Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Listopad 2018

 • Newyorský marathon - 4. 11. 2018 - New York/USA

  Registrace na marathon už sice není možná, plánujete-li ale na začátku listopadu třeba prodloužený víkend v New Yorku, můžete si svůj pobyt tady zpříjemnit fanděním amatérským i profesionálním běžcům, kteří se tou dobou vydají na trať newyorského marathonu.

 • Finále tenisového Fed Cupu - 10. - 11. 11. 2018 - Praha

  Kvalita českých tenistek díky bohu stále neklesá a tak se i letos naše tenistky probojovaly do finále týmové soutěže v tenise, Fed Cupu. Finále, které sehrají proti Američankám, se uskuteční o víkendu 10. a 11. listopadu v pražské O2 Aréně. Vstupenky jsou ke koupi tady.

 • Tenisový Turnaj mistrů - 11. - 18. 11. 2018 - Londýn/Anglie

  Jste-li fanoušky světového tenisu, neměli byste si nechat ujít tradiční zakončení mužské tenisové sezóny, kterým je každoroční Turnaj mistrů. Ten se uskutečním v uvedeném termínu v londýnské O2 Aréně. Turnaj je určen pro 8 nejlepších singlových a 8 nejlepších deblových hřáčů. Vstupenky online jsou ke koupi tady. Pro Váš případný podzimní výlet do Londýna určitě využijete náš podrobný průvodce po Londýně.

 • Hokej - Karjala Cup - 9. - 12. 11. 2018 - Helsinki/Finsko

  Další tip tu máme pro fanoušky hokeje, kteří by chtěli fandit českým hokejistům na turnaji ze série Euro Hockey Tour, Karjala Cup. Ten se koná v polovině listopadu v helsinské Hartwall Aréně. Češti ovšem svůj první zápas odehrají proti Švédům právě ve Švédsku, a teprve poté se přesunou ho Helsinek. Vstupenky ke koupi online jsou k dispozici tady.

 • Formule 1 - Velká cena Abu Dhabí - 25. 11. 2018 - Abu Dhabí/Spojené arabské emiráty

  Pokud plánujete podzimní dovolenou do teplých krajů a jste zároveň fanoušky Formule 1, není lepším tipem, než v druhé půlce listopadu vyrazit do Abu Dhabí. Pojede se tady další ze série Mistrovství světa Formule 1. Závod se pojede na známém okruhu Yas Marina Circuit. A jako fanoušci tohoto sportu tu zároveň můžete navštívit zdejší proslulý zábavní park Ferrari World ve stylu rychlých aut a spoustu dalších zajímavostí, kterými se tohle velkolepé město na Dálném východě pyšní. Vstupenky na formuli jsou ke koupi tady. Pro cestu sem také rozhodně využijete náš podrobný průvodce po Abu Dhabí.

 • Zimní sporty - celý svět

  V listopadu pro mnoho z nás začíná očekáváná sezóna zimních sportů a rozbíhají se první závody Světových pohárů. Listopadové závody v disciplínách alpského lyžování bude v listopadu hostit Kanada a USA, přesněji proslulé kanadské lyžařské středisko Lake Louise a americký Beaver Creek, lyžařské středisko ležící ve státě Colorado. Budete-li tady zrovna touto dobou, kalendář všech listopadových závodů najdete tady. První závod Světového poháru v biatlonu se bude konat ve Slovinsku, v Pokljuce, v termínu 30. 11. - 9. 12. 2018. Online vstupenky na tento závod jsou k dispozici tady. Začnou také závody Světové poháru ve snowboardingu, skocích na lyžích, bězích na lyžích, severské kombinaci, rychlobruslení i krasobruslení. O těch nejzajímavějších a nejdostupnějších závodech Vás budete informovat.

 • Prosinec 2018

 • Mistrovní světa ve florbale - 1. - 9. 12. 2018 - Praha

  Mistrovní světa ve florbale bude hned na začátku prosince hostit pražská O2 Aréna. Vstupenky jsou online k zakoupení tady.

