Kalendář sportovních akcí

 • Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Duben 2018

  Cyklistický závod Kolem Flander - 1. 4. 2018 - Flandry/Belgie

  Jste-li fanoušky cyklistiky a baví vás prostě jen tak u trati fandit, můžete si na začátku dubna udělat výlet do belgický Flander. V Bruggách totiž začíná cyklistický závod po úžasném belgickém regionu Flandry.

  Závod ze série mistrovství světa v rally - 6. - 8. 4. 2018 - Korsika/Francie

  Milovníci rally, kteří se letos chtějí vydat alespoň na některý ze závodů série mistrovství světa, mohou na začátku dubna vyrazit na úžasnou Korsiku. V termínu 6. - 8. 4. se tu totiž jede závod Tour de Corse. Oficiální program si můžete stáhnout tady. Potom se celá série závodů přesouvá do daleké Argentiny a do Evropy se znovu vrátí v termínu 17. - 20. 4. 2018 v Portugalsku.

  Velká cena Formule 1 - 8. 4. 2018 - Bahrajn a 15.4. 2018 - Šangaj/Čína

  V dubnu pokračují i závody Formule 1. Po Austrálii se přesouváme do Bahrajnu. Online lístky k zakoupení tady. Týden na to se pokračuje znovu v Asii, tentokrát v čínské Šangaji. Online lístky tady.

  Dostihový závod Grand National - 14. 4. 2018 - Liverpool/Velká Británie

  Nejslavnější dostihový závod nejen v Evropě, slavná Velká národní, se uskuteční v termínu 14. 4. 2018 na dostihovém závodišti Aintree Racecourse v anglickém Liverpoolu. Pro milovníky dostihů téměř každoroční povinnost, vstupenky online k zakoupení tady.

  Maraton - 16. 4. 2018 - Boston/USA a 22. 4. 2018 Londýn/Velká Británie

  V dubnu můžete také fandit amatérům i profesionálům, kteří se rozhodnou zdolat jeden ze dvou dubnových mezinárodních maratonů. 16. 4. se poběží v americkém Bostonu a 22. 4. pak v britském Londýně. Registrace pro amatéry už možná není, takže jen fandit, budete-li tady touhle dobou.

  Tenisový turnaj Masters - 16. - 22. 4. 2018 - Monte Carlo/Monako

  Fanouščci tenisu se můžou letos vydat na Francouzskou riviéru o něco dřív než v létě. Při té příležitosti se totiž můžou stát fanoušky tenisového turnaje Masters, který se hraje v dubnu v Monte Carlu. Vstupenky online k zakoupení tady. Abyste nepromeškali žádné z monackých památek, doporučujeme použít náš podrobný průvodce po Monaku.

  Red Bull Air Race - 21. - 22. 4. 2018 - Cannes/Francie

  A slunná Francouzská riviéra ještě jednou. Tentokrát v Cannes, městě proslulém hlavně slavným filmovým festivalem, se pojede další ze závodů Mistrovství světa v letecké akrobacii, známé spíše pod označení Red Bull Air Race. Vstupenky v prodeji ještě nejsou, až budou, koupíte je tady. Podrobný průvodce po celé Francouzské riviéře, ale i po Provence, najdete tady.

  Mistrovství Evropy v judu - 26. - 29. 4. 2018 - Tel Aviv/Izrael

  Lákají-li vás biblické památky a chcete navštívit Izrael, možná bude dobrým termínem konec dubna. Při té příležitosti také můžete fandit našim judistům na mistrovství Evropy, které se tu v termínu 26. - 29. 4. 2018 koná. Vstupenky online k zakoupení tady.

 • Květen 2018

  Tenis - Prague Open WTA - 30. 4. - 5. 5. 2018 - Praha

  Květnový kalendář sportovních událostí začneme v Praze. 8. ročník mezinárodního turnaje žen pod hlavičkou WTA – J&T Banka Prague Open 2018. Jedná se o mezinárodní tenisový turnaj žen, který je součástí ženského okruhu ITF a nejvýznamnějším turnajem žen u nás. Vstupenky zatím v prodeji nejsou, sledujte online.

  Pražský maraton - 6. 5. 2018 - Praha

  Nadšenci do běhu na dlouhé vzdálenosti se letos opět sejdou v Praze, aby se v neděli 6. 5. 2018 vydali na trať Pražského maratonu. Patříte-li mezi ně tak vězte, že registrace na závod je stále možná, můžete ji udělat tady, ale je třeba si pospíšit. Nepatříte-li k vytrvalostním běžcům, můžete si jen jednoduše fanděním při trati zpestřit Vás květnový výlet do Prahy.

  Mistrovství světa v ledním hokeji - 4. - 15. 5. 2018 - Kodaň/Dánsko

  Mistrovstí světa v hokeji je největší sportovní událostí letošního května. Češi sehrají svůj první zápas 5.5. proti Slovákům, a hned den nato proti Švédům. Vstupenky online na mistroství světa v ledním hokeji jsou k dispozici tady. Pokud plánujete vyrazit na letošní MS, navštivte při té příležitosti i nejzajímavější místa dánského hlavního města. Nejlepším pomocníkem při Vašem poznávní Kodaně bude náš podrobný průvodce po Kodani.

  Cyklistický závod Giro d´Italia - 4. - 27. 5. 2018 - Izrael/Sicílie/Itálie

  Letošní Giro d´Italia bude v něčem jedinečné. Poprvé totiž jedna z cyklistických Grand Tour odstartuje mimo Evropu. Závod totiž odstartuje 4. 5. 2018 v Jeruzalémě, pojede se Izraelem, odsud na Sicílii, dále na italskou pevninu a přes Kalábrii, Kampánii, Apeniny na bájnou horu Monte Zoncolan a kolem jezera Lago di Garda až na finálovou etapu do Říma. Budete-li v některém z těchto míst, určitě si najdete při trati své místečko a fanděte těch nejlepším silničním cyklistům. Přesný harmonogram závodu, abyste přesně věděli, kde a v jakých termínech se jednotlivé etapy jedou, to vše si přečtěte tady.

  Tenis - Madrid Open - 7. - 13. 5. 2018 - Madrid/Španělsko

  Další vrcholný tenisový turnaj bude ve výše uvedeném termínu hostit hlavní město Španělska. Mimochodem Madrid i bez tenisového turnaje je skvělým tipem třeba na prodloužený víkend, najdete tu spoustu zajímavých památek. Podrobný průvodce po Madridu si můžete přečíst tady. Vstupenky na avizovaný turnaj si lze online koupit tady.

  Moto GP - 6. 5. 2018 - Jerez de la Frontera/Španělsko

  Milovníci motorek, kteří se chystají vyrazit na některý ze závodů Moto GP, které se konají v Evropě, mohou 6. 5. vyrazit na závod do Jerez de la Frontera, který se nachází ve španělské slunečné Andalusii. Pokud Vás tahle událost zajímavá, doporučujeme spojit svůj výlet sem s některými zajímavými místy Andalusie. Dost dobře pro to využijete náš průvodce po Andalusii.

  Velká cena Formule 1 - 13. 5. 2018 - Barcelona/Španělsko

  A ve Španělsku ještě chvíli zůstaneme. Milovníci rychlých aut mohou vyrazit na další ze závodu mistrovství světa, tentokrát do velkolepé Barcelony. Vstupenky na závod si lze online koupit tady.

  Fotbal - Finále Evropské fotbalové ligy - 16. 5. 2018 - Lyon/Francie

  Jeden z vrcholů evropské fotbalové sezóny se uskuteční 16. května ve francouzském Lyonu. Vstupenky ještě k dispozici nejsou, až budou, seženete je tady.

  Tenis - Rome Open - 14. - 20. 5. 2018 - Řím/Itálie

  Další vrcholný tenisový turnaj se z Madridu přesune do dalšího evropského hlavního města, tentorktá do Říma. Vstupenky na jednotlivé zápasy jsou k sehnání tady. Řím je tak dalším skvělým tipem na prodloužený víkend, určitě se Vám pro prozkoumání města bude hodit náš průvodce po Římě.

