Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Únor 2020

 • Mistrovství světa v cyklokrosu - 1. - 2. 2. 2020 - Dübendorf/Švýcarsko

  Na začátek pro Vás máme Mistrovství světa v cyklokrosu, které se pojede ve Švýcarsku hned první dva únorové dny. Vstupenky jsou ke koupi tady.

 • Jizerská 50 - 7. - 9. 2. 2020 - Bedřichov

  Pokud milujete běžkové lyžování, zvažte třeba letos některý z řady závodů pořádaných v rámci již 53. ročníku proslulé Jizerské 50. Ti nejlepší vyběhnout na 50 km dlouhou běžkařskou trať 9.2. v 9:00 a ti,co si na takovou dálku netroufají, můžou vyrazit na trasy dlouhé 10 a 30 km a děti se mohou zúčastnit dětských závodů. Všechny praktické informace najdete tady.

 • Mistrovství světa v biatlonu - 12. - 23. 2. 2020 - Antholz-Anterselva/Itálie

  Mistrovství světa v biatlonu se bude konat 12. – 23. února 2020 v italské Antholz-Anterselvě na stadionu Südtirol Arena. Přijedete podpořit naše biatlonisty a při té příležitosti si tady třeba zalyžujete? Nejen, že si tu přirozeně výborně zaběžkujete, ale můžete sem vyrazit i na sjezdovky či snowboard. Přehled lyžařských středisek v okolí i možnosti, co v této oblasti lze podniknout, najdete tady. Vstupenky na Mistrovství světa v biatlonu jsou k online koupi tady.

 • Alpské lyžování - závody Světového poháru - různé termíny a destinace

  Protože Ester Ledecká má za sebou už jedno vítězství v závodě Světového poháru v letošní sezóně, a to v prosinci v kanadském Lake Louise, nesmí v našem přehledu chybět závody Světového poháru v alpském lyžování. Tady je přehled únorových závodů žen: V ruském lyžařském resortu Rosa Khutor Alpine Resort nacházejícím se v Krasnodarské oblasti se pojede sjezd a Super-G 1. a 2. února 2020, vstupenky online ke koupi tady; 8. a 9. února 2020 se závody přesunou do německého Garmisch-Partenkirchenu v bavorských Alpách, pojede se opět sjezd a Super-G, vstupenky na oficiálním portálu ještě nejsou, teď je seženete tady; 15. a 16. února 2020 se pokračuje do slovenského Mariboru, pojede se obří slalom a slalom, vstupenky koupíte online tady; 22. a 23. února 2020 se závody přesunou do švýcarského letoviska Crans-Montana a pojede se sjezd a alpská kombinace, vstupenky tady (špatně uvedené termíny snad budou brzy opraveny) a konečně poslední únorový termín je 29. 2. a 1. 3. 2020 v italském La Thuile, pojede se Super-G a Alpská kombinace, při psaní toho článku vstupenky ještě nebyly v prodeji, sledujte tady. Tak co, vyrazíte na některý ze závodů v alpském lyžování a užijete si při té příležitosti skvělou lyžovačku v některém z proslulých evropských lyžařských letovisek?

 • Judo - Grand Slam - různé termíny - Francie/Německo

  Pokud radši fandíte v teple, můžete v únoru vyrazit fandit třeba také českým judistům. 9. a 10. února 2020 se bude konat Grand Slam v Paříži a 22. a 24. 2. 2020 v německém Düsseldorfu. Více informací najdete tady.

 • Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2020 - 13. 2. - 16. 2. 2020 - Salt Lake City/USA

  I Martinu Sáblíkovou můžete přijet podpořit na Mistroství světa v rychlobruslení, nejprve na jednotlivých tratích. To se bude konat v polovině února v americkém Salt Lake City na zdejším olympijském oválu. Možnost zakoupení vstupenek online pro ty, kteří budou třeba touto dobou v americkém Utahu, je tady.

