Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Červenec 2019

 • Cyklistika - Tour de France - 6. 7. - 28. 7. 2019 - Francie

  Letos se pojede už 106. ročník tohoho nejslavnějšího cyklistického závodu světa. Tour de France je etapový závod profesionálních cyklistů, pořádaný od roku 1903 ve Francii, někdy ale cyklisté zavítají i do jiných zemí. Poslední etapa vždy končí na slavné pařížské třídě Champs Elysées. Jezdí se každoročně v červenci, přerušení si vynutila pouze první a druhá světová válka. Jezdec s nejnižší hodnotou celkového času je vedoucím závodníkem a jezdí oblečen ve žlutém trikotu. Tour de France každoročně přitáhne k televizních obrazovkám celosvětově miliony diváků, kteří běžně cyklistice vůbec nefandí. Až tak atraktivní sport to je. Spousta fanoušků světové cyklistiky také každoročně v červenci míří na místa, kudy bude projíždět peleton elitních cyklistů, aby mohli při trati fandit nejen svým favoritům. Pokud třeba letošní léto plánujete dovolenou ve Francii, můžete svůj pobyt tady spojit s tímhle velkolepých cyklistickým svátkem. A jak to pro fanoušky na Tour vlastně funguje? Na místa etap se musíte dopravovat autem, jinak to bude dost složité. V den závodu už vás k cílovým místům a na jiná vybraná místa nepustí. Většina turistů tak využívá obytné vozy a na vybraných místech si zaparkují už den před etapou a jednoduše tam přespí, pokud to situace a zákony umožní. Policisté vás v den etapy na silnici, kudy se pojede, nepustí ani několik hodin před příjezdem peletonu, takže na to, že se k trati dopravíte autem hodinu před závodem, zapomeňte. K cílovým bodům se dostanete pouze pěšky, auta jsou v době závodu zaparkována v podstatě všude, kde to jde a nikdo si s tím hlavu příliš neláme. Do zákulisí Tour de France se nedostanete, je to výhradně pro pozvané a sponzory. Fanoušci stojí podél trati, zdarma a platí pravidlo: Kdo dřív příjde, ten jednoduše bude mít lepší místo. Šanci vidět své favority mimo peleton máme na startu i v cíli, na startu jsou cyklisté většinou ale více ochotni dát vám nějaký ten podpis než v cíli. V místech, kde se zrovna jede nějaká etapa, to neskutečně žije. Seženete tu nespočet suvenýrů, které prodává spousta pojízdných stánků. Koupíte tu dresy, čepice, rukavice. Na místech etap ale také dostanete všemožné reklamní a dárkové předměty, které tady rozvážejí reklamní vozy a házejí reklamní předměty do davů. Zažíti nějakou tu etapu slavné Tour de France naživo je opravdový zážitek, který stojí za to alespoň jednou zažít. Samozřejmě v případě, že vás cyklistika alespoň trochu baví. Mapu celé trasy a popis jednotlivých etap najdete tady.

 • Formule 1 - Série Mistrovství světa - Německo a Velká Británie

  V červenci se pojedou také dva závody ze série Mistrovství světa Formule 1. 14. 7. 2019 to bude závod na okruhu Silverstone Circuit, který leží poblíž městečka Silverstone asi 80 km severně od Londýna. Druhým červencovým závodem bude Velká cena Německa, která se pojede 28. 7. 2019 na okruhu Hockenheimring, který se nachází na půli cesty mezi Stuttgartem a Frankfurtem nad Mohanem v Německu. Fandění Formuli 1 je trochu dražší záležitost a vyrazí na ni většinou jen krajní fanoušci. Podstatně levnější než samotný závod jsou tréninky, které se konají předchozí den. Vstupenky online jsou ke koupi tady.

 • Atletika - Diamantová liga - různé destinace

  Pro ty, kdo raději fandí světové atletice, tu máme tři typy na červencové závody Diamantové ligy. 6. 7. 2019 se konají závody Diamantové ligy ve švýcarském Lausanne. Takže tip pro ty, kteří plánují v červenci navštívit Švýcarsko a chtějí to spojit s nějakou zajímavou sportovní událostí. Vstupenky online ke koupi tady. 12. 7. 2019 závody nejlepších světových atletů přivítá Monako, což je zase tip pro ty, kteří se letos rozhodnou vydat na francouzské Azurové pobřeží. Vstupenky na monackou Diamantovou ligu jsou online ke koupi tady. Nahlédnout můžete také do našeho podrobného turistického průvodce po Monaku a po Azurovém pobřeží, se kterým vám neutečou žádná zajímavá místa tohoto úžasného koutu Francie. Třetím atletickým tipem na červenec je v termínu 20. a 21. 7. 2019 Diamantová liga v Londýně. Vstupenky na londýnskou Diamantovou ligu jsou online ke koupi tady.

