Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Červen 2018

 • Mistrovství světa ve fotbale - 14. - 28. 6. 2018 - Rusko (Moskva, Petrohrad, Sochi, Jekatěrinburk...)

  Ačkoliv čeští fotbalisté se při své aktuálně mizerné hrací formě na turnaj bohužel nedostali, spousta jiných týmů to zvládla. Chcete-li se i přes neúčast naší reprezentace na některý ze zápasů MS ve fotbale, který se koná v několika různých ruských městech podívat, informace o hracím pavouku, prvních kolech a informace o možnosti, jak sehnat vstupenky, to vše seženete tady.

 • Mistrovství Evropy v softballu - 25. - 30. 6. 2018 - Havlíčkův Brod

  V havlíčkobrodské Hippos Aréně se uskuteční už poněkolikáté Mistrovství Evropy v softballu (pro laiky: trochu to přimíná baseball). A když se to koná u nás, nemůžeme to prostě v tomhle přehledu vynechat. Vstupné bude pravděpodobně zdarma.

 • Atletika/Diamantová liga - 7. 6. - Oslo/Norsko, 10. 6. - Stockholm/Švédsko, 30.6. - Paříž/Francie

  A ještě červnové tipy pro zájemce o atletiku. Prestižní atletické meetingy Diamantové ligy se konají 7.6. v norském Oslu, o tři dny později ve švédském Stockholmu a na konci června v hlavním městě Francie.

 • Červenec 2018

 • Tenisový Wimbledon - 2. - 15. 7. 2018 - Londýn/Velká Británie

  Nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj se uskuteční v první půlce července na tradičním místě, kterým jsou tenisové kurty All England Club v Londýně. Jste-li fanoušci tenisu, můžete při návštěvě tohohle turnaje zároveň prozkoumat všechny krásy Londýna, kterých je nespočet. O vstupenky na turnaj se ale losuje, tak doufejte, že budete mít štěstí. Celý postup a všechny inforamce o nákupu vstupenek najdete tady. Podrobný průvodce po Londýně, který se vám na Vaši cestu bude víc než hodit, si přečtěte tady.

 • Cyklistický závod Tour de France - 7. - 29. 7. 2018 - Francie

  V červenci se bude konat nejen neslavnější tenisový turnaj, ale také ten nejvěhlasnější cyklistický závod. Cyklisté totiž vyjedou na trať 105. ročníku slavné Tour de France. Čeká na ně 21 etap a víc než 3 300 km, to vše po nádherné a turistickými atrakcemi nabité Francii. Fandějí u trati každoročně láká tisíce fanoušků a i Vy si při červencové cestě do Francie můžete udělat zastávku v některém z míst na trati a fandit nejen našim cyklistům Štybarovi či Kreuzigerovi, ale i jiným špičkám světové cyklistiky. Mapu míst, na která závodníci zavítají, stejně tak přesné termíny jednotlivých etap a úseků, to vše se najdete tady. V případě, že se sem v červenci vydáte ať už na Tour de France nebo jen tak za poznáváním krás Francie vězte, že náš web má pro Vás podrobný průvodce po Francii.

 • Atletika - Diamantová liga - víc míst

  Fandíte-li rádi atletice, jednou z nejprestižnější záležitostí jsou závody ze série Diamantové ligy. V červenci se jich koná hned několik, tady je jejich přehled: 5. 7. Athletissima - Lausanne/Švýcarsko, vstupenky k zakoupení online tady; Diamantová liga - 13.7. - Rabat/Maroko, vstupenky ještě k dispozici nejsou, až budou, online je koupíte tady; Diamantová liga - Monako - 20.7., rezervace vstupenek a informace k cenách najdete tady; a konečně Výroční hry - 21.- 22.7. - Londýn/Velká Británie; vstupenky ke koupi tady.

 • Formule 1 - Velká cena Velké Británie 5. - 8. 7. 2018 - Silverstone/Velká Británie

  Milovníci rychlých aut, přesněji formulí, mohou vyrazit ve výše uvedeném termínu na okruh v britském Silverstonu. Možnost nákupu vstupenek online tady.