 • Krasobruslení - finále Grand Prix - 6. - 9. 12. 2018 - Vancouver/Kanada

  Vyhlášení nejlepších krasobruslařů letošní sezóny proběhne na finále krasobruslařské Grand Prix, které se uskuteční ve výše uvedeném termínu v kanadském Vancouveru. Po šesti předešlých závodech se právě tady uzavře letošní krasobruslařská Grand Prix. Vstupenky jsou online ke koupi tady.

 • Závody světového poháru v biatlonu - prosinec - různé destinace Evropy

  Protože je u nás o biatlon nebývalý zájem, nesmíme v tomhle přehledu opomenout závody světového poháru v biatlonu. Ti, kteří se rozhodli letos vyrazit fandit našich skvělým biatlonistům, mají následující možnosti: Světový pohár - Pokljuka/Slovinsko - 30. 11. 2018 - 9. 12. 2018 - vstupenky budou ke koupi online od října 2018, vše o cenách se dozvíte a online vstupenky koupíte tady; ze Slovinska se biatlonisté přesunou do rakouského Hochfilzenu, kde se závody konají 10. - 16. 12. 2018, vstupenky online k zakoupení tady; letos se pak série Světového poháru uzavře v Novém Městě na Moravě, kde se závody uskuteční v termínu 19. - 23. 12. 2018, vstupenky jsou už teď ke koupi tady. Tak neváhejte a přijeďte si užít tenhle nevšední sportovní zážitek.

 • Skoky na lyžích - Turné čtyř můstků - 29. 12. 2018 - 6. 1. 2019 - Rakousko/Německo

  Na konci roku 2018 pak také začíná slavný závod ve skocích na lyžích - Turné čtyř můstků. První závody začne 30. 12. 2018 v německém Obesdorfu , na Silvestra a Nový rok se přesouvá do Garmisch-Partenkirchenu , a poté se přesouvá do Rakouska. 4.1. se skokané utkají v Innsbrucku a 6. 1. pak v Bischofshofenu. Vstupenky na všechny závody jsou ke koupi tady.

 • Závody Světového poháru ve snowboardingu/slalom a obří slalom - prosinec - Itálie

  Po olympiádě v korejském Pchjongčchang se zaručeně najdou i tací, kteří se letos či příští rok chystají vyrazit fandit Ester Ledecké, ať už na závody ve snowboardingu nebo v alpském lyžování. Snowboarding začne v prosinci v USA, v Evropě pak budete mít šanci navštívit některý ze závodů slalomu nebo obřího slalomu ve snowboardingu v následujících termínech a na následujících místech: paralelní obří slalom - Carezza - Itálie, jen nedaleko Bolzana, v termínu 13. 12. 2018; vše potřebné pro návštěvu tohoto závodu najdete tady; v Itálie se pokračuje i 15. 12.2018 od 18 hodin v Cortina d'Ampezzo, paralelní obří slalom, informace o programu a jak se sem dostanete tady. Další závody následují v lednu a jejich přehled najdete tady, tak se sem nezapomeňte v lednu zase vrátit.

 • Závody Světového poháru v alpském lyžování - prosinec - Švýcarsko/Francie

  Kdybyste chtěli fandit spíše alpskému lyžování, tak ženské závody ve sjezdu se začátkem prosinec konají v Kanadě a hned poté se přesouvají na evropskou půdu. 8. 12. se pojede Super-G ve švýcarském Svatém Mořici, vstupenky k zakoupení a všechny informace najdete tady; ze Švýcarska se pak lyžařky - sjezdařky přesunou do francouzského Val d'Isere v termínu 12. 12. 2018, vstupenky budou k prodeji tady. Jací sportovci jsou na tyto závody přihlášeni, zjistíte na oficiálních stránkách v prosinci.

 • Leden 2019

 • Rally Dakar - 6. 1. - 17. 1. 2019 - Peru

  Nejslavnější světový závod off-road vozidel a motocyklů se od roku 2009 jezdí na jihoamerickém kontinentě, v Peru, Argentině a Chile, kde využívá rozsáhlých písečných dun. Letos se pojede ze 100% na území velkolepého Peru, které samo o sobě je velkým turistickým lákadlem v Jižní Americe. Milovníci rally se tak mohou v první půlce ledna vydat do Peru, kde si užijí nejen nejslavnější světový závod rally, ale i úžasnou přírodu a velkolepé historické památky.

