Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Leden 2019

 • Rally Dakar - 6. 1. - 17. 1. 2019 - Peru

  Nejslavnější světový závod off-road vozidel a motocyklů se od roku 2009 jezdí na jihoamerickém kontinentě, v Peru, Argentině a Chile, kde využívá rozsáhlých písečných dun. Letos se pojede ze 100% na území velkolepého Peru, které samo o sobě je velkým turistickým lákadlem v Jižní Americe. Milovníci rally se tak mohou v první půlce ledna vydat do Peru, kde si užijí nejen nejslavnější světový závod rally, ale i úžasnou přírodu a velkolepé historické památky.

 • Závody světového poháru v biatlonu - různé destinace

  Fandíte-li biatlonu a chcete se letos vydat podpořit naše úspěšné biatlonisty na některý ze závodů, tady je přehled toho, co se děje v biatlonovém světě v lednu. 10. - 13. 1. 2019 se závod světového poháru pojede v německém Oberhofu, online vstupenky na tento závod koupíte tady. V Německu se pokračuje i týden na to, a to konkrétně v termínu 16. - 20. 1. 2019 v Ruhpoldingu, vstupenky na tyto závody koupíte online tady. Na konci ledna se pak biatlonový Světový pohár přesune do italské Antholz-Anterselva, kde se pojede v termínu 24. - 27. 1. 2018, vstupenky na italské závody jsou ke koupi tady.

 • Mistrovství světa v házené (muži) - 10. - 27. 1. 2019 - Německo a Dánsko

  Mistrovství svět v házené mužů se v lednu 2019 bude konat v Německu a Dánsku. O zápasy se budou dělit tato města: Berlín, Mnichov, Kodaň, Herning, Hamburg a Kolín nad Rýnem. Kde se hrají jaké zápasy zjistíte a vstupenky koupíte tady.

 • Alpské disciplíny a snowboarding - různé destinace

  Že se v nadcházející zimní sezóně podstatně zvýší zájem českých sportovních fanoušků o závody v alpském lyžování a v paralelním slalomu ve snowboardingu, se po veleúspěšném působení Ester Ledecké na poslední zimní olympiádě, dá docela dobře očekávat. Abysme Vám usnadnili hledání, kde ji budete moci vidět v akci, tady najdete přehled lednových závodů ve ženském sjezdu, super G a paralelním slalomu ve snowboardingu. Vzhledem k vytíženosti Ester je ovšem dobré si vždy u daných závodů dopředu zjistit, zda se těchto závodů bude Ester vůbec účasnit. Takže tady je stručný přehled, z čeho můžete vybírat: Sjezd a Super G se v lednu pojede v termínu 12. - 13. 1. 2019 v rakouském St. Anton, vstupenky jsou ke koupi tady. Ženský sjezd a Super G se pojede také v termínu 19. - 20. 1. 2019 v italské Cortině d´Ampezzo, vstupenky na tyto závody jsou k dispozici tady. Protože je Cortina d´Ampezzo oblíbenou lyžařskou destinací i u amatérských lyžařů, můžete se sem vypravit za lyžováním a při té příležitost si užít těchto závodů. Třetí lednový závod ve sjezdu a super G se pojede v termínu 26. - 27. 1. 2019 v německém Garmisch-Partenkirchenu, vstupenky na tyto závody koupíte tady. A co snowboarding? Paralelní slalom se jede v rakouském Bad Gasteinu v termínu 8. a 9. 1. 2019, informace jsou tady, vstupenky ještě k dispozici nejsou. Následuje paralelní obří slalom ve slovinské Rogle 19. 1. 2019/, informace zatím nedostupní, nicméně Rogla je skvělým tipem na zimní lyžovačku, pokud se Vám letos nechce znovu do Itálie či Francie.

 • Mistrovství Evropy v rychlobruslení - 11. - 13. 1. 2019 - Collabo/Itálie

  Mistrovství Evropy v rychlobruslení se v termínu 11. - 13. 1. 2019 pojede v italském Collabu. Vstupenky k online zakoupení tady. Budete-li na začátku ledna v Dolomitech, co takhle vyrazit fandit Martině Sáblíkové?

 • Mistrovství Evropy v krasobruslení - 23. - 27. 1. 2019 - Minsk/Bělorusko

  Kdo fandí tomuhle působivému sportu, jakým krasobruslení rozhodně je, může siudělat na konci ledna výlet do běloruského hlavního města, které bude hostit mistrovství Evropy. Vstupenky ještě k dispozici nejsou, až budou, odkaz najdete tady.

 • Tenisové Australian Open - 14. - 27. 1. 2019 - Melbourne/Austrálie

  První tenisový Grand Slam sezóny, Australian Open, se koná v lednu v rozpáleném austrálském Melbourne. Vstupenky budou brzy vyprodány, takže si pospěšte. Koupíte je tady.

 • Únor 2019

 • Mistrovství světa v alpském lyžování - 5. - 17. 2. 2019 - Are/Švédsko

  Pokud chcete v únoru vyrazit fandit třeba naší Ester Ledecké, tak tady je náš hlavní únorový tip. V únoru se koná jen minimum závodů Světového poháru, protože právě v únoru vyvrcholí lyžařská sezóna Mistrovstvím světa, které se koná v termínu 5. - 17. 2. 2019 ve švédském Are. Pojedou se závody ve sjezdu, slalomu, Super G, obřím slalomu, alpské kombinaci i týmových soutěží. Program je skutečně nabitý, takže jste-li fanoušky alpského lyžování, kam se Vaše pozornost zaměří v únoru, je teď docela jasné. Kompletní program a možnost koupi vstupenek online je k dispozici tady.

 • Mistrovství světa v cyklokrosu - 2. - 3. 2. 2019 - Bogensee/Dánsko

  Zájemci o cyklistiku zbystří, protože na začátku února se v dánské Bogensee pojede Mistrovství světa. Vstupenky ke koupi tady.

 • Závody Světového poháru v biatlonu - Kanada a USA

  Pro ty, co v únoru chtějí fandit biatlonu, máme také pár tipů, přece jen jsou ale trochu z ruky. V termínu 7. - 10. 2. 2019 se pojede závody Světového poháru v kanadském Canmore, týden na to, tedy od 14. - 17. 2. 2019, se biatlonisté a biatlonistky přesunou k americkému Salt Lake City, přesněji do Soldier Hollow, kde se koná další a poslední únorový závod v biatlonu. Tady budou biatlonisté a biatlonistky ladit formu na nadcházející březnové Mistrovství světa.

 • Jizerská 50 - 10. 2. 2019 - Bedřichov/Česko

  Slavná Jizerská 50, závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati dlouhé přibližně 50 km vedoucí Jizerskými horami, je oblíbenou aktivitou milovníků běžkového lyžování. Závod je prestižní záležitostí a zároveň součástí nejvýznamnějších dálkových lyžařských závodů sdružených pod sérii Worldloppet. Hlavní závod na 50 km se koná 10. 2. 2019, chcete-li si ale zajet kratší trasu v rámci závodu, i to je možné. 9. 2. se jedou závody na 25 a 10 km a 8. 2. pak na 30 km. Třeba bude rok 2018 konečně tím rokem, kdy se to rozhodnete zkusit. Registrace na závody je zatím možná, ovšem pospěšte si. Zaregistrovat se můžete tady. Když už nebudete závodit, můžete si třeba jen udělat výlet a fandit naší Katce Smutné nebo Standovi Řezáčovi. Nezapomeňte, že v našem Kalendáři sportovních akcí najdete přehled všech zajímavých sportovních událostí ve všech ročních obdobích, který je pravidelně aktualizován. S naším webem Cesty po světě tak žádnou velkou sportovní událost nepropásnete.

 • Super Bowl - 3. 2. 2019 - Atlanta/USA

  Super Bowl je finálový zápas, kterým vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Hraje se každoročně od roku 1967. Podobně jako Světová série (baseball) je i Super Bowl označením nikoli pro celé play-off, ale jen pro finálový souboj dvou nejlepších týmů. Super Bowl je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí přenášenou televizí. Ve Spojených státech má špičkovou sledovanost i ve srovnání s nesportovními televizními programy. Sledovanost finálového souboje se odhaduje na 90 milionů diváků (nejen z USA). Přestávky v poločase Super Bowlu jsou pravděpodobně nejžádanějším mediálním prostorem pro inzerenty televizních reklam vůbec. Některé spoty se vyrábějí speciálně a pouze pro tento okamžik. Nepsaným pravidlem posledních několika let je, že spoty, jež jsou ve finále Super Bowlu odvysílány, zpravidla patří mezi nejvtipnější, nejdůmyslnější a nejprecizněji provedené televizní reklamy vůbec. Den Super Bowlu je považován za jeden z neoficiálních amerických svátků a je dnem s největší konzumací jídla po Dnu díkůvzdání. Super Bowl doprovází pravidelně zábavný program o poločasové přestávce. Pokud se rozhodnete zažít tuhle velkolepou událost na vlastní kůži, už teď kupujte vstupenky a plánujte itinerář na cestu po východním pobřeží USA. Super Bowl se totiž letos hraje v americké Atlantě ve státě Georgia, na stadium Mercedez-Benz Stadium. Vstupenky ke koupi online tady. A pokud nevyjde cesta do Atlanty, laďte nějaká kvalitní sportovní televizní kanál.