 • Tenis - Wimbledon - 1. - 14. 7. 2019 - Lodnýn/Velká Británie

  Svůj svátek mají v červenci také fanoušci světového tenisu, protože se na londýnských kurtech All England Clubu bude konat nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj na světě, na kterém budou k vidění největší hvězdy světového ženského i mužského tenisu, včetně výborně hrajících českých tenistek. Vyrazit na některý ze zápasů také není úplně levná záležitost, cena za finále se pohybuje v astronomických částkách. Ceny vstupenek a možnost jejich koupě online máte tady.

 • Mistrovství Evropy juniorů v rychlostní kanoistice - 11. - 14. 7. 2019 - Račice/Česko

  A máme tady také jeden letní tip na sportovní událost v Česku. V termínu od 11. do 14. 7. 2019 se pojedou závody Mistrovství Evropy juniorů v rychlostní kanostice v Labe aréně v Račicích. Račice jsou malá obec v okrese Litoměřice v Ústeckém kraji. I cestu sem můžete spojit s nějakými zajímavými turistickými cíli v okolí - třeba s CHKO Kokořínsko. Všechno o závodě se dočtete tady.

 • Baseball - MLB All-Star Game - 9. 7. 2019 - Cleveland/Ohio/USA

  A na závěr jeden tip na půdě USA. U nás nepříliš známý baseball se v USA těší velké oblibě a fandí mu tu miliony fanoušků. Major League Baseball All-Star Game je utkání největší hvězd nejvyšší americké baseballové soutěže, které se letos jako v předchozích letech uskuteční na stadionu týmu Cleveland Indians v Ohiu. Událost trvá několik dní, hlavní závod se ale odehraje 9. 7. 2019. Informace o koupi vstupenek tady. Plánujete-li v červenci nebo kdykoliv jindy výpravu za poznáváním krás USA, víc než užitečný pro Vás bude náš komplexní průvodce po USA, s kterým neminete žádná atraktivní místa na území USA. Do průvodce nahlédněte tady.

 • Srpen 2019

 • Formule 1 - Velká cena Maďarska - 4. 8. 2019 - Budapešť/Maďarsko

  Další ze série Mistrovství světa Formule 1 se pojede na začátku srpna v Maďarsku. Milovníci rychlých aut si tak mohou na srpen naplánovat prodloužený víkend v Budapešti, která sama o sobě skýtá spousta krásných míst i bez formule. Vstupenky na okruh Hungaroring můžete koupit online na oficiálních stránkách. Pokud se sem vydáte, bude se Vám určitě také hodit náš podrobný průvodce po Budapešti.

 • Moto GP - 2. - 4. 8. 2019 - Brno/Česká republika

  Na brněnském Masarykově okruhu se jako každý rok i letos pojede Grand Prix České republiky, které vyvrcholí hlavním závodem v neděli. Vstupenky ke koupi online tady.

 • Mistrovství světa v plavání - 12. - 28. 8. 2019 - Gwangju/Jižní Korea

  Mistrovství světa letos máme trochu z ruky, ale kdyby byl někdo náhodou v srpnu v Jižní Koreji, může při té příležitosti zafandit českým plavcům. Detaily najdete na oficiální stránce.

 • Mistrovství světa v lezení - 11. - 21. 8. 2019 - Hachioji/Japonsko

  Stejně tak máme letos z ruky i Mistrovství světa v lezení, protože i to se bude letos konat na asijském kontinentu, přesněji v Japonsku. Kdyby tak byl tou dobou někdo v Japonsku, může se podívat na Adama Ondru i na jiné české borce. Více informací na oficiální stránce.

 • Mistrovství světa v rychlostní kanoistice - 21. - 25. 8. 2019 - Szeged/Maďarsko

  I výborným českým kanoistům můžete letos fandit na mistrovství světa, které se uskuteční v druhé půlce srpna v maďarském Szegedu. Pokud tak plánujete poznávání Maďarska, zkuste to spojit i s touhle událostí. Oficiální stránka je tady.

 • Cyklistika - La Vuelta - 24. 8. - 15. 9. 2019 - Španělsko

  21 etap má letos v plánu cyklistická Vuelta. Cyklisté zavítají na spoustu míst v celém Španělsku a pokud plánujete na přelomu srpna a září návštěvu Španělska, alespoń na jednu etapu zavítejte, i když třeba nejste fanoušci cyklistiky. Vuelta sice není tak prestižní jako Tour de France, přesto takhle velkou cyklistickou událost stojí za to vidět. Na místech etap počítejte se špatnou dopravní situací. Plány jednotlivých etap najdete tady.

