Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Říjen 2018

 • Tenisový Turnaj mistryň - 21. - 28. 10. 2018 - Singapur

  Turnaj mistryň, oficiálně WTA Finals, je každoročně pořádaný tenisový turnaj na konci sezóny pro nejlépe umístěné singlistky a deblové páry na žebříčku WTA. Událost je považována za neoficiální mistrovství světa. Letos naposledy se hraje v Singapuru na tvrdém povrchu stadionu Singapore Indoor Stadium. Turnaje se účastní 8 nejlepších světových hráček, stejný počet deblistek. O účast na turnaji bojují také naše dvě nejlepší tenistky - Karolína Plíšková a Petra Kvitová, které v současnosti obsazují 8. a 9. příčku žebříčku. Online vstupenky jsou k dispozici tady. Podrobný průvodce po Singapuru, který se vám na Vaši cestu bude víc než hodit, si přečtěte tady.

 • Velká pardubická - 14. 10. 2018 - Pardubice

  Velká pardubická je dostihový závod konající se každou druhou říjnovou neděli na dostihovém závodišti v Pardubicích. Závod Velké pardubické má dlouhou tradici a dříve se uvádělo, že jde o nejtěžší dostih v Evropě. V počátcích tohoto nejslavnějšího českého dostihu byly hony. Vyšší šlechta oblečená do barevných kabátců se smečkou psů, na koních pronásledovala zvěř a překonávala přitom různé přírodní překážky. Tento druh zábavy se brzy stal oblíbeným i v Čechách. Nejstarší dostihový závod, Velká liverpoolská, který se prvně konal v roce 1836 v Anglii, inspiroval i ostatní evropské země. V Pardubicích byla první závodní dráha vybudována v roce 1856. První Velká pardubická se běžela v roe 1874. Od té doby se Velká běžela každý rok s výjimkou válečných let, z důvodu politických událostí v roce 1968 a kvůli nepřízni počasí v letech 1876 a 1908. Dnešní podobu má závodiště od prvních poválečných let. Vstupenky si můžete dopředu zakoupit v třeba v síti Ticketpro, v klidu je ale koupíte i na místě. A dámy, nezapomeňte na stylový klobuček! Ten k dostihům neodmyslitelně patří. Další tipy na sportovní události letošního roku najdete v našem Kalendáři sportovních akcí.

 • Závod ze série MS Formule 1 - několik termínů/různé destinace

  Pro fanoušky Formule jedna tu máme hned tři říjnové tipy na Velkou cenu. 7. 10. se pojede Velká cena Japonska v Suzuce, dva týdny nato, 21. 10. Velká cena USA v texaském hlavním městě Austinu a týden nato zas Velká cena Mexika v hlavním městě, Ciudad de Mexico. Vstupenky na všechny závody online k zakoupení tady.

 • Triatlon - Ironman - 13. 10. 2018 - Havaj/USA

  Nejproslulejší triatlonový závod, havajský Ironman, se uskuteční v říjnu v havajském Kailua-Kona. Pokud plánujete v říjnu dovolenou na Havaji, přijďte fandit, stojí to za to.

 • Mistrovství světa ve volejbale žen - 29. 9. - 20. 10. 2018 - Japonsko

  Mistrovství světa ve volejbale žen se uskuteční na více místech Japonska na přelomu září a října 2018. Češky se bohužel na mistrovství neprbojovaly, budete-li ale v Japonsku touto dobou a chcete fandit kvalitnímu volejbalu, navštivte některý ze zápasů.

 • Hokej NHL Global Serie - 6. 10. 2018 - Goteborg/Švédsko

  V letošním roce NHL Global Serie zavítá do švédského Goteborgu, kde se na stadionu Scandinavium utká Edmonton Oilers a New Jersey Devils. Vstupenky ještě k dispozici nejsou, až budou, prokliknete se na ně tady.