  Velká cena Formule 1 - 27. 5. 2018 - Monte Carlo/Monako

  Plánujete-li letos vyrazit na francouzské Azurové pobřeží a navštívit při té příležitosti proslulé Monako, možná bude dobrou dobou konec května, kdy se tu jede další ze závodů Mistrovství světa Formule 1. Vstupenky k zakoupení online tady, náš podrobný průvodce po celém Monaku si pak přečtěte tady.

  Tenisový Grand Slam - Roland Garros - 27. 5. 2018 - 10. 6. 2018 - Paříž/Francie

  Druhý tenisový Grand Slam letošní sezóny, slavný Roland Garros, se uskuteční ve výše uvedeném termínu na svém obvyklém místě, v hlavním městě Francie. Vstupenky už teď k zakoupení tady. Určitě se Vám pro prozkoumání Paříže bude hodit náš podrobný průvodce, ve kterém se dozvíte o tom, co v Paříži nesmíte minout.

  Světový pohár horských kol - 25. - 27. 5. 2018 - Nové Město na Moravě/Česko

  Hledáte-li nějakou zajímavou sportovní událost v naší zemi, tak co třeba jeden ze závodů Světového poháru horských kol. Ten se koná na konci května v Novém Městě na Moravě. Více o koupi vstupenek si přečtěte tady.

  Fotbal - Finále Ligy mistrů - 26. 5. 2018 - Kijev/Ukrajina

  Vrchol evropské fotbalové sezóny se uskuteční 26. 5. 2018 v ukrajinském hlavním městě. Dva nejlepší týmy Ligy mistrů se utkají o titul nejprestižnější evropské fotbalové soutěže. Vstupenky ještě v prodeji nejsou, až budou, najdete je tady.

  Jihoamerické hry - 26. 5. - 8. 6. 2018 - Cochabamba/Bolívie

  Jihoamerická Bolívie bude letos hostit 11. ročník Jihoamerických her. Ve více než 40-ti sportovních disciplínách se tu utkají nejlepší sportovci zemí Jižní Ameriky. Program, vstupenky a všechno, co potřebujete vědět, se dozvíte tady. Budete-li na přelomu května a června v jihoamerické Bolívii, může být tahle sportovní událost příjemným zpestřením.

  Atletika - Diamantová liga - 31 .5. 2018 - Řím/Itálie

  V květnu se poprvé letos uskuteční atletická Diamantová liga na evropském území. Přesune se sem po svých zastávkách v katarském Dauhá, v Číně a v zámoří. Vstupenky na římský meeting ještě nejsou, až budou, seženete je online tady. Řím je tak ještě jednou tipem na prodloužený víkend, určitě se Vám pro prozkoumání města bude hodit náš průvodce po Římě.

 • Červen 2018

  Mistrovství Evropy ve vodním slalomu - 1. - 3. 6. 2018 - Praha

  Pražská Trója bude hned na začátku června hostit Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Spojte tak svůj výlet do Prahy s touhle sportovní akcí a fanděte našim vodním slalomářům. Všechny praktické informace se dočtete tady. Vstupenky ještě k dispozici nejsou, ale budou k online zakoupení v síti TicketPro.

  Moto GP - 3. 6. 2018 - Mugello/Itálie

  Další závod série Moto GP se uskuteční na začátku června v italském Mugello na okruhu Mugello Circuit. Milovníci silných motorek si tak můžou touto dobou udělat výlet do Itálie. Tento okruh leží jen asi 40 km od úžasné Florencie, s jejiž návštěvou svůj výlet sem můžete skvěle spojit. Florencie je tak naším tipem na začátek června. Online vstupenky si můžete koupit tady.

  Mistrovství světa superbiků - 8. - 10. 6. 2018 - Brno

  Svátek všech českých milovníků rychlých motorek vychází letos na druhý červnový víkend. To se totiž na brněnském Masarykově okruhu pojede další ze závodů MS superbiků. Vstupenky na závody si online koupíte tady.

  Mistrovství světa v rally - 8. - 10. 6. 2018 - Sardinie/Itálie

  Zájemcům o závody rally bychom doporučili další ze závodů mistrovství světa, které se druhý červnový víkend koná na ostrově Sardinie v městečku Alghero. Přemýšlíte-li o tom, kam v létě vyrazit na dovolenou, Sardinie je skvělou volbou. Při putování po ní Vám určitě pomůže náš podrobný a kompletní průvodce, se kterým nic zajímavého nepropásnete. Více informací o samotném závodě pak najdete : tady.

  Cyklistický závod Tour de Suisse - 9. - 17. 6. 2018 - Švýcarsko

  A jedna červnová cyklistika. Tour de Suisse je cyklistický závod po Švýcarsku, jehož první rozjezdová etapa na 18 km se pojede v okolí městečka Frauenfeld a odsud se pak cyklisté vydají do různých koutů Švýcarska. Fandit při trati je docela zábava, tady najdete přehled všech devíti etap, jejich termíny, místa konání a popis jednotlivých tras.

  Velká cena Formule 1 - 10. 6. 2018 - Montreal/Kanada

  Nevíme, kolik z vás, milovníků Formule 1, se v červnu vydá do Kanady, ale přece jen pro úplnost sem přidáváme i tenhle typ. Kanadský Montreal bude totiž 10.6.2018 hostit další ze závodů MS Formule 1.

  Atletika - Zlatá tretra - 13. 6. 2018 - Ostrava

  Čeští milovníci atletiky bystří, protože 57. ročník mezinárodního atletického meetingu série IAAF World Challenge, všeobecně známý jako Zlatá tretra, se uskuteční 13. 6. 2018 na městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Vstupenky online jsou k dispozici v síti Ticket Art.

  Automobilový závod 24 hodin Le Mans - 16.6.2018 - Le Mans/Francie

  Proslulý vytrvalostní závod sportovních prototypů a GT vozů konaný každoročně od roku 1923 se koná v okolí francouzského města Le Mans na okruhu Circuit de la Sarthe 16. června letošního roku. Všechny praktické informace získáte a možnost koupit vstupenky najdete tady. Město Le Mans leží ve francouzském regionu Pay-de-la-Loire, který skýtá celou spoustu zajímavých míst a náš podrobný průvodce po celém regionu se Vám taky bude velmi hodit, vydáte-li se za tímhle proslulým závodem.

  Mistroství světa ve fotbale - 14. - 28. 6. 2018 - Rusko (Moskva, Petrohrad, Sochi, Jekatěrinburk...)

  Ačkoliv čeští fotbalisté se při své aktuálně mizerné hrací formě na turnaj bohužel nedostali, spousta jiných týmů to zvládla. Chcete-li se i přes neúčast naší reprezentace na některý ze zápasů MS ve fotbale, který se koná v několika různých ruských městech podívat, informace o hracím pavouku, prvních kolech a informace o možnosti, jak sehnat vstupenky, to vše seženete tady.

  Golf - US Open - 11. - 17. 6. 2018 - Southampton/stát New York/USA

  Určitě málokdo z vás se byl někdy podívat na některém z prestižním golfových turnajů. U nás tahle příležitost téměř neexistuje a tak tady je jeden tip pro ty, kteří budou v červnu v okolí New Yorku, přesněji poblíž golfového hřiště Shinnecock Hills Golf Club, a přemýšlí o nějakém tom zpřestření výletu. Vstupneky na jednotlivé dny si koupíte tady.

  Moto GP - 17. 6. 2018 - Barcelona/Španělsko

  A ještě jeden tip pro milovníky rychlých motorek. Na okruhu v Barceloně se pojede další ze závodů série Moto GP. Tak co třeba vyrazit v červnu do Barcelony? Vstupenky k online koupi tady.

  Mistrovství Evropy v softballu - 25. - 30. 6. 2018 - Havlíčkův Brod

  V havlíčkobrodské Hippos Aréně se uskuteční už poněkolikáté Mistrovství Evropy v softballu (pro laiky: trochu to přimíná baseball). A když se to koná u nás, nemůžeme to prostě v tomhle přehledu vynechat. Vstupné bude pravděpodobně zdarma.

  Atletika/Diamantová liga - 7. 6. - Oslo/Norsko, 10. 6. - Stockholm/Švédsko, 30.6. - Paříž/Francie

  A ještě červnové tipy pro zájemce o atletiku. Prestižní atletické meetingy Diamantové ligy se konají 7.6. v norském Oslu, o tři dny později ve švédském Stockholmu a na konci června v hlavním městě Francie.