 • Mistrovství světa juniorů v atletice - 10. - 15. 7. 2018 - Tampere/Finsko

  A atletika v červenci ještě jednou, tentokrát ve Skandinávii. Od 10. do 15. 7. 2018 se uskuteční Mistrovství světa juniorů a pokud máte v plánu v létě vyrazit do Finska, můžete svoji návštěvu spojit s touhle sportovní událostí. Program tady, vstupenky zatím k prodeji nejsou.

 • Triatlon - závod ze série mistrovství světa - 14. - 15. 7. 2018 - Hamburg/Německo

  Triatlon sem moc často nedáváme, protože přece jen nepatří k těm sportovním hitům, což je ovšem velká škoda. Jde totiž o atraktivní sport, kterému se rádi věnují i amatéři na různých regionálních soutěžích v triatlonu. Budete-li v Německu v termínu 14. a 15. 7., zkuste jeden ze závodů série mistrovství světa, který se koná v Hamburgu. A vězte, že v Evropě se těch závodů až zas tolik nekoná. Informace o tom, kde přesně se závod koná a jak se tam dostanete, se dočtete tady.

 • Moto GP - 15. 7. 2018 - Sachsenring/Německo

  Mistroství světa silničních motocyklů pokračuje závodem na německém Sachsenringu, který leží jen pár desítek kilometrů od saského Chemnitzu. Od nás to tak není zas tak daleko a milovníci silných motorek si tam můžou 15. 7. udělat výlet do německého Saska. Vstupenky k online zakoupení tady.

 • Mistrovství Evropy v moderním pětiboji - 17. - 23. 7. 2018 - SZÉKESFEHÉRVÁR/Maďarsko/ Mistrovství světa juniorů v moderním pětiboji - 29. 8. 2018 - 7. 8. 2018 - Kladno/Česko

  Mistrovství Evropy v moderním pětiboji se uskuteční ve výše uvedeném termínu v Maďarském Székesfehérváru. Vše potřebné pro návštěvu sledujte tady. Mistrovství světa juniorů v tomhle sportu se pak uskuteční na konci července v Kladně. Přiďte fandit tomuhle zajímavému sportu, informace sledujte tady.

 • Redbull Air Race - 23. - 24. 7. 2018 - Budapešť/Maďarsko

  Mistři světové letecké akrobacie se utkají při dalším závodě Redbull Air Race, který se koná ve výše uvedeném termínu v maďarské Budapešti. Chystáte-li se v červenci prozkoumat maďarskou metropoli, tohle by mohlo být zajímavým zpestřením. Vstupenky k online zakoupení tady, podrobný průvodce po všem zajímavosteh Budapešti pak najdete tady.

 • Formule 1 - Velká cena Německa - 22. 7. 2018 - Hockenheimring/Německo

  Další závod ze série Mistrovství světa Formule jedna se uskuteční na závodním okruhu Hockenheimringu nedaleko města Hockenheim v Bádensko-Württembersku. Vstupenky k zakoupení online tady.

 • Motocross - Mistrovství světa MXGP, MX2 - 21. - 22. 7. 2018 - Loket/Česko

  Staňte se součástí jednoho z nejprestižnějších motoristických závodů konaných na území České republiky v roce 2018. Navštivte motocrossový areál Loketské serpentiny v Lokti, kde se ve dnech 21. - 22.7. 2018 bude konat Mistrovství světa v motocrossu ve třídách MXGP a MX2. Přijďte podpořit naše jezdce a sledovat ty nejlepší na světě! Vstupenky nelze koupit v předprodeji, ale pouze na místě. Více informací o závodu si přečtěte tady.

 • Tenis - ATP Masters 1000 23. - 29. 7. 2018 - Hamburg/Německo / Tenis - WTA - 23. - 29. 7. 2018 Moskva/Rusko

  V Německu se sportovních událostí v červenci koná spousta. Další z nich je tenisový turnaj nejlepších mužských tenistů, turnaj ze série Masters. Vstupenky k zakoupení online a všechny další informace o turnaji se dozvíte tady. Nejlepší tenistky hrají stejnou dobou turnaj Kremlin Cup v Moskvě. Více informací sledujte tady.

