Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Srpen 2018

 • Mistrovství Evropy ve veslování - 2. - 5. 8. 2018 - Glasgow/Skotsko a Mistrovství světa juniorů ve veslování - 8. - 12. 8. 2018 - Račice/Česko

  Letošní mistrovství Evropy ve veslování se uskuteční v kolébce tohoto sportu, ve Velké Británii. Třetí největší britské město, Glasgow, přesněji jezero ve Strathclyde Parku, ho bude hostit na začátku srpna. Máte-li v plánu vyrazit v létě do Skotska, což je mimochodem skvělý nápad, můžete svou návštěvu spojit třeba s touhle událostí. Informace o koupi vstupenek a všechny další informace, se dočtete tady. Pro cestu by se Vám pak mohl hodit také náš průvodce po Skotsku. Pokud si chcete závod ve veslování užít u nás v Česku, můžete vyrazit do Račic, kde se uskuteční mistrovství světa juniorů.

 • Mistrovství Evropy v plavání - 12. - 20. 8. 2018 - Glasgow/Skotsko

  A Skotsko v srpnu ještě jednou, tentokrát jde o mistrovství světa v plavání. Glasgow totiž letos hostí mistrovství Evropy nejen ve veslování, ale i v plavání, gymnastice, triatlonu, cyklistice a synchronizovaném plavání. O termínech a cenách vstupenek na všechny tyto akce se dočtete tady

 • Mistrovství Evropy v atletice - 7. - 12. 8. 2018 - Berlín/Německo a srpnová Diamantová liga

  Letošní mistrovství Evropy v atletice se uskuteční v srpnu v německém hlavním městě. Vstupenky online ke koupi tady. Pokud tuhle událost nezvládnete navštívit a prestiží atletika Vás láká, budete mít příležitost v srpnu navštívit i tři závody Diamantové ligy. 18.8. v Birminghamu ve Velké Británii, 30.8. ve švýcarském Curychu a 31.8. v belgické hlavním městě, Bruselu. Mimochodem to budou poslední letošní závody Diamantové ligy, takže to nepropásněte. Vstupenky na závody Diamantové ligy ke koupi tady.

 • Moto GP - 5. 8. 2018 - Brno/Česko

  Každoročně největší událost pro milovníky rychlých motorek, brněnské Moto GP, se uskuteční na začátku srpna na okruhu v Brně. Vstupenky k online koupi tady.

 • Tenisové US Open - 27. 8. - 9. 9. 2018 - New York/USA

  Poslední Grand Slam letošní sezóny se uskuteční tradičně na tenisových kurtech v parku Corona Flushing Meadows v newyorském Queensu. Jste-li fanoušci tenisu a letos plánujete New York, zkuste přelom srpna a září, kdy svou návštěvu můžete spojit s touhle velkolepou událostí. Vstupenky ke koupi ještě nejsou, sledujte tady.

 • Golfové PGA Championship - 9. - 12. 8. 2018 - St. Louis/USA

  Golf se v USA těší velkému zájmu. Budete-li tady v srpnu, přesněji ve státě Missouri, zamiřte na nejprestižnější golfový turnaj, PGA Championship. Detailní informace ještě nejsou, stejně tak nejsou ješt k dispozici vstupenky. Vše můžete sledovat tady.

 • Cyklistická Vuelta - 25. 8. - 16. 9. 2018 - Španělsko

  Dalším z cyklistických vrcholů sezónu je španělská Vuelta. Popis jednotlivých etap, termíny a místa, kde cyklisty budete moci vidět, se dočtete tady. Pro cestu do Španělska, ať už v sprnu nebo kdykoliv jindy, by se Vám mohl hodit náš podrobný průvodce po Španělsku.

 • Formule 1 - Velká cena Belgie - 26. 8. 2018 - Spa/Belgie

  Velká cena Formule 1 na okruhu v belgickém Spa se pojede na konci letošního srpna. Vstupenky k online zakoupení tady.

 • Září 2018

 • Formule 1 - Velká cena Itálie - 2. 9. 2018 - Monza/Itálie

  Další závod ze série Mistrovství světa Formule 1 se uskuteční v italské Monze na začátku září. Online lze vstupenky na různé tribuny koupit tady. Okruh v Monza leží asi jen 20 km od Milána, proto dooporučujeme si výlet na závody spojit i s prohlídkou tohoto módního města. Podrobný průvodce po něm najdete tady.

 • Závod ze série Světového poháru v triatlonu - 2. 9. 2018 - Karlovy Vary/Česko

  Triatlonové závody prestižních závodníků se v Česku přece jen zas nekonají tak často. Jednou z těchto událostí je zářijový závod světového poháru. V 10 hodin startuje závod žen, v 15 hodin pak závod mužů, v 17 hodin budou oba závody vyhlášeny. Přijďte fandit tomuhle nesmírně zajímavému sportu, který kombinuje tři sportovní disciplíny. Vstupné je zdarma. Adresa a program je ke zhlédnutí tady.

 • Mistrovní Evropy juniorů v judu - 13. - 16. 9. 2018 - Sofie/Bulharsko

  Mistrovní Evropy juniorů v judu v září hostí bulharské hlavní město. Jste-li fanouškové tohoto sportu, zkuste si udělat výlet do Bulharska. Poznávání téhle země můžete spojit s touhle dvoudenní událostí. Přesné informace ještě nejsou, až budou, najdete je tady.

 • Mistrovní světa ve sportovním lezení - 6. - 16. 9. 2018 - Innsbruck/Rakousko

  Určitě zajímavou sportovní událostí bude zářijové mistrovství světa ve sportovním lezení, které se koná v rakouském Tyrolsku. Největší světovou lezeckou událost bude hostit zbrusu nová lezecká aréna. Praktické informace se dočtete tady, vstupenky koupíte online tady.

 • Mistrovní světa ve veslování - 9. - 16. 9. 2018 - Plovdiv/Bulharsko

  A Bulharsko v září ještě jednou. Bude hostit také mistrovní světa ve veslování. Informace a koupě vstupenek online je možná tady.

 • Barážové utkání - Davis Cup - 14. - 16. 9. 2018 - Budapešť/Maďarsko

  Češi se o návrat do Světové skupiny Davis Cupu utkají v polovině září na kurtech Lurdy Haz v maďarském hlavním městě, Budapešti. Fanoušci tenisu tak mohou vyrazit fandit a tuto sportovní událost pak spojit i s prohlídkou Budapešti či návštěvou některých ze zdejších lázní. Vstupenky ještě k dispozici nejsou, až budou, informaci o tom, kde je můžete koupit najdete tady. Pokud sem vyrazíte, určitě využijete náš podrobný průvodce po Budapešti.

 • Formule 1 - Velká cena Singapuru - 16. 9. 2018 - Singapur

  Nadšenci do Formule 1, kteří touží na podzim vyrazit do teplých krajin, můžou zvážit závod ze série mistrovství světa Formule 1, který se v polovině letošního září pojede v Singapuru. Vstupenky a informace k dispozici tady. Pro cestu sem se vám pak bude určitě hodit také náš podrobný průvodce po Singapuru.

 • Berlínský marathon - 16. 9. 2018 - Berlín/Německo

  Další ročník berlínského marathonu se poběží 16. 9. 2018. Pokud jste ještě letos žádný marathon neběželi a už nějakou chvíli se na to chystáte, co si tak udělat výlet do Berlína? Registrace na závod je stále možná, více informací tady.

 • Mistrovství světa v basketbalu žen - 22. - 30. 9. 2018 - Tenerife/Španělsko

  Španělský ostrov Tenerife bude hostit Mistrovství světa žen v basketbalu na konci září. Ačkoliv se na turnaj Češky neprobojovaly, fanoušci basketbalu můžou vyrazit v září na Kanárské ostrovy, je tu totiž pořád ještě skvělé počasí a jako zpestření dovolené mohou využít této sportovní události. Více informací tady.

 • Mistrovství světa v silniční cyklistice - 23. - 30. 9. 2018 - Innsbruck/Rakousko

  Mistrovství světa v silniční cyklistice se uskuteční na konci září v rakouském Innsbrucku. Přijeďte fandit i Vy! Program, informace i možnost koupit vstupenky k dispozici tady.

 • Mistrovství Evropy v triatlonu - "Ironman" - 23. 9. 2018 - Madrid/Španělsko

  Nejlepší triatlonisté Evropy se utkají v září ve španělském hlavním městě při Mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu. Závodníky bude čekat plavání 3,8 km, 180 km na kole a na závěr ještě uběhnout marathon, tedy 42 km. Všechny informace k dispozici tady.

 • Mistrovství světa ve vodním slalomu - 25. - 30. 9. 2018 - Rio de Janeiro/Brazílie

  Brazílie bude letos hostit Mistrovství světa ve vodním slalomu. Praktické informace k dispozici tady.

 • Golf - Ryder Cup - 28. - 30. 9. 2018 - Paříž/Francie

  Ryder Cup je exhibiční a tradiční golfová soutěž mužských týmů pořádaná každé dva roky. Soutěží proti sobě týmy Spojených států amerických a Evropy. Soutěž pořádá společně PGA of America a PGA European Tour. Koná se střídavě v Evropě a v Americe. I když se jedná o vysoce prestižní turnaj, nejsou za účast udělovány žádné peněžní odměny hráčům. Poslední turnaj se konal v září 2016 ve městě Chaska, Minnesota, letos štafetu převezme Evropa. Turnaj se totiž odehraje na golfovém hřišti Le Golf National v Paříži. Po vzoru golfového turnaje Ryder Cup před dvěma lety založil stejně koncipovaný tenisový turnaj Roger Federer a dal mu název Laver Cup. Informace ke koupi vstupenek tady.

 • Zlatá přilba - 30. 9. 2018 - Pardubice

  Zlatá přilba je tradiční každoroční závod motocyklů na ploché dráze, který se koná ve východočeských Pardubicích. Její první závod se konal roku 1929. Vstupenky online k zakoupení tady.

 • Říjen 2018

 • Tenisový Turnaj mistryň - 21. - 28. 10. 2018 - Singapur

  Turnaj mistryň, oficiálně WTA Finals, je každoročně pořádaný tenisový turnaj na konci sezóny pro nejlépe umístěné singlistky a deblové páry na žebříčku WTA. Událost je považována za neoficiální mistrovství světa. Letos naposledy se hraje v Singapuru na tvrdém povrchu stadionu Singapore Indoor Stadium. Turnaje se účastní 8 nejlepších světových hráček, stejný počet deblistek. O účast na turnaji bojují také naše dvě nejlepší tenistky - Karolína Plíšková a Petra Kvitová, které v současnosti obsazují 8. a 9. příčku žebříčku. Online vstupenky jsou k dispozici tady. Podrobný průvodce po Singapuru, který se vám na Vaši cestu bude víc než hodit, si přečtěte tady.

 • Velká pardubická - 14. 10. 2018 - Pardubice

  Velká pardubická je dostihový závod konající se každou druhou říjnovou neděli na dostihovém závodišti v Pardubicích. Závod Velké pardubické má dlouhou tradici a dříve se uvádělo, že jde o nejtěžší dostih v Evropě. V počátcích tohoto nejslavnějšího českého dostihu byly hony. Vyšší šlechta oblečená do barevných kabátců se smečkou psů, na koních pronásledovala zvěř a překonávala přitom různé přírodní překážky. Tento druh zábavy se brzy stal oblíbeným i v Čechách. Nejstarší dostihový závod, Velká liverpoolská, který se prvně konal v roce 1836 v Anglii, inspiroval i ostatní evropské země. V Pardubicích byla první závodní dráha vybudována v roce 1856. První Velká pardubická se běžela v roe 1874. Od té doby se Velká běžela každý rok s výjimkou válečných let, z důvodu politických událostí v roce 1968 a kvůli nepřízni počasí v letech 1876 a 1908. Dnešní podobu má závodiště od prvních poválečných let. Vstupenky si můžete dopředu zakoupit v třeba v síti Ticketpro, v klidu je ale koupíte i na místě. A dámy, nezapomeňte na stylový klobuček! Ten k dostihům neodmyslitelně patří. Další tipy na sportovní události letošního roku najdete v našem Kalendáři sportovních akcí.

 • Závod ze série MS Formule 1 - několik termínů/různé destinace

  Pro fanoušky Formule jedna tu máme hned tři říjnové tipy na Velkou cenu. 7. 10. se pojede Velká cena Japonska v Suzuce, dva týdny nato, 21. 10. Velká cena USA v texaském hlavním městě Austinu a týden nato zas Velká cena Mexika v hlavním městě, Ciudad de Mexico. Vstupenky na všechny závody online k zakoupení tady.

 • Triatlon - Ironman - 13. 10. 2018 - Havaj/USA

  Nejproslulejší triatlonový závod, havajský Ironman, se uskuteční v říjnu v havajském Kailua-Kona. Pokud plánujete v říjnu dovolenou na Havaji, přijďte fandit, stojí to za to.

 • Mistrovství světa ve volejbale žen - 29. 9. - 20. 10. 2018 - Japonsko

  Mistrovství světa ve volejbale žen se uskuteční na více místech Japonska na přelomu září a října 2018. Češky se bohužel na mistrovství neprbojovaly, budete-li ale v Japonsku touto dobou a chcete fandit kvalitnímu volejbalu, navštivte některý ze zápasů.

 • Tenisový turnaj mistrů -7. - 14. 10. 2018 - Šanghaj/Čína

  Nejlepší světové tenisty čeká zakončení sezóny v polovině října v čínské Šanghaji. Turnaje se stejně jako toho ženského v Singapuru zúčastní 8 nejlepší tenistů světa žebříčku ATP a 8 nejlepších deblových párů. Vstupenky online k zakoupení tady. Budete-li touto dobou v čínské Šanghaji a rádi fandíte dobrému tenisu, rozhodně tuhle událost světového tenisu nevynechejte.

 • Hokej NHL Global Serie - 6. 10. 2018 - Goteborg/Švédsko

  V letošním roce NHL Global Serie zavítá do švédského Goteborgu, kde se na stadionu Scandinavium utká Edmonton Oilers a New Jersey Devils. Vstupenky ještě k dispozici nejsou, až budou, prokliknete se na ně tady.