 • Závody světového poháru v biatlonu - různé destinace

  Fandíte-li biatlonu a chcete se letos vydat podpořit naše úspěšné biatlonisty na některý ze závodů, tady je přehled toho, co se děje v biatlonovém světě v lednu. 10. - 13. 1. 2019 se závod světového poháru pojede v německém Oberhofu, online vstupenky na tento závod koupíte tady. V Německu se pokračuje i týden na to, a to konkrétně v termínu 16. - 20. 1. 2019 v Ruhpoldingu, vstupenky na tyto závody koupíte online tady. Na konci ledna se pak biatlonový Světový pohár přesune do italské Antholz-Anterselva, kde se pojede v termínu 24. - 27. 1. 2018, vstupenky na italské závody jsou ke koupi tady.

 • Mistrovství světa v házené (muži) - 10. - 27. 1. 2019 - Německo a Dánsko

  Mistrovství svět v házené mužů se v lednu 2019 bude konat v Německu a Dánsku. O zápasy se budou dělit tato města: Berlín, Mnichov, Kodaň, Herning, Hamburg a Kolín nad Rýnem. Kde se hrají jaké zápasy zjistíte a vstupenky koupíte tady.

 • Alpské disciplíny a snowboarding - různé destinace

  Že se v nadcházející zimní sezóně podstatně zvýší zájem českých sportovních fanoušků o závody v alpském lyžování a v paralelním slalomu ve snowboardingu, se po veleúspěšném působení Ester Ledecké na poslední zimní olympiádě, dá docela dobře očekávat. Abysme Vám usnadnili hledání, kde ji budete moci vidět v akci, tady najdete přehled lednových závodů ve ženském sjezdu, super G a paralelním slalomu ve snowboardingu. Vzhledem k vytíženosti Ester je ovšem dobré si vždy u daných závodů dopředu zjistit, zda se těchto závodů bude Ester vůbec účasnit. Takže tady je stručný přehled, z čeho můžete vybírat: Sjezd a Super G se v lednu pojede v termínu 12. - 13. 1. 2019 v rakouském St. Anton, vstupenky jsou ke koupi tady. Ženský sjezd a Super G se pojede také v termínu 19. - 20. 1. 2019 v italské Cortině d´Ampezzo, vstupenky na tyto závody jsou k dispozici tady. Protože je Cortina d´Ampezzo oblíbenou lyžařskou destinací i u amatérských lyžařů, můžete se sem vypravit za lyžováním a při té příležitost si užít těchto závodů. Třetí lednový závod ve sjezdu a super G se pojede v termínu 26. - 27. 1. 2019 v německém Garmisch-Partenkirchenu, vstupenky na tyto závody koupíte tady. A co snowboarding? Paralelní slalom se jede v rakouském Bad Gasteinu v termínu 8. a 9. 1. 2019, informace jsou tady, vstupenky ještě k dispozici nejsou. Následuje paralelní obří slalom ve slovinské Rogle 19. 1. 2019/, informace zatím nedostupní, nicméně Rogla je skvělým tipem na zimní lyžovačku, pokud se Vám letos nechce znovu do Itálie či Francie.

 • Mistrovství Evropy v rychlobruslení - 11. - 13. 1. 2019 - Collabo/Itálie

  Mistrovství Evropy v rychlobruslení se v termínu 11. - 13. 1. 2019 pojede v italském Collabu. Vstupenky k online zakoupení tady. Budete-li na začátku ledna v Dolomitech, co takhle vyrazit fandit Martině Sáblíkové?

 • Mistrovství Evropy v krasobruslení - 23. - 27. 1. 2019 - Minsk/Bělorusko

  Kdo fandí tomuhle působivému sportu, jakým krasobruslení rozhodně je, může siudělat na konci ledna výlet do běloruského hlavního města, které bude hostit mistrovství Evropy. Vstupenky ještě k dispozici nejsou, až budou, odkaz najdete tady.

 • Tenisové Australian Open - 14. - 27. 1. 2019 - Melbourne/Austrálie

  První tenisový Grand Slam sezóny, Australian Open, se koná v lednu v rozpáleném austrálském Melbourne. Vstupenky budou brzy vyprodány, takže si pospěšte. Koupíte je tady.