Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Květen 2019

 • Mistrovství světa v hokeji - 10. - 26. 5. 2019 - Bratislava a Košice/Slovensko

  Slovensko bude v květnu hostit Mistrovství světa v ledním hokeji. Vrchol letošní hokejové sezóny bude hostit Bratislava a Košice. Fanoušky hokeje tak čeká pravděpodobně v květnu výlet na Slovensko, kde můžete fandění hokeji spojit i s návštěvou celé spousty úžasných míst. Vstupenky jsou k zakoupení online tady.

 • Mistrovství Evropy ve vodním slalomu - 14. - 18. 5. 2019 - Soča/Slovinsko

  Mistrovství Evropy ve vodním slalomu letos hostí Slovinsko, které je vůbec jednou z nejoblíbenějších destinací nadšenců do outdoorových sportů v Evropě. Máte-li v plánu v květnu vyrazit třeba na divokou vodu právě do Slovinska, můžete svou návštěvu spojit s fanděním úspěšným českým kajakářům. Více informací sledujte tady.

 • Golf - PGA Tour Championship- 16. - 19. 5. 2019 - Farmingdale/stát New York/USA

  Nejprestižnější golfový turnaj světa, PGA Tour Championship, se uskuteční na golfovém hřišti Bethpage State Park - Black Course ve městě Farmingdale v americkém státě New York v polovině května. O vysněný titul se tu utkají nejlepší golfisté světa. Ačkoliv u nás golf příliš populární není, v zámoří se těší velkému zájmu a je to jedinečný zážitek, zúčastnit se takovéhoto turnaje. Pokud plánujete na květen cestu po východním pobřeží USA, tohle je nás tip na trochu snobské zábavy. Vstupenky jsou ke koupit online tady, kde zároveň najdete i všechny další informace.

 • Závod světového poháru v moderním pětiboji - 21. - 26. 5. 2019 - Kladno/Česko

  Máme tady také jeden domácí tip. V termínu od 21. do 25. května se v Kladně uskuteční jeden ze závodů Světového poháru v moderním pětiboji. U nás nepříliš doceněný sport může být zajímavým zpestřením Vašeho květnového víkendu. Detaily zatím známé nejsou, sledujte tady.

 • Atletika - Diamantová liga - různé destinace

  V květnu začínají první atletické meetingy Diamantové ligy. 3. května 2019 bude tento prestižní atletický meeting hostit hlavní město Kataru, Dauhá. Vstupenky na tento meeting zakoupíte a informace o programu najdete tady. 18. května 2019 se atleti na stejném meetingu utkají v čínské Šangaji, vstupenky a program tady. Poslední květnový meeting Diamantové ligy se koná ve švédském Stockolmu 30. května 2019, vstupenky a program tady.

 • Formule 1 - květen - Španělsko a Monako

  V květnu se jedou další závody Formule 1. 12. května 2019 se jede závod na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya ve španělské Barceloně, vstupenky ke koupi tady. 26. května pak další závod bude hostit Monte-Carlo, vstupenky ke koupi tady. Pokud jste fanoušky Formule 1 a máte v plánu letos navštívit francouzské Azurové pobřeží, můžete svou návštěvu proslulého Monaka spojit s tímhle automobilovým svátkem. Pro návštěvu Azurového pobřeží se vám bude hodit také náš podrobný průvodce.

 • Cyklistika - Giro d´Italia - 11. 5. - 2. 6. 2019 - Itálie

  Cyklisté se i letos vydají na prestižní cyklistický závod Giro d´Italia, který začne 11. května 2019 v italské Boloni. Cyklisté během tohoto třítýdenního závodu zamíří do celé spousty krásných italským míst a pokud budete v květnu v Itálii, můžete vyrazit na místa, kterými bude peleton projíždět. Přesný přehled jednotlivých etap najdete oficiálních stránkách. Pokud letos plánujete vyrazit do Itálie, rozhodně nahlédněte do našeho podrobného průvodce po Itálii, který vás provede všemi zajímavými místy téhle jihoevropské země.

 • Mistrovství Evropy ve veslování - 31. 5. - 2. 6. 2019 - Luzern/Švýcarsko

  Ve švýcarském Luzernu se na přelomu května a června utkají nejlepší veslaři Evropy. Muži i ženy se utkají jako jednotlivci, dvojice, čtveřice či osmice. Pokud budete touhle dobou ve Švýcarsku, přijeďte fandit českým veslařům. Vstupenky ke koupi a všechny praktické informace pro návštěvu k dispozici tady.

 • Finále fotbalového Poháru UEFA - 29. 5. 2019 - Baku/Azerbajdžán

  Jeden z letošních fotbalových svátků, finálový zápas Poháru UEFA, se uskuteční na konci května v azerbajdžánském hlavním městě Baku. Proti sobě nastoupí, stejně jako ve finále Ligy mistrů, dva anglické fotbalové týmy - Arsenal s Petrem Čechem v brance a Chelsea. O vstupenky se jako každý rok bude losovat, chcete-li se zaregistrovat, můžete tak udělat na oficiálních stránkách.

 • Tenis - French Open - 26. 5. - 9. 6. 2019 - Paříž/Francie + další květnové tenisové turnaje

  Druhý letošní tenisový Grandslam, French Open, se koná v termínu 26. 5. - 9. 6. 2019 na obvyklém místě. Tím jsou kurty Stade Roland-Garros ve francouzské metropoli. Vstupenky k dispozici ještě nejsou, sledujte tady. Kromě Rolland Garros se hrají v květnu ještě tyto tenisové turnaje: mužský i ženský tenisový turnaj - Madrid Open v termínu 3. - 12. 5. 2019 - vstupenky ke koupi tady nebo mužský i ženský turnaj 6. - 19. 5. 2019 Italia Open v Římě - vstupenky ke koupi tady.

 • Červen 2019

 • 24 hodin Le Mans - 15. - 16. 6. 2019 - Le Mans/Francie

  Proslulý vytrvalostní závod sportovních prototypů a GT vozů se už od roku 1923 každoročně jezdí na okruhu de la Sarthe ve severofrancouzském městečku Le Mans. Tenhle 24 hodin trvající automobilový závod je jedním ze svátků milovníků automobilismu. Pokud se sem někteří z vás chystají vyrazit, vstupenky k trati online koupíte tady. A chcete-li svou cestu na tenhle slavný závod spojit také s poznáváním Francie, můžete si pročíst náš podrobný průvodce po po regionu Pay-de-la-Loire, jehož hlavním městem je právě Le Mans. V celém regionu najdete hned několik turisticky atraktivních míst.

 • Finále fotbalové Ligy mistrů - 1. 6. 2019 - Madrid/Španělsko

  Jeden z každoročních svátků evropských fotbalových fanoušků nastane 1. 6. 2019, kdy se odehraje finálový zápis letošní Ligy mistrů. O vstupenky se jako každý rok bude losovat, chcete-li se zaregistrovat, můžete tak udělat na oficiálních stránkách. Letos se na Metropolitním stadionu v Madridu utkají, možná trochu překvapivě, dva anglické fotbalové týmy - Tottenham a Liverpool. Když budete v hlavním městě Španělska a budete chtít vědět, co je tam zajímavého k vidění, nahlédněte směle do našeho podrobného průvodce po Madridu.

 • Závody Formule 1 - různé destinace

  V červnu se milovníci rychlých formulí mohou těšit na tři závody se série Mistrovství světa. 9. 6. 2019 se jede Velká cena Kanady v kanadském Montrealu - vstupenky jsou ke koupi online tady. Máte-li v plánu do Montrealu vyrazit, bude se vám hodit náš podrobný průvodce po Montrealu. 26. 3. 2019 se koná závod ve Francii, Velká cena Francie se jede na okruhu Circuit Paul Ricard u francouzského města Le Castellet, které se nachází v turisticky velmi atraktivním francouzském regionu Provence-Alpy-Azurové pobřeží, po kterém vás provede náš online průvodce. Červen je zároveň ideální dobou pro návštěvu tohohle regionu, kde si užijete nejen moře, ale i historických míst a krás přírody. Vstupenky na francouzský závod jsou ke koupi online tady. Třetím červnovým závodem Formule 1 je Velká cena Rakouska, která se koná 30. 6. 2019 na Red Bull Ringu poblíž Spielbergu ve Štýrsku v Rakousku. Vstupenky na tento závod jsou ke koupi tady. Pokud se rozhodnete vydat na Velkou cenu Rakouska, můžete svou cestu za Formulí 1 spojit i s poznáváním celého rakouského regionu Štýrsko, po kterém Vás provede další z našich kompletních průvodců online.

 • Atletika - Římské Gala/Diamantová liga - 6. 6. 2019 - Řím/Itálie

  Atletická Diamantová liga se uskuteční 6. 6. 2019 na římském Olympijském stadionu. Plánujete-li v červnu třeba poznávací zájezd do italského hlavního města, můžete svou cestu sem spojit třeba s touto sportovní událostí. Vstupenky jsou ke koupi tady. Abyste Řím poznali i se všemi jeho turisticky atraktivními místy a památkami, pročtěte si důkladně náš podrobný průvodce po Římu, se kterým žádná zajímavá místa neminete.