 • Listopad 2018

 • Newyorský marathon - 4. 11. 2018 - New York/USA

  Registrace na marathon už sice není možná, plánujete-li ale na začátku listopadu třeba prodloužený víkend v New Yorku, můžete si svůj pobyt tady zpříjemnit fanděním amatérským i profesionálním běžcům, kteří se tou dobou vydají na trať newyorského marathonu.

 • Finále tenisového Fed Cupu - 10. - 11. 11. 2018 - Praha

  Kvalita českých tenistek díky bohu stále neklesá a tak se i letos naše tenistky probojovaly do finále týmové soutěže v tenise, Fed Cupu. Finále, které sehrají proti Američankám, se uskuteční o víkendu 10. a 11. listopadu v pražské O2 Aréně. Vstupenky jsou ke koupi tady.

 • Tenisový Turnaj mistrů - 11. - 18. 11. 2018 - Londýn/Anglie

  Jste-li fanoušky světového tenisu, neměli byste si nechat ujít tradiční zakončení mužské tenisové sezóny, kterým je každoroční Turnaj mistrů. Ten se uskutečním v uvedeném termínu v londýnské O2 Aréně. Turnaj je určen pro 8 nejlepších singlových a 8 nejlepších deblových hřáčů. Vstupenky online jsou ke koupi tady. Pro Váš případný podzimní výlet do Londýna určitě využijete náš podrobný průvodce po Londýně.

 • Hokej - Karjala Cup - 9. - 12. 11. 2018 - Helsinki/Finsko

  Další tip tu máme pro fanoušky hokeje, kteří by chtěli fandit českým hokejistům na turnaji ze série Euro Hockey Tour, Karjala Cup. Ten se koná v polovině listopadu v helsinské Hartwall Aréně. Češti ovšem svůj první zápas odehrají proti Švédům právě ve Švédsku, a teprve poté se přesunou ho Helsinek. Vstupenky ke koupi online jsou k dispozici tady.

 • Formule 1 - Velká cena Abu Dhabí - 25. 11. 2018 - Abu Dhabí/Spojené arabské emiráty

  Pokud plánujete podzimní dovolenou do teplých krajů a jste zároveň fanoušky Formule 1, není lepším tipem, než v druhé půlce listopadu vyrazit do Abu Dhabí. Pojede se tady další ze série Mistrovství světa Formule 1. Závod se pojede na známém okruhu Yas Marina Circuit. A jako fanoušci tohoto sportu tu zároveň můžete navštívit zdejší proslulý zábavní park Ferrari World ve stylu rychlých aut a spoustu dalších zajímavostí, kterými se tohle velkolepé město na Dálném východě pyšní. Vstupenky na formuli jsou ke koupi tady. Pro cestu sem také rozhodně využijete náš podrobný průvodce po Abu Dhabí.

 • Zimní sporty - celý svět

  V listopadu pro mnoho z nás začíná očekáváná sezóna zimních sportů a rozbíhají se první závody Světových pohárů. Listopadové závody v disciplínách alpského lyžování bude v listopadu hostit Kanada a USA, přesněji proslulé kanadské lyžařské středisko Lake Louise a americký Beaver Creek, lyžařské středisko ležící ve státě Colorado. Budete-li tady zrovna touto dobou, kalendář všech listopadových závodů najdete tady. První závod Světového poháru v biatlonu se bude konat ve Slovinsku, v Pokljuce, v termínu 30. 11. - 9. 12. 2018. Online vstupenky na tento závod jsou k dispozici tady. Začnou také závody Světové poháru ve snowboardingu, skocích na lyžích, bězích na lyžích, severské kombinaci, rychlobruslení i krasobruslení. O těch nejzajímavějších a nejdostupnějších závodech Vás budete informovat.

 • Prosinec 2018

 • Mistrovní světa ve florbale - 1. - 9. 12. 2018 - Praha

  Mistrovní světa ve florbale bude hned na začátku prosince hostit pražská O2 Aréna. Vstupenky jsou online k zakoupení tady.

