajet fandit našim házenkářům? Mistrovstí Evropy v házené mužů budou letos společně hostit tři země. V rakousku se závody budou konat ve vídeňské Wiener Stadthalle a v Grazu v hale Graz Messe Arena. Další skupina odehraje své závody v Norsku, přesně v aréně Trondheim Spektrum v Trondheimu. Další skupiny se utkají ve Švédsku, a to ve stockholmské hale Tele2 Arena, v Malmö v Malmö Areně a konečně v Göteburgu v hale Scandinavium. Vstupenky na zápasy do všech zemí koupíte tady. Češi jsou ve skupině B a čekají je zápasy ve Vídni. V prvním zápase základní skupiny nastoupí 10. ledna proti domácímu Rakousku, následovat bude jejich zápas 12. ledna proti Severní Makedonii a poslední zápas základní skupiny odehrají proti Ukrajině 14. ledna.

 • Běh na lyžích - Světový pohár - 18. až 19. ledna 2020 - Nové Město na Moravě

  I přesto, že se českých běžkařům poslední dobou příliš nedaří uspět ve velkých závodech, přesto sem zařadíme jedny závody. V polovině ledna se běžkaři a běžkařky utkají ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě a vy je můžete přijít podpořit. Detaily ještě známé nejsou, sledujte to tady.

 • Biatlon - Mistrovství světa juniorů - 23.ledna až 2. února 2020 - Lenzerheide/Švýcarsko

  Náš lednový kalendář zakončíme juniorským Mistrovstvím světa. Mladí biatlonisté se utkají na konci ledna ve švýcarském Lenzerheide. Program je k dispozici tady.