 • Mistrovství světa v rychlobruslení 2020 - 28. 2. - 1. 3. 2020 - Hamar/Norsko

  Druhé mistrovství světa v rychlobruslení, tentokrát na všech tratích, se bude konat na přelomu února a března 2020 v Norsku. Detaily sledujte tady.

 • Březen 2020

 • Biatlon - Světový pohár - různé destinace vč. Nového Města na Moravě

  V březnu se ke svému konci bude blížit letošní ročník Světového poháru v biatlonu. V termínu 2. – 8. března 2020 se pojedou závody ve sprintu, závod s hromadným startem a štafety v Novém Městě na Moravě, vstupenky možno zakoupit tady. Pokud sem vyrazíte bez lístků, můžete stát zdarma ve vybraných úsecích podél trati. 9. a 15. 3. 2020 se budou závody biatlonu konat ve finském Kontiolahti, detaily tady - pojedou se závody ve sprintu, ve stíhačce, smíšené štafety a smíšené dvojice. Světový pohár v biatlonu 2019/2020 se uzavře v norském Holmenkollenu v termínu 16. až 22. března 2020, kde zároveň dojde i k vyhlášení nejlepších biatlonistů uplynulé sezóny. Pojede se sprint, stíhačka a závody s hormadným startem. Vstupenky ke koupi tady.

 • Tenis - Davis Cup kvalifikace - Slovensko/Česko - 6. - 7. 3. 2020 - Bratislava/Slovensko

  V březnu se odehrají kvalifikanční zápasy tenisového Davis Cupu. Česko se utká se Slováky na AXA stadionu v Bratislavě o víkendu 6. a 7. března 020. V době psaní tohoto článku vstupenky ještě k dispozici nebyly, sledujte tady.

 • Formule 1 - Velká cena Austrálie/Velká cena Bahrajnu

  V březnu začnou závody Formule 1. První 2 závody sezóny letošního mistrovství světa se pojedou v Austrálii a v Bahrajnu. V Austrálii se na okruh Albert Park Circuit v Melbourne vyjede 15. března 2020, vstupenky tady.V Bahrajnu se nejlepší světový jezdci utkají 22. března 2020, a to na okruhu Sakhir Circuit na ostrově Bahrajn, vstupenky tady.

 • Cyklistika - Závod Paříž- Nice - 8. - 15. 3. 2020 - Francie

  Paříž-Nice je jednotýdenní cyklistický etapový závod ve Francii, který se koná každoročně v březnu. Navzdory svému názvu není start v Paříži, ale na jejím předměstí Issy-les-Moulineaux. Pokud i Vy jste cyklističtí nadšenci, 14. března 2020 se 124 km dlouhou trať, která je určena pro amatérské jezdce. Závod se pojede ve slunném Nice a zaregistrovat se do něho můžete tady, stejně tak tam najdete všechny další informace. Detaily k profesinálnímu závodu, třeba přehled etap apod., najdete tady.

 • Tenis - ATP Masters - různá místa USA

  Dva prestižní mužské tenisové turnaje v rámci série ATP Masters se uskuteční v termínech od 9. do 16.3. 2020 v americkém Indian Wells, detaily a možnost koupě vstupenek tady, a dále pak 23. března až 5. dubna 2020 v americkém Miami, kde se utkají nejen muži, ale i ženy v rámci turnaje Miami Open, vstupenky a detaily tady-

 • Halové mistrovství světa v atletice - 13. až 15. 3. 2020 - Nanjing/Čína

  Až do daleké Číny se letos vydají naši atleti a atletky, aby bojovali o titul mistrů světa na halovém mistrovství světa. Kdyby se sem někdo chystal či tady tou dobou zrovna byl, vstupenky jsou ke koupi tady.

 • Mistrovství světa v krasobruslení - 16. až 22. března 2020 - Montreal/Kanada

  Nejlepší krasobruslaři a krasobruslařky se utkají na mistrovství světa v březnu v kanadském Montrealu. Vstupenky k online koupi tady.