 • Tenisové turnaje WTA a ATP - různé destinace

  I v červnu se hrají různé tenisové turnaje ženského i mužského tenisového okruhu. Tady je výběr těch nejzajímavějších. V termínu od 8. - 16. 6. 2019 se hraje tenisový turnaj Nottingham Open v britském Nottinghamu. Všechno o tomto turnaji i možnost koupit vstupenky online máte tady. Prestižní turnaj Halle Open se hraje v termínu 17. - 23. 6. 2019 v německém Halle. Všechny praktické informace i možnost zakoupit vstupenky máte tady. Dalším turnajem je Stuttgart Open v termínu 8. - 16. 6. 2019 v německém Stuttgartu. Přehled hráčů i vstupenky ke koupi jsou k dispozici tady. A ještě jeden turnaj - Queen's Club Championships v termínu 17. - 23. 6. 2019 ve Velké Británii, všechny informace tady. Na začátku června ještě pokračuje French Open, po kterém se konají další turnaje, které ale nepatří mezi velké tenisové svátky.

 • Atletika - Zlatá tretra - 20. 6. 2019 - Ostrava

  Českým atletickým svátkem je každoroční ostravská Zlatá tretra. Ta letošní se uskuteční odpoledne 20. 6. 2019 tradičeně na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Vstupenky ke koupi v síti Ticketstream.

 • Triatlon/Ironmen - Mistrovství Evropy - 30. 6. 2019 - Frankfurt/Německo

  Účastníci letošního Mistrovství Evropy v Ironmenu se vydají na všechny tři disciplíny 30. 6. 2019 v německém Frankfurtu. Více informací tady.

 • Mistrovství světa v plážovém volejbalu - 28. 6. - 7. 7. 2019 - Hamburk/Německo

  Plážoví volejbalisté se o titul mistrů a mistryň světa utkají na přelomu června a července v německém Hamburku. Všechny informace včetně koupi vstupenek najdete tady.

 • Červenec 2019

 • Cyklistika - Tour de France - 6. 7. - 28. 7. 2019 - Francie

  Letos se pojede už 106. ročník tohoho nejslavnějšího cyklistického závodu světa. Tour de France je etapový závod profesionálních cyklistů, pořádaný od roku 1903 ve Francii, někdy ale cyklisté zavítají i do jiných zemí. Poslední etapa vždy končí na slavné pařížské třídě Champs Elysées. Jezdí se každoročně v červenci, přerušení si vynutila pouze první a druhá světová válka. Jezdec s nejnižší hodnotou celkového času je vedoucím závodníkem a jezdí oblečen ve žlutém trikotu. Tour de France každoročně přitáhne k televizních obrazovkám celosvětově miliony diváků, kteří běžně cyklistice vůbec nefandí. Až tak atraktivní sport to je. Spousta fanoušků světové cyklistiky také každoročně v červenci míří na místa, kudy bude projíždět peleton elitních cyklistů, aby mohli při trati fandit nejen svým favoritům. Pokud třeba letošní léto plánujete dovolenou ve Francii, můžete svůj pobyt tady spojit s tímhle velkolepých cyklistickým svátkem. A jak to pro fanoušky na Tour vlastně funguje? Na místa etap se musíte dopravovat autem, jinak to bude dost složité. V den závodu už vás k cílovým místům a na jiná vybraná místa nepustí. Většina turistů tak využívá obytné vozy a na vybraných místech si zaparkují už den před etapou a jednoduše tam přespí, pokud to situace a zákony umožní. Policisté vás v den etapy na silnici, kudy se pojede, nepustí ani několik hodin před příjezdem peletonu, takže na to, že se k trati dopravíte autem hodinu před závodem, zapomeňte. K cílovým bodům se dostanete pouze pěšky, auta jsou v době závodu zaparkována v podstatě všude, kde to jde a nikdo si s tím hlavu příliš neláme. Do zákulisí Tour de France se nedostanete, je to výhradně pro pozvané a sponzory. Fanoušci stojí podél trati, zdarma a platí pravidlo: Kdo dřív příjde, ten jednoduše bude mít lepší místo. Šanci vidět své favority mimo peleton máme na startu i v cíli, na startu jsou cyklisté většinou ale více ochotni dát vám nějaký ten podpis než v cíli. V místech, kde se zrovna jede nějaká etapa, to neskutečně žije. Seženete tu nespočet suvenýrů, které prodává spousta pojízdných stánků. Koupíte tu dresy, čepice, rukavice. Na místech etap ale také dostanete všemožné reklamní a dárkové předměty, které tady rozvážejí reklamní vozy a házejí reklamní předměty do davů. Zažíti nějakou tu etapu slavné Tour de France naživo je opravdový zážitek, který stojí za to alespoň jednou zažít. Samozřejmě v případě, že vás cyklistika alespoň trochu baví. Mapu celé trasy a popis jednotlivých etap najdete tady.

