Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Březen 2019

 • Halové mistrovství Evropy v atletice - 1. - 3. 3. 2019 - Glasgow/Velká Británie

  nNejlepší evropští atleti se utkají na Halovém mistrovství Evropy na začátku března v britském Glasgow. Možnost koupě vstupenek online a všechny praktické informace najdete na oficiálních stránkách události.

 • Mistrovství světa v rychlobruslení - víceboj - 2. - 3. 3. 2019 - Calgary/Canada

  Na calgarském Olympijském oválu se na začátku března uskuteční nejprestižnější závod v rychlobruslení, Mistrovství světa ve víceboji. Rychlobruslaři a bruslařky se utkají na tratích dlouhých 500, 1500, 3000 a 5000 metrů. Vstupenky a všechny potřebné informace pro návštěvu najdete tady.

 • Světový pohár v alpském lyžování - 8. - 9. 3. 2019 - Špindlerův mlýn

  Krkonošský Špindlerův mlýn uvítá nejlepší světové slalomářky na jednom ze závodů světového poháru v termínu 8. - 9. 3. 2019. V pátek se jede závod v obřím slalomu, v sobotu ve slalomu. Informace o účastnicích, program vč. doprovodných akcí, všechny praktické informace a možnost koupě vstupenek online najdete tady.

 • Velká cena Formule 1 - březen - Melbourne/Austrálie a Bahrajn

  V březnu začne také série Mistrovství světa ve Formuli 1. První závod sezóny 2019 se jede na okruhu Albert Park Circuit v australském Melbourne 17. března 2019, pokud sem chce nějaký nadšenec při své cestě po Austrálii zavítat, vstupenky jsou k dispozici tady. Druhý závod sezóny 2019 bude hostit okruh Bahrain International Circuit poblíž bahrajnského města Sakhir 31. 3. 2019.

 • Mistrovství světa v krasobruslení - 18. - 24. 3. 2019 - Saitama/Japonsko

  Čeští fanoušci světového krasobruslení to na letošní Mistrovství světa budou mít trochu daleko. Nejlepší světoví krasobruslaři a krasobruslařky se o titul mistra a mistryně světa utkají v termínu 18. - 24. března 2019 v Japonsku. Kdyby se sem přece jen někdo chtěl vydat, tak vstupenky a další info jsou ke koupi tady.

 • Mistroství světa v biatlonu - 7. - 17. 3. 2019 - Östersund/Švédsko

  Biatlonová sezóna 2019 vyvrcholí ve výše uvedeném termínu ve švédském Östersundu na zdejším lyžařském stadionu (Östersunds skidstadion) poblíž jezera Storsjön. Tady se nejlepší světoví biatlonisté a biatlonistky utkají o titul mistrů světa. Přijedete fandit českým biatlonistům? Všechny praktické informace, program a možnost koupě vstupenek online pak k dispozici na oficiálních stránkách.

 • Finále Světového poháru v biatlonu - 21. - 24. 3. 2019 - Holmenkolen - Oslo/Norsko

  Biatlonová sezóna 2019 skončí posledním, tedy 9. závodem z této série, a to v aréně Holmenkollen National Ski Arena v norském Oslu. Program posledních závodů a info o tom, kde koupíte vstupenky, najdete tady.

 • Duben 2019

 • Cyklistika - Tour des Flandres - 6. 4. 2019 - Belgie

  Jste-li milovníci silniční cyklistiky, určitě znáte oblíbený závod Tour des Flanders. Jde o závod silničních kol, který se každoročně koná v belgickém regionu Flandry a u cyklistů je oblíben hlavně díky tomu, že tady nemusí jen fandit při trati, jako je tomu u slavnějších závodů, ale mohou se závodu přímo sami zúčastnit. Je možné vybrat si ze čtyř tras v délce 74, 139, 174 nebo 229 km. Nejdelší závod má startovní místo v Antverpách, ony tři kratší závody se startují z Oudenaarde. Je to jedinečná příležitost, jak se na chvíli cítit jako prestižní závodník a zkusit si, jaké to je zdolat takto slavný cyklistický závod. Všechny potřebné detaily, stejně tak možnost registrace k závodu, najdete na oficiálních stránkách závodu.

 • Tenis - turnaje ženského i mužského tenisového okruhu - duben - celosvětově

  Tenisový grandslam Australian Open, kde se naše Petra Kvitová probojovala až do finále, zahájil tenisovou sezónu 2019. V dubnu se pak koná celá řada tenisových turnajů ženského i mužského okruhu. Protože ne každý si může dovolit zúčastnit se finále tenisových grandslamů,nejprestižnějších tenisových turnajů (např. účast na mužském finále letošního Wimbledonu návštěvníky příjde v přepočtu na 110 000,-), vybrali jsme pro vás pár dubnových tenisových turnajů, kde také můžete být svědky kvalitního tenisu. Monte Carlo Master je závod z mužského okruhu ATP, který patří k těm prestižnějším. Koná se 13. - 21. 4. 2019 v Monte Carlu v Monaku. Vstupenky je možno si zatím zarezervovat na oficiálních stránkách závodu. Sezóna touto dobou ještě není v plném proudu, proto si v dubnu Monte Carlo máte šanci užít nejen s kvalitním tenisem, ale i s podstatně menšími davy turistů, než je tomu v létě. Pokud se sem vydáte, určitě se Vám bude hodit náš podrobný průvodce po Monaku, se kterým v Monaku nepřehlédnete žádná významná místa. Další dostupnými, ale méně významnými tenisovými turnaji, je v termínu 20. - 28. 4. 2014 ATP 500 Barcelona - vstupenky tady, dále pak v termínu 27. 4. - 5. 5. 2019 ATP 250 Mnichov - vstupenky tady, 27. 4. - 5. 5. 2019 pak ATP 250 v portugalském Estoril - vstupenky tady. Ženy pak čekají tyto turnaje, takže stačí jen zkontrolovat, na jaké další turnaje se chystá Petra Kvitová či Karolína Plíšková, a můžete vyrazit fandit. Takovou návštěvu tenisového turnaje skvěle spojíte s návštěvou spousty zajímavých míst. Nejprestižnějšími dubnovými tenisovými turnaji je turnaj WTA v americkém Charlestonu v termínu 30. 3. - 7. 4. 2019 - vstupenky vstupenky tady, další turnaj z okruhu WTA premier je Stuttgart v termínu 22. - 28. 4. 2019 - vstupenky tady. Sice ne tolik prestižním, zato nejlépe dostupným, je pak každoroční JT Banka Prague Open, který se letos koná v Praze v termínu 29. 4. - 4. 5. 2019. Turnaj je zdarma. Více info více info tady.

 • Marathon - 15. 4. 2019 Boston/USA a 28. 4. 2019 - Londýn/Velká Británie

  Chystáte-li se letos zaběhnout nějaký prestižní maratonový závod, v dubnu pro vás máme dva typy. 27. 4. 2019 se běží maraton v Londýně - více info o tom, jak se zaregistrovat - tady. Druhá možnost je pak za "velkou louží", přesněji v Bostonu, kde se závod poběží 15. 4. 2019, nicméně registrace už není možná, bylo dosaženo maximálního počtu účastníků. Takže jste-li touhle dobou v Bostonu, tak leda tak fandit.

 • Cyklistika - Paříž - Roubaix 2019 - 14. 4. 2019 - Francie

  Cyklistický závod Paříž-Roubaix patří k nejstarším a také nejtěžším jednodenním cyklistickým závodům. Společně se závodem Tour des Flanders je to další prestižní závod, kterého se mohou zúčastnit i amatérští cyklisté, a to v délkách 70 km, 145 km a 172 km. Možnost zaregistrovat se na tento závod máte tady.

 • Dostihy - Velká Liverpoolská/Grand National Liverpool - 6. 4. 2019 - Liverpool/Velká Británie

  Fandíte-li dostihům, tak nejprestižnější událostí evropské dostihové sezóny je údajně nejtěžší dostihový závod starého kontinentu - Grand National Liverpool. Tento dostihový závod se koná každoročně v dubnu na dostihovém závodišti Aintree Racecourse v britském Liverpoolu. Vstupenky ke koupi tady.

 • NBA - Play-off - duben - červen 2019 - USA

  Plánujete-li na jaře navštívit USA, můžete při té příležitosti také navštívit některou ze zdejších sportovních událostí. Naším tipem je pro tento měsíc NBA, hraje se totiž celá spousta zápasů ve všech různých amerických městech. Kompletní kalendář a možnost zakoupit vstupenky online, máte tady.

 • Květen 2019

 • Mistrovství světa v hokeji - 10. - 26. 5. 2019 - Bratislava a Košice/Slovensko

  Slovensko bude v květnu hostit Mistrovství světa v ledním hokeji. Vrchol letošní hokejové sezóny bude hostit Bratislava a Košice. Fanoušky hokeje tak čeká pravděpodobně v květnu výlet na Slovensko, kde můžete fandění hokeji spojit i s návštěvou celé spousty úžasných míst. Vstupenky jsou k zakoupení online tady.

 • Mistrovství Evropy ve vodním slalomu - 14. - 18. 5. 2019 - Soča/Slovinsko

  Mistrovství Evropy ve vodním slalomu letos hostí Slovinsko, které je vůbec jednou z nejoblíbenějších destinací nadšenců do outdoorových sportů v Evropě. Máte-li v plánu v květnu vyrazit třeba na divokou vodu právě do Slovinska, můžete svou návštěvu spojit s fanděním úspěšným českým kajakářům. Více informací sledujte tady.

 • Golf - PGA Tour Championship- 16. - 19. 5. 2019 - Farmingdale/stát New York/USA

  Nejprestižnější golfový turnaj světa, PGA Tour Championship, se uskuteční na golfovém hřišti Bethpage State Park - Black Course ve městě Farmingdale v americkém státě New York v polovině května. O vysněný titul se tu utkají nejlepší golfisté světa. Ačkoliv u nás golf příliš populární není, v zámoří se těší velkému zájmu a je to jedinečný zážitek, zúčastnit se takovéhoto turnaje. Pokud plánujete na květen cestu po východním pobřeží USA, tohle je nás tip na trochu snobské zábavy. Vstupenky jsou ke koupit online tady, kde zároveň najdete i všechny další informace.

 • Závod světového poháru v moderním pětiboji - 21. - 26. 5. 2019 - Kladno/Česko

  Máme tady také jeden domácí tip. V termínu od 21. do 25. května se v Kladně uskuteční jeden ze závodů Světového poháru v moderním pětiboji. U nás nepříliš doceněný sport může být zajímavým zpestřením Vašeho květnového víkendu. Detaily zatím známé nejsou, sledujte tady.

 • Atletika - Diamantová liga - různé destinace

  V květnu začínají první atletické meetingy Diamantové ligy. 3. května 2019 bude tento prestižní atletický meeting hostit hlavní město Kataru, Dauhá. Vstupenky na tento meeting zakoupíte a informace o programu najdete tady. 18. května 2019 se atleti na stejném meetingu utkají v čínské Šangaji, vstupenky a program tady. Poslední květnový meeting Diamantové ligy se koná ve švédském Stockolmu 30. května 2019, vstupenky a program tady.

 • Formule 1 - květen - Španělsko a Monako

  V květnu se jedou další závody Formule 1. 12. května 2019 se jede závod na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya ve španělské Barceloně, vstupenky ke koupi tady. 26. května pak další závod bude hostit Monte-Carlo, vstupenky ke koupi tady. Pokud jste fanoušky Formule 1 a máte v plánu letos navštívit francouzské Azurové pobřeží, můžete svou návštěvu proslulého Monaka spojit s tímhle automobilovým svátkem. Pro návštěvu Azurového pobřeží se vám bude hodit také náš podrobný průvodce.

 • Cyklistika - Giro d´Italia - 11. 5. - 2. 6. 2019 - Itálie

  Cyklisté se i letos vydají na prestižní cyklistický závod Giro d´Italia, který začne 11. května 2019 v italské Boloni. Cyklisté během tohoto třítýdenního závodu zamíří do celé spousty krásných italským míst a pokud budete v květnu v Itálii, můžete vyrazit na místa, kterými bude peleton projíždět. Přesný přehled jednotlivých etap najdete oficiálních stránkách. Pokud letos plánujete vyrazit do Itálie, rozhodně nahlédněte do našeho podrobného průvodce po Itálii, který vás provede všemi zajímavými místy téhle jihoevropské země.

 • Mistrovství Evropy ve veslování - 31. 5. - 2. 6. 2019 - Luzern/Švýcarsko

  Ve švýcarském Luzernu se na přelomu května a června utkají nejlepší veslaři Evropy. Muži i ženy se utkají jako jednotlivci, dvojice, čtveřice či osmice. Pokud budete touhle dobou ve Švýcarsku, přijeďte fandit českým veslařům. Vstupenky ke koupi a všechny praktické informace pro návštěvu k dispozici tady.

 • Tenis - French Open - 26. 5. - 9. 6. 2019 - Paříž/Francie + další květnové tenisové turnaje

  Druhý letošní tenisový Grandslam, French Open, se koná v termínu 26. 5. - 9. 6. 2019 na obvyklém místě. Tím jsou kurty Stade Roland-Garros ve francouzské metropoli. Vstupenky k dispozici ještě nejsou, sledujte tady. Kromě Rolland Garros se hrají v květnu ještě tyto tenisové turnaje: mužský i ženský tenisový turnaj - Madrid Open v termínu 3. - 12. 5. 2019 - vstupenky ke koupi tady nebo mužský i ženský turnaj 6. - 19. 5. 2019 Italia Open v Římě - vstupenky ke koupi tady.