 • Srpen 2018

 • Mistrovství Evropy ve veslování - 2. - 5. 8. 2018 - Glasgow/Skotsko a Mistrovství světa juniorů ve veslování - 8. - 12. 8. 2018 - Račice/Česko

  Letošní mistrovství Evropy ve veslování se uskuteční v kolébce tohoto sportu, ve Velké Británii. Třetí největší britské město, Glasgow, přesněji jezero ve Strathclyde Parku, ho bude hostit na začátku srpna. Máte-li v plánu vyrazit v létě do Skotska, což je mimochodem skvělý nápad, můžete svou návštěvu spojit třeba s touhle událostí. Informace o koupi vstupenek a všechny další informace, se dočtete tady. Pro cestu by se Vám pak mohl hodit také náš průvodce po Skotsku. Pokud si chcete závod ve veslování užít u nás v Česku, můžete vyrazit do Račic, kde se uskuteční mistrovství světa juniorů.

 • Mistrovství Evropy v plavání - 12. - 20. 8. 2018 - Glasgow/Skotsko

  A Skotsko v srpnu ještě jednou, tentokrát jde o mistrovství světa v plavání. Glasgow totiž letos hostí mistrovství Evropy nejen ve veslování, ale i v plavání, gymnastice, triatlonu, cyklistice a synchronizovaném plavání. O termínech a cenách vstupenek na všechny tyto akce se dočtete tady

 • Mistrovství Evropy v atletice - 7. - 12. 8. 2018 - Berlín/Německo a srpnová Diamantová liga

  Letošní mistrovství Evropy v atletice se uskuteční v srpnu v německém hlavním městě. Vstupenky online ke koupi tady. Pokud tuhle událost nezvládnete navštívit a prestiží atletika Vás láká, budete mít příležitost v srpnu navštívit i tři závody Diamantové ligy. 18.8. v Birminghamu ve Velké Británii, 30.8. ve švýcarském Curychu a 31.8. v belgické hlavním městě, Bruselu. Mimochodem to budou poslední letošní závody Diamantové ligy, takže to nepropásněte. Vstupenky na závody Diamantové ligy ke koupi tady.

 • Moto GP - 5. 8. 2018 - Brno/Česko

  Každoročně největší událost pro milovníky rychlých motorek, brněnské Moto GP, se uskuteční na začátku srpna na okruhu v Brně. Vstupenky k online koupi tady.

 • Tenisové US Open - 27. 8. - 9. 9. 2018 - New York/USA

  Poslední Grand Slam letošní sezóny se uskuteční tradičně na tenisových kurtech v parku Corona Flushing Meadows v newyorském Queensu. Jste-li fanoušci tenisu a letos plánujete New York, zkuste přelom srpna a září, kdy svou návštěvu můžete spojit s touhle velkolepou událostí. Vstupenky ke koupi ještě nejsou, sledujte tady.

 • Cyklistická Vuelta - 25. 8. - 16. 9. 2018 - Španělsko

  Dalším z cyklistických vrcholů sezónu je španělská Vuelta. Popis jednotlivých etap, termíny a místa, kde cyklisty budete moci vidět, se dočtete tady. Pro cestu do Španělska, ať už v sprnu nebo kdykoliv jindy, by se Vám mohl hodit náš podrobný průvodce po Španělsku.

 • Golfové PGA Championship - 9. - 12. 8. 2018 - St. Louis/USA

  Golf se v USA těší velkému zájmu. Budete-li tady v srpnu, přesněji ve státě Missouri, zamiřte na nejprestižnější golfový turnaj, PGA Championship. Detailní informace ještě nejsou, stejně tak nejsou ješt k dispozici vstupenky. Vše můžete sledovat tady.

 • Formule 1 - Velká cena Belgie - 26. 8. 2018 - Spa/Belgie

  Velká cena Formule 1 na okruhu v belgickém Spa se pojede na konci letošního srpna. Vstupenky k online zakoupení tady.