 • Formule 1 - Série Mistrovství světa - Německo a Velká Británie

  V červenci se pojedou také dva závody ze série Mistrovství světa Formule 1. 14. 7. 2019 to bude závod na okruhu Silverstone Circuit, který leží poblíž městečka Silverstone asi 80 km severně od Londýna. Druhým červencovým závodem bude Velká cena Německa, která se pojede 28. 7. 2019 na okruhu Hockenheimring, který se nachází na půli cesty mezi Stuttgartem a Frankfurtem nad Mohanem v Německu. Fandění Formuli 1 je trochu dražší záležitost a vyrazí na ni většinou jen krajní fanoušci. Podstatně levnější než samotný závod jsou tréninky, které se konají předchozí den. Vstupenky online jsou ke koupi tady.

 • Atletika - Diamantová liga - různé destinace

  Pro ty, kdo raději fandí světové atletice, tu máme tři typy na červencové závody Diamantové ligy. 6. 7. 2019 se konají závody Diamantové ligy ve švýcarském Lausanne. Takže tip pro ty, kteří plánují v červenci navštívit Švýcarsko a chtějí to spojit s nějakou zajímavou sportovní událostí. Vstupenky online ke koupi tady. 12. 7. 2019 závody nejlepších světových atletů přivítá Monako, což je zase tip pro ty, kteří se letos rozhodnou vydat na francouzské Azurové pobřeží. Vstupenky na monackou Diamantovou ligu jsou online ke koupi tady. Nahlédnout můžete také do našeho podrobného turistického průvodce po Monaku a po Azurovém pobřeží, se kterým vám neutečou žádná zajímavá místa tohoto úžasného koutu Francie. Třetím atletickým tipem na červenec je v termínu 20. a 21. 7. 2019 Diamantová liga v Londýně. Vstupenky na londýnskou Diamantovou ligu jsou online ke koupi tady.

 • Tenis - Wimbledon - 1. - 14. 7. 2019 - Lodnýn/Velká Británie

  Svůj svátek mají v červenci také fanoušci světového tenisu, protože se na londýnských kurtech All England Clubu bude konat nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj na světě, na kterém budou k vidění největší hvězdy světového ženského i mužského tenisu, včetně výborně hrajících českých tenistek. Vyrazit na některý ze zápasů také není úplně levná záležitost, cena za finále se pohybuje v astronomických částkách. Ceny vstupenek a možnost jejich koupě online máte tady.

 • Mistrovství Evropy juniorů v rychlostní kanoistice - 11. - 14. 7. 2019 - Račice/Česko

  A máme tady také jeden letní tip na sportovní událost v Česku. V termínu od 11. do 14. 7. 2019 se pojedou závody Mistrovství Evropy juniorů v rychlostní kanostice v Labe aréně v Račicích. Račice jsou malá obec v okrese Litoměřice v Ústeckém kraji. I cestu sem můžete spojit s nějakými zajímavými turistickými cíli v okolí - třeba s CHKO Kokořínsko. Všechno o závodě se dočtete tady.

 • Baseball - MLB All-Star Game - 9. 7. 2019 - Cleveland/Ohio/USA

  A na závěr jeden tip na půdě USA. U nás nepříliš známý baseball se v USA těší velké oblibě a fandí mu tu miliony fanoušků. Major League Baseball All-Star Game je utkání největší hvězd nejvyšší americké baseballové soutěže, které se letos jako v předchozích letech uskuteční na stadionu týmu Cleveland Indians v Ohiu. Událost trvá několik dní, hlavní závod se ale odehraje 9. 7. 2019. Informace o koupi vstupenek tady. Plánujete-li v červenci nebo kdykoliv jindy výpravu za poznáváním krás USA, víc než užitečný pro Vás bude náš komplexní průvodce po USA, s kterým neminete žádná atraktivní místa na území USA. Do průvodce nahlédněte tady.