Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Září 2019

 • Formule 1 - Velká cena - různé destinace

  V září se konají hned 4 závody ze série Mistroství světa Formule 1. Ten první zářijový se pojede v Belgii na okruhu Circuit de Spa-Francorchamps první zářijový den. Jste-li fanoušky Formule 1, tady je náš další tip. Vstupenky online koupíte tady, ale je už téměř vyprodáno, takže si pospěšte. 8. září se pojede na italském okruhu v Monze nedaleko Milana, vstupenky ke koupi tady. 22. 9. se pojede na okruhu v Singapuru, vstupenky ke koupi tady a poslední zářijový víkend se pojede závod v ruském Soči, vstupenky ke koupi online tady.

 • Diamantová liga - 6. 9. 2019 - Brusel/Belgie

  V Bruselu se 6. 9. uskuteční poslední letošní Diamantová liga. Pokud jste ještě na žádném podobném atletickém meetingu nebyli, zkuste to a fanděte vynikajícím českým atletům. Vstupenky jsou ke koupi tady. Pokud se do Bruselu vydáte ať už na meeting Diamantové ligy nebo kdykoliv jindy, bude se vám hodit náš průvodce po Bruselu.

 • Finále Světového poháru ve vodním slalomu - 6. - 8. 9. 2019 - Praha/Česko

  Poslední letošní závod Světového poháru ve vodním slalomu se pojede v pražské Tróje v termínu od 6. do 8. září 2019. A vzhledem k tomu, že Jiří Prskavec zatím stále vede žebříček Světového poháru, rozhodně je dobrý nápad, vydat se mu fandit na domácí půdě. Informace pro návštěvníky a možnost koupit vstupenky online máte tady.

 • Mistrovství světa v silniční cyklistice - 22. - 29. 9. 2019 - Yorkshire/Velká Británie

  Další svátek fanoušků silniční cyklistiky se bude konat v druhé půlce září ve Velké Británii. Nejlepší cyklisté se vydají na trasu vnitrozemím Velké Británie, aby si vybojovali titul Mistra světa v silniční cyklistice. Všechny praktické informace i mapu trasy, podél které můžete v případě návštěvy Velké Británie fandit, najdete tady.

 • Judo Grand Prix - 22. - 24. 9. 2019- Taškent/Uzbekistán

  Kvůli dalšímu obrovskému úspěchu Lukáše Krpálka na letošním Mistrovství světa přidáváme několik tipů na to, kam ho ještě letos můžete vyrazit podpořit. Další judistické Grand Prix se koná od 20. do 24. září v uzbeckém hlavním městě Taškentu. Detaily zatím známy nejsou.

 • Říjen 2019

 • Mistrovství světa v atletice - 25. 9. - 6. 10. 2019 - Dauhá/Katar

  Pokud letos máte v plánu Katar, zkuste to spojit třeba s návštěvou Mistrovství světa v atletice, kterého se zúčastní i celá spousta vynikajících českých atletů. Vstupenky online koupíte tady.

 • Hokej NHL - NHL Global Series - 4. 10. 2019 - Praha/Česko

  V roce 2019 se uskuteční v pořadí třetí ročník NHL Global Series a půjde o osmou sezónu od doby, kdy NHL odcestovala do Evropy k pravidelným zápasům. Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers proti sobě nastoupí v úvodním zápase sezóny 2019/20 v České republice v pátek 4. října v pražské O2 areně. 3. 10. je také možné vypravit se na oficiální trénink. Poslední volné vstupenky na zápas jsou k dispozici tady.

 • Dostihy - Velká pardubická - 13. 10. 2019 - Pardubice

  Svátek dostihového sportu a vrchol dostihové sezóny v Čechách se uskuteční 13. října na pardubickém dostihovém závodišti. Informace o cenách vstupenek i možnost koupě online najdete tady.

 • Triatlon - Ironman - 12. 10. 2019 - Kona/Havaj

  Ty z vás, co čtou náš kalendář sportovních akcí pravidelně, tak ví, že sem čas od času dáme i nějaký ten závod triatlonu. Ten největší, nejvýznamnější a nejznámější tak samozřejmě nemůže chybět. 12. října se na trať "železňáka" vydají nejlepší světoví triatlonisti. Kdo by náhodou byl v říjnu na Havaji, tuhle záležitost si nenechte ujít. Více detailů na oficiálních stránkách.

 • Tenis - Turnaje mužského tenisového okruhu ATP - různé destinace

  Vybíráme pro vás také evropské tipy na tenisové turnaje. 26. 10. - 3. 11. 2019 se koná turnaj Rolex Paris Masters v hlavním městě Franice - online vstupenky ke koupi tady a dále pak upozorníme na turnaj v termínu 21. - 27. 10. 2019 Erste Open ve Vídni. Vstupenky ke koupi tady.

 • Tenis - Turnaj mistryň/WTA Tours - 27. 10. - 3. 11. 2019 - Shenzhen/Čína

  V říjnu nás také čeká vrchol ženské tenisové sezóny. Na přelomu října a listopadu se totiž v čínském Shenzhenu koná Turnaj mistryň. Jde o tenisový turnaj na konci sezóny pro nejlépe umístěné singlistky a deblové páry na žebříčku WTA. Po grandslamových turnajích představuje pátý nejdůležitější podnik ženského tenisu. Událost je považována za neoficiální mistrovství světa. Ze Singapuru, kde se turnaj hrál několik posledních let, se letos poprvé přesouvá do Číny. Zatím to vypadá na kvalifikaci Karolíny Plíškové i Petry Kvitové, takže možností fandit tady bude víc než dost. Pokud máte náhodou na přelomu října a listopadu cestu do Číny, zkuste to spojit s touhle sportovní událostí. Online vstupenky tady.

 • Judo - Grand Slam - 24. - 26. 10. 2019 - Abu Dhabí/Spojené arabské emiráty

  Judistický Grand Slam se uskuteční v Abu Dhabí od 24. do 26. října 2019. Pokud třeba máte v říjnu v plánu navštívit Abu Dhabí, podpořte i naše judisty v čele s Lukášem Krpálkem. Detailů zatím moc není, sledujte průběžně tady.

 • Listopad 2019

 • Formule 1 - Velká cena USA a Velká cena Brazílie

  Série Mistrovství světa Formule 1 bude v listopadu pokračovat na obou amerických kontinentech. 3. 11. 2019 se pojede na okruhu Circuit of The Americas v texaském Austinu a dva týdny na to, 17. 11. 2019 v Brazílii na okruhu Autódromo José Carlos Pace v Sao Paulu. Vstupenky na oba závody jsou k dispozici na oficiálních stránkách.

 • Tenis - Turnaj mistrů 2019 ATP Finals - 10. - 17. 11. 2019 - Londýn/Anglie

  V londýnské O2 Aréně se v polovině listopadu uzavře letošní tenisová sezóna mužského tenisového okruhu ATP. Jde o závěrečnou událost letošní sezóny pro osmičku nejlepších světových tenistů, takže pro Vás poslední šance vidět největší tenisové hvězdy v akci. Možnost koupě vstupenek online tady.

 • Světový pohár v cyklokrosu - 16. 11. 2019 - Tábor/Česko

  U nás poměrně oblíbená sportovní disciplína, cyklokrosu, nabídne diváků v Táboře další závod ze série Světového poháru. Ten se pojede v pondělí 16. 11. 2019. Nejprestižnější bude závod elitní skupiny mužů, který vypukne ve 14. 30. Informace o přesném programu i koupi vstupenek najdete tady.

 • Jezdectví - Global Champions Prague Playoffs - 21. - 24. 11. 2019 - Praha/Česko

  Další velká událost světového jezdectví se opět uskuteční v pražské O2 Aréně. Finále prestižní světové série Global Champions se sem vrací po roce. Barvy České republiky v této soutěži hájí tým Prague Lions, za který se letos spolu se zahraničními jezdci představí opět Anna Kellnerová. Tak jako v loňském roce bude špičkový světový parkurový sport doprovázat i unikátní zábavní program, ve kterém budou mít diváci příležitost vidět jednak mnoho dalších jezdeckých disciplin a show s koňmi, ale také velkolepé artistické a umělecké show v režii Michala Cabana. Vstupenky online ke koupi tady.