 • Závod Světového poháru v triatlonu - 25. 8. 2019 - Karlovy Vary/Česko

  Pokud jste ještě nikdy na závodě triatlonu nebyli, tak budete možná překvapeni, že je to vážně děsně zajímavý sport. Přijeďte se přesvědčit do Karlových Varů, kde se na konci prázdnin v nádherných kulisách lázeňského centra už potřetí uskuteční závod Světového poháru. Těšte se na prestižní souboje české elity se světovou špičkou, na nejkrásnější a zároveň nejtěžší trať v triatlonovém kalendáři a také na fantastický divácký zážitek. Vstupné na triatlonové závody je zdarma. Detaily pro návštěvníky jsou k dispozici tady.

 • Mistrovství světa v judu - 25. 8. - 1. 9. 2019 - Tokyo/Japonsko

  Vypadá to, že letos se většina mistrovství světa koná v Asii. Nejinak je tomu i s Mistrostvím světa v judu, které se uskuteční na přelomu srpna a září v japonském hlavním městě. Program i možnost koupě vstupenek online najdete tady.

 • Moto GP - 25. 8. 2019 - Londýn/Velká Británie

  Na okruhu Silverstone se na konci srpna pojede další závod ze série Moto GP, jeden z vůbec těch nejprestižnějších. Vstupenky koupíte online a více informací se dozvíte tady.

 • Mistrovství světa ve veslování - 25. 8. - 1. 9. 2019 - Ottensheim/Rakousko

  Nejlepší světoví veslaři se utkají na přelomu srpna a září v Rakousku o titul mistra světa. Praktické informace pro návštěvu se dočtete a vstupenky online koupíte tady.

 • Tenisové US Open - 26. 8. - 8. 9. 2019 - New York/USA

  Na newyorských tenisových kurtech ve Flushing Meadows se na přelomu srpna a září bude hrát poslední Grand Slam letošní tenisové sezóny. Velkolepá tenisová událost. Program se dočtete a vstupenky online zakoupíte : tady. Pokud se přece jen do New Yorku rozhodnete vydat, nahlédněte do našeho podrobnému průvodce po celém New Yorku a inspiruje se pro svou cestu sem, ať už v době US Open nebo kdykoliv jindy.

 • Září 2019

 • Formule 1 - Velká cena - různé destinace

  V září se konají hned 4 závody ze série Mistroství světa Formule 1. Ten první zářijový se pojede v Belgii na okruhu Circuit de Spa-Francorchamps první zářijový den. Jste-li fanoušky Formule 1, tady je náš další tip. Vstupenky online koupíte tady, ale je už téměř vyprodáno, takže si pospěšte. 8. září se pojede na italském okruhu v Monze nedaleko Milana, vstupenky ke koupi tady. 22. 9. se pojede na okruhu v Singapuru, vstupenky ke koupi tady a poslední zářijový víkend se pojede závod v ruském Soči, vstupenky ke koupi online tady.

 • Diamantová liga - 6. 9. 2019 - Brusel/Belgie

  V Bruselu se 6. 9. uskuteční poslední letošní Diamantová liga. Pokud jste ještě na žádném podobném atletickém meetingu nebyli, zkuste to a fanděte vynikajícím českým atletům. Vstupenky jsou ke koupi tady. Pokud se do Bruselu vydáte ať už na meeting Diamantové ligy nebo kdykoliv jindy, bude se vám hodit náš průvodce po Bruselu.

 • Finále Světového poháru ve vodním slalomu - 6. - 8. 9. 2019 - Praha/Česko

  Poslední letošní závod Světového poháru ve vodním slalomu se pojede v pražské Tróje v termínu od 6. do 8. září 2019. A vzhledem k tomu, že Jiří Prskavec zatím stále vede žebříček Světového poháru, rozhodně je dobrý nápad, vydat se mu fandit na domácí půdě. Informace pro návštěvníky a možnost koupit vstupenky online máte tady.

 • Mistrovství světa v silniční cyklistice - 22. - 29. 9. 2019 - Yorkshire/Velká Británie

  Další svátek fanoušků silniční cyklistiky se bude konat v druhé půlce září ve Velké Británii. Nejlepší cyklisté se vydají na trasu vnitrozemím Velké Británie, aby si vybojovali titul Mistra světa v silniční cyklistice. Všechny praktické informace i mapu trasy, podél které můžete v případě návštěvy Velké Británie fandit, najdete tady.