 • Krasobruslení - finále Grand Prix - 6. - 9. 12. 2018 - Vancouver/Kanada

  Vyhlášení nejlepších krasobruslařů letošní sezóny proběhne na finále krasobruslařské Grand Prix, které se uskuteční ve výše uvedeném termínu v kanadském Vancouveru. Po šesti předešlých závodech se právě tady uzavře letošní krasobruslařská Grand Prix. Vstupenky jsou online ke koupi tady.

 • Závody světového poháru v biatlonu - prosinec - různé destinace Evropy

  Protože je u nás o biatlon nebývalý zájem, nesmíme v tomhle přehledu opomenout závody světového poháru v biatlonu. Ti, kteří se rozhodli letos vyrazit fandit našich skvělým biatlonistům, mají následující možnosti: Světový pohár - Pokljuka/Slovinsko - 30. 11. 2018 - 9. 12. 2018 - vstupenky budou ke koupi online od října 2018, vše o cenách se dozvíte a online vstupenky koupíte tady; ze Slovinska se biatlonisté přesunou do rakouského Hochfilzenu, kde se závody konají 10. - 16. 12. 2018, vstupenky online k zakoupení tady; letos se pak série Světového poháru uzavře v Novém Městě na Moravě, kde se závody uskuteční v termínu 19. - 23. 12. 2018, vstupenky jsou už teď ke koupi tady. Tak neváhejte a přijeďte si užít tenhle nevšední sportovní zážitek.

 • Skoky na lyžích - Turné čtyř můstků - 29. 12. 2018 - 6. 1. 2019 - Rakousko/Německo

  Na konci roku 2018 pak také začíná slavný závod ve skocích na lyžích - Turné čtyř můstků. První závody začne 30. 12. 2018 v německém Obesdorfu , na Silvestra a Nový rok se přesouvá do Garmisch-Partenkirchenu , a poté se přesouvá do Rakouska. 4.1. se skokané utkají v Innsbrucku a 6. 1. pak v Bischofshofenu. Vstupenky na všechny závody jsou ke koupi tady.

 • Závody Světového poháru ve snowboardingu/slalom a obří slalom - prosinec - Itálie

  Po olympiádě v korejském Pchjongčchang se zaručeně najdou i tací, kteří se letos či příští rok chystají vyrazit fandit Ester Ledecké, ať už na závody ve snowboardingu nebo v alpském lyžování. Snowboarding začne v prosinci v USA, v Evropě pak budete mít šanci navštívit některý ze závodů slalomu nebo obřího slalomu ve snowboardingu v následujících termínech a na následujících místech: paralelní obří slalom - Carezza - Itálie, jen nedaleko Bolzana, v termínu 13. 12. 2018; vše potřebné pro návštěvu tohoto závodu najdete tady; v Itálie se pokračuje i 15. 12.2018 od 18 hodin v Cortina d'Ampezzo, paralelní obří slalom, informace o programu a jak se sem dostanete tady. Další závody následují v lednu a jejich přehled najdete tady, tak se sem nezapomeňte v lednu zase vrátit.

 • Závody Světového poháru v alpském lyžování - prosinec - Švýcarsko/Francie

  Kdybyste chtěli fandit spíše alpskému lyžování, tak ženské závody ve sjezdu se začátkem prosinec konají v Kanadě a hned poté se přesouvají na evropskou půdu. 8. 12. se pojede Super-G ve švýcarském Svatém Mořici, vstupenky k zakoupení a všechny informace najdete tady; ze Švýcarska se pak lyžařky - sjezdařky přesunou do francouzského Val d'Isere v termínu 12. 12. 2018, vstupenky budou k prodeji tady. Jací sportovci jsou na tyto závody přihlášeni, zjistíte na oficiálních stránkách v prosinci.