Kalendář sportovních akcí

 • Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Říjen 2017

  Triatlon - Ironman/Mistrovství světa – 14. října 2017 – Kailua-Kona/Havajské ostrovy/USA

  Svátek milovníků triatlonu nastane 14. října letošního roku, kde jak již tradičně na americké Havaji odstartuje nejikoničtější triatlonový závod světa. Je-li Havaj destinací pro Vaši říjnovou dovolenou, tuhle událost si rozhodně nenechte ujít.

  Formule 1 - Velká cena USA – 22. října 2017 – Austin/Texas/USA

  Na austinském Circuit of the Americas v Texasu se 22. října 2017 pojede další závod Formule 1. Jste-li tou dobou zrovna tady, přečtěte si náš podrobný průvodce po Texasu, najdete ho tady.

  Tenisový turnaj mistryň WTA – 22. - 29. října 2017 – Singapur/Singapur

  Teniosový turnaň mistryň je závěrečný tenisový turnaj ženské profesionální sezóny pro osm nejvýše postavených žen ve dvouhře a osm nejlepších párů ve čtyřhře na žebříčku ATP. Po grandslamových turnajích představuje pátý nejdůležitější podnik ženského tenisu. Je také považován za neoficiální mistrovství světa. V letech 2014–2018 se turnaj hraje v asijském městském státě Singapuru, a to na krytých dvorcích Singapore Indoor Stadium. A protože v singlu budeme mít v podobě Karolíny Plíškové české zastoupení, stejně tak se v deblu představím několik českých tenisek, může být turnaj atraktivním zpestřením Vašeho poznávání Singapuru. Kde a jak koupit vstupenky najdete tady. Podrobný průvodce po všech nejzajímavějších míst Singapuru najdete v našem průvodci.

 • Listopad 2017

  Formule 1 - Velká cena Mexika - 5. listopadu 2017 – Mexico City/Mexiko

  Na Autódromo Hermanos Rodríguez v Mexico City se 5. listopadu letoštího roku pojede další závod Formule 1. Jste-li tu touhle dobou a fandíte rychlým autům, můžete to být tip na zpestření Vaší cesty.

  Newyorský mezinárodní marathon - 5. listopadu 2017 – New York/USA

  Newyorský svátek profesionálních i amatérských běžců se koná 5. listopadu a budete-li tu touto dobou, pravděpodobně ho nepřehlