Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Březen 2020

 • Biatlon - Světový pohár - různé destinace vč. Nového Města na Moravě

  V březnu se ke svému konci bude blížit letošní ročník Světového poháru v biatlonu. V termínu 2. – 8. března 2020 se pojedou závody ve sprintu, závod s hromadným startem a štafety v Novém Městě na Moravě, vstupenky možno zakoupit tady. Pokud sem vyrazíte bez lístků, můžete stát zdarma ve vybraných úsecích podél trati. 9. a 15. 3. 2020 se budou závody biatlonu konat ve finském Kontiolahti, detaily tady - pojedou se závody ve sprintu, ve stíhačce, smíšené štafety a smíšené dvojice. Světový pohár v biatlonu 2019/2020 se uzavře v norském Holmenkollenu v termínu 16. až 22. března 2020, kde zároveň dojde i k vyhlášení nejlepších biatlonistů uplynulé sezóny. Pojede se sprint, stíhačka a závody s hormadným startem. Vstupenky ke koupi tady.

 • Tenis - Davis Cup kvalifikace - Slovensko/Česko - 6. - 7. 3. 2020 - Bratislava/Slovensko

  V březnu se odehrají kvalifikanční zápasy tenisového Davis Cupu. Česko se utká se Slováky na AXA stadionu v Bratislavě o víkendu 6. a 7. března 020. V době psaní tohoto článku vstupenky ještě k dispozici nebyly, sledujte tady.

 • Formule 1 - Velká cena Austrálie/Velká cena Bahrajnu

  V březnu začnou závody Formule 1. První 2 závody sezóny letošního mistrovství světa se pojedou v Austrálii a v Bahrajnu. V Austrálii se na okruh Albert Park Circuit v Melbourne vyjede 15. března 2020, vstupenky tady.V Bahrajnu se nejlepší světový jezdci utkají 22. března 2020, a to na okruhu Sakhir Circuit na ostrově Bahrajn, vstupenky tady.

 • Cyklistika - Závod Paříž- Nice - 8. - 15. 3. 2020 - Francie

  Paříž-Nice je jednotýdenní cyklistický etapový závod ve Francii, který se koná každoročně v březnu. Navzdory svému názvu není start v Paříži, ale na jejím předměstí Issy-les-Moulineaux. Pokud i Vy jste cyklističtí nadšenci, 14. března 2020 se 124 km dlouhou trať, která je určena pro amatérské jezdce. Závod se pojede ve slunném Nice a zaregistrovat se do něho můžete tady, stejně tak tam najdete všechny další informace. Detaily k profesinálnímu závodu, třeba přehled etap apod., najdete tady.

 • Tenis - ATP Masters - různá místa USA

  Dva prestižní mužské tenisové turnaje v rámci série ATP Masters se uskuteční v termínech od 9. do 16.3. 2020 v americkém Indian Wells, detaily a možnost koupě vstupenek tady, a dále pak 23. března až 5. dubna 2020 v americkém Miami, kde se utkají nejen muži, ale i ženy v rámci turnaje Miami Open, vstupenky a detaily tady-

 • Halové mistrovství světa v atletice - 13. až 15. 3. 2020 - Nanjing/Čína

  Až do daleké Číny se letos vydají naši atleti a atletky, aby bojovali o titul mistrů světa na halovém mistrovství světa. Kdyby se sem někdo chystal či tady tou dobou zrovna byl, vstupenky jsou ke koupi tady.

 • Mistrovství světa v krasobruslení - 16. až 22. března 2020 - Montreal/Kanada

  Nejlepší krasobruslaři a krasobruslařky se utkají na mistrovství světa v březnu v kanadském Montrealu. Vstupenky k online koupi tady.

 • Alpské lyžování - ženy - různé destinace

  V březnu také skončí letošní sezóna v alpském lyžování. Ester Ledecká může zazářit ještě ve čtyřech posledních závodech. 29. 2. až 1. 3. 2020 se pojede super obří slalom a alpská kombinace v italském La Thuile, detaily najdete tady. Dále se lyžařky přesunou do německého, přesněji bavorského, Ofterschwangu, kde se pojede obří slalom a slalom v termínu od 7. do 8. března 2020. Závody pokračují do Švédska, přesněji do Åre, kde se pojede paralelní slalom, slalom a obří slalom od 12. do 14. března 2020, detaily tady. A sezóna skončí v italské Cortina d'Ampezzo závody v téměř všech disciplínách, které se pojedou v termínu od 18. do 22. března 2020, detaily a vstupenky tady.

 • Duben 2020

 • Formule 1 - Velká cena - Vietnam/Čína

  V dubnu pokračuje také Mistrovství světa Formule 1, dva závody se pojedou v Asii. 5. dubna 2020 se pojede Velká cena Vietnamu na okruhu v Hanoi, o dva týdny později, tedy v neděli 19. dubna 2020 se pojede Velká cena Číny na okruhu v Šanghaji. Koupě vstupenek online na všechny závody možná tady.

 • Tenis - Fed Cup finále - 14. - 19. dubna 2020 - Budapešť/Maďarsko

  Tenisový turnaj družstev, Fed Cup, pro letošek dostál velkých změn. Má zcela nový formát, který znamená, že v termínu od 14. do 19. dubna se ve Sports Areně v maďarské Budapešti utká 12 týmů, včetně Češek, které se kvalifikovaly o finále. Skladba finále je v tuto chvíli nejistá. Vstupenky na Fed Cup online koupíte tady a najdete tam i všechny praktické informace a program, který bude aktualizován.

 • Atletika - Diamantová liga - 17. dubna 2020 - Dauhá/Katar

  V katarském hlavním městě začne 17. dubna 2020 letošní ročník Diamantové ligy. Utkají se tu nejlepší světoví atleti a pokud máte cestu na Dálný Východ a jste zároveň fanoušci atletiky, můžete při fandějí strávit skvělý den. Program i koupě vstupenek je k dispozici tady.

 • Mistrovstí světa v hokeji hráčů do 18 let - 16. - 26. dubna 2020 - Plymouth a Ann Arbor/USA

  Hokejisté do 18 let se utkají o titul mistrů světa tentokrát v USA, a to ve státě Michigan na tamějších stadionech v Plymouthu a Ann Arbor. Vstupenky a program jsou k dispozici tady.

 • Cyklistika - Závod Paříž-Roubaix - 11. dubna 2020 - Francie

  Jednorázový cyklistický závod Paříž-Roubaix patří k nejslavnějším a nejoblíbenějším cyklistickým závodům. Startuje se tradičně od města Compiègne nedaleko Paříže, cílem je město Roubaix v severofrancouzské regionu Hauts-de-France. U fanoušků cyklistiky a amatérských cyklistů je tento závod oblíben hlavně proto, že i oni se mohou vydat na tuto trať. Zvolit si mohou ze tří délek - 70 km, 145 km a 172 km. Stále ještě máte šanci se do některého ze závodů zaregistrovat a užít si tak neskutečnou atmosféru jako opravdové hvězdy světové cyklistiky. Registrace a všechny praktické detaily jsou k dispozici tady.

 • Tenis - WTA turnaje - Praha a Stuttgart

  Protože naše tenistky poslední léta mají formu, vybrali jsme pro Vás dubnové turnaje na evropské půdě, kde si můžete užít pěkný ženský tenis. 20. - 26. dubna 2020 se uskuteční v německé Stuttgartu Porsche Tennis Grand Prix a 27. dubna až 2. května 2020 se tenistky utkají na turnaji J&TBanka Prague open. Přehled hráček ještě není k dispozici, všechny detaily najdete tady.

 • Květen 2020

 • Mistrovství Evropy v judu - 1. - 3. 5. 2020 - Praha

  Čeští fanoušci juda se hned na začátku května dočkají velké událost. Pražská O2 Aréna totiž bude hostit letošní mistrovství Evropy, na kterém se o tento titul utkají i čeští judisté v čele s Lukášem Krpálkem. Pro řadu závodníků půjde o poslední možnost ke sbírání bodů do olympijské kvalifikace. Vstupenky ke koupi tady.

 • Pražský maraton - 3. 5. 2020 - Praha

  I letos se uskuteční tradiční pražský maraton. Pokud se letos nehodláte přihlásit, můžete alespoň fandit všem borcům, kteří si na něco takového vůbec troufnou. Registrace je možná tady.

 • Formule 1 - květen - 3 destinace v Evropě

  Mistrovství světa Formule 1 bude v květnu pokračovat na evropském kontinentu. 3. 5. se pojede Velká cena Nizozemska na okruhu Zandvoortu, 10. 5. se závodníci přesunou do španělské Barcelony na okruh Circuit de Barcelona-Catalunya a 24. 5. se rychlé vozy projedou na tolik oblíbené i kritizované trati v Monaku. Oficiální vstupenky na všechny závody tady.

 • Světový pohár a Evropská olympijská kvalifikace v rychlostní kanoistice - 6. - 10. 5. 2020 - Račice/Česko

  Hned dvě kanoistické události se budou konat v Labe Aréně v Račicích. 6. a 7. května se pojede Evropská olympijská kvalifikace a 8. - 10. května 2020 pak závody světového poháru. Všechny praktické informace jsou k dispozici tady.

 • Mistrovství světa v ledním hokeji 2020 - 8. - 24. 5. 2020 - Lausanne a Curych/Švýcarsko

  V květnu nebude chybět jako každý rok také Mistrovství světa v ledním hokeji. Letos se bude konat ve Švýcarsku a vstupenky jsou ke koupi tady.

 • Cyklistika - Giro d'Italia - 9. - 31. 5. 2020 - Itálie

  21 etap a celkem 3580 km čeká letos na cyklisty, kteří se postaví na cyklistický závod Giro d'Italia. Giro d‘Italia je druhý nejstarší a nejtěžší cyklistický etapový závod, po slavnější Tour de France. Letoš se začne v maďarské Budapešti, poté se letecky cyklisté přepraví na Sicílii a následně se vydají po východním pobřeží až do Milána. Přehled etap najdete tady. Pokud budete v květnu v Itálii, vyrazte fandit, je to velký zážitek, a to ani nemusíte být velcí cyklističní fanoušci.

 • Mistrovství Evropy v plavání 2020 - 11. - 24. 5. 2020 - Budapešť/Maďarsko

  Nejlepší evropští plavci se utkají o sbírku medailí letos v Budapešti. Budeme tu mít také několik želízek v ohni, takže můžete lenošení v lázních spojit s touhle sportovní událostí. Webové stránky akce zatím nefungují.

 • Mistrovství Evropy v cross country horských kol - 14. - 17. 5. 2020 - Graz/Rakousko

  Světová cyklistická elita, která preferuje raději bahno a kameny než silniční asfalt, se utká o titul mistra Evropy v půlce května v rakouském Štýrském Hradci. Letáček se všemi detaily je k dispozici tady.

 • Mistrovství Evropy ve vodním slalomu - 15. - 17. 5. 2020 - Lee Valley/Anglie

  Vodní slalomáři v čele s těmi českými, kteří podávají poslední dobou perfektní výkony, se utkají od 15. do 17. května 2020 o titul mistra Evropy v anglickém Lee Valley. Všechny praktické informace včetně možnosti koupě vstupenek online najdete tady.

 • Atletika - Zlatá tretra - 22. 5. 2020 - Ostrava

  Na Městském stadionu Ostrava-Vítkovice se uskuteční letos už 59. ročník atletického mýtinku Zlatá tretra. Všechny praktické informace a možnost koupě vstupenek online najdete tady.

 • Závod SP v cross country horských kol - 22. - 24. 2. 2020 - Nové Město na Moravě

  Možnost fandit horským kolům budete mít také v květnu v Nové Městu na Moravě. Všechny praktické informace a možnost koupě vstupenek online najdete tady.

 • Tenis - French Open - 18. 5. - 7. 6. 2020 - Paříž/Francie

  Druhý Grandslam letoší sezóny se uskuteční na kurtech Stade Roland-Garros v Paříži v termínu od 18. května do 7. června 2020. Pokud se chcete téhle jedinečné tenisové události zúčastnit, vstupenky jsou ke koupi tady.

 • Finále fotbalové Evropské ligy - 27. 5. 2020 - Gdaňsk/Polsko

  Kdo se letos utká o titul Evropské fotbalové ligy se ještě neví, zato se ale ví, že se finalisté utkají 27. května na stadionu v polském Gdaňsku. Informace o koupi vstupenek tady.

 • Finále fotbalové Ligy mistrů - 30. 5. 2020 - Istanbul/Turecko

  A jeden z vrcholů letošní fotbalové sezóny se uskuteční na konci května v hlavním městě Turecka, Istanbulu. Informace ke koupi vstupenek online tady.