 • Mistrovství světa v rychlobruslení - 7. - 10. 2. 2019 - Inzell/Německo

  Protože i Martina Sáblíková si stále drží skvělou formu, nechceme proto opomenout ani Mistrovství světa v rychlobruslení. Mistrovství světa na jednotlivých tratích, tedy 500, 1000, 1500, 3000 a 5000 metrů, se pojede v termínu 7. - 10. 2. 2019 v německé Inzellu, vstupenky ke koupi tady.

 • Tenisový Fed Cup - 9. - 10. 2. 2019 - Ostrava

  Ovládnou vynikající české tenistky Fed Cup i v roce 2019? Přijeďte jim fandit v termínu 9. - 10. 2. 2019 do Ostravy. Odehrají tady totiž 1. zápas Fed Cupu 2019, a to proti Rumunkám. Vstupenky při psaní tohoto článku ještě k dispozici nebyly, sledujte Ticketportal.

 • Judo Grand Slam - únor - Francie a Německo

  I judisté mají své akce. V únoru se konají dva Grand Slamy v judu. V termínu 9. - 10. 2. 2019 v Paříži, v termínu 22. - 24. 2. 2019 v německém Düsseldorfu. Tak co vyrazit fandit?

 • Březen 2019

 • Halové mistrovství Evropy v atletice - 1. - 3. 3. 2019 - Glasgow/Velká Británie

  nNejlepší evropští atleti se utkají na Halovém mistrovství Evropy na začátku března v britském Glasgow. Možnost koupě vstupenek online a všechny praktické informace najdete na oficiálních stránkách události.

 • Mistrovství světa v rychlobruslení - víceboj - 2. - 3. 3. 2019 - Calgary/Canada

  Na calgarském Olympijském oválu se na začátku března uskuteční nejprestižnější závod v rychlobruslení, Mistrovství světa ve víceboji. Rychlobruslaři a bruslařky se utkají na tratích dlouhých 500, 1500, 3000 a 5000 metrů. Vstupenky a všechny potřebné informace pro návštěvu najdete tady.

 • Světový pohár v alpském lyžování - 8. - 9. 3. 2019 - Špindlerův mlýn

  Krkonošský Špindlerův mlýn uvítá nejlepší světové slalomářky na jednom ze závodů světového poháru v termínu 8. - 9. 3. 2019. V pátek se jede závod v obřím slalomu, v sobotu ve slalomu. Informace o účastnicích, program vč. doprovodných akcí, všechny praktické informace a možnost koupě vstupenek online najdete tady.

 • Velká cena Formule 1 - březen - Melbourne/Austrálie a Bahrajn

  V březnu začne také série Mistrovství světa ve Formuli 1. První závod sezóny 2019 se jede na okruhu Albert Park Circuit v australském Melbourne 17. března 2019, pokud sem chce nějaký nadšenec při své cestě po Austrálii zavítat, vstupenky jsou k dispozici tady. Druhý závod sezóny 2019 bude hostit okruh Bahrain International Circuit poblíž bahrajnského města Sakhir 31. 3. 2019.

 • Mistrovství světa v krasobruslení - 18. - 24. 3. 2019 - Saitama/Japonsko

  Čeští fanoušci světového krasobruslení to na letošní Mistrovství světa budou mít trochu daleko. Nejlepší světoví krasobruslaři a krasobruslařky se o titul mistra a mistryně světa utkají v termínu 18. - 24. března 2019 v Japonsku. Kdyby se sem přece jen někdo chtěl vydat, tak vstupenky a další info jsou ke koupi tady.

 • Mistroství světa v biatlonu - 7. - 17. 3. 2019 - Östersund/Švédsko

  Biatlonová sezóna 2019 vyvrcholí ve výše uvedeném termínu ve švédském Östersundu na zdejším lyžařském stadionu (Östersunds skidstadion) poblíž jezera Storsjön. Tady se nejlepší světoví biatlonisté a biatlonistky utkají o titul mistrů světa. Přijedete fandit českým biatlonistům? Všechny praktické informace, program a možnost koupě vstupenek online pak k dispozici na oficiálních stránkách.

 • Finále Světového poháru v biatlonu - 21. - 24. 3. 2019 - Holmenkolen - Oslo/Norsko

  Biatlonová sezóna 2019 skončí posledním, tedy 9. závodem z této série, a to v aréně Holmenkollen National Ski Arena v norském Oslu. Program posledních závodů a info o tom, kde koupíte vstupenky, najdete tady.