 • Alpské lyžování - ženy - různé destinace

  V březnu také skončí letošní sezóna v alpském lyžování. Ester Ledecká může zazářit ještě ve čtyřech posledních závodech. 29. 2. až 1. 3. 2020 se pojede super obří slalom a alpská kombinace v italském La Thuile, detaily najdete tady. Dále se lyžařky přesunou do německého, přesněji bavorského, Ofterschwangu, kde se pojede obří slalom a slalom v termínu od 7. do 8. března 2020. Závody pokračují do Švédska, přesněji do Åre, kde se pojede paralelní slalom, slalom a obří slalom od 12. do 14. března 2020, detaily tady. A sezóna skončí v italské Cortina d'Ampezzo závody v téměř všech disciplínách, které se pojedou v termínu od 18. do 22. března 2020, detaily a vstupenky tady.

 • Duben 2020

 • Formule 1 - Velká cena - Vietnam/Čína

  V dubnu pokračuje také Mistrovství světa Formule 1, dva závody se pojedou v Asii. 5. dubna 2020 se pojede Velká cena Vietnamu na okruhu v Hanoi, o dva týdny později, tedy v neděli 19. dubna 2020 se pojede Velká cena Číny na okruhu v Šanghaji. Koupě vstupenek online na všechny závody možná tady.

 • Tenis - Fed Cup finále - 14. - 19. dubna 2020 - Budapešť/Maďarsko

  Tenisový turnaj družstev, Fed Cup, pro letošek dostál velkých změn. Má zcela nový formát, který znamená, že v termínu od 14. do 19. dubna se ve Sports Areně v maďarské Budapešti utká 12 týmů, včetně Češek, které se kvalifikovaly o finále. Skladba finále je v tuto chvíli nejistá. Vstupenky na Fed Cup online koupíte tady a najdete tam i všechny praktické informace a program, který bude aktualizován.

 • Atletika - Diamantová liga - 17. dubna 2020 - Dauhá/Katar

  V katarském hlavním městě začne 17. dubna 2020 letošní ročník Diamantové ligy. Utkají se tu nejlepší světoví atleti a pokud máte cestu na Dálný Východ a jste zároveň fanoušci atletiky, můžete při fandějí strávit skvělý den. Program i koupě vstupenek je k dispozici tady.

 • Mistrovstí světa v hokeji hráčů do 18 let - 16. - 26. dubna 2020 - Plymouth a Ann Arbor/USA

  Hokejisté do 18 let se utkají o titul mistrů světa tentokrát v USA, a to ve státě Michigan na tamějších stadionech v Plymouthu a Ann Arbor. Vstupenky a program jsou k dispozici tady.

 • Cyklistika - Závod Paříž-Roubaix - 11. dubna 2020 - Francie

  Jednorázový cyklistický závod Paříž-Roubaix patří k nejslavnějším a nejoblíbenějším cyklistickým závodům. Startuje se tradičně od města Compiègne nedaleko Paříže, cílem je město Roubaix v severofrancouzské regionu Hauts-de-France. U fanoušků cyklistiky a amatérských cyklistů je tento závod oblíben hlavně proto, že i oni se mohou vydat na tuto trať. Zvolit si mohou ze tří délek - 70 km, 145 km a 172 km. Stále ještě máte šanci se do některého ze závodů zaregistrovat a užít si tak neskutečnou atmosféru jako opravdové hvězdy světové cyklistiky. Registrace a všechny praktické detaily jsou k dispozici tady.

 • Tenis - WTA turnaje - Praha a Stuttgart

  Protože naše tenistky poslední léta mají formu, vybrali jsme pro Vás dubnové turnaje na evropské půdě, kde si můžete užít pěkný ženský tenis. 20. - 26. dubna 2020 se uskuteční v německé Stuttgartu Porsche Tennis Grand Prix a 27. dubna až 2. května 2020 se tenistky utkají na turnaji J&TBanka Prague open. Přehled hráček ještě není k dispozici, všechny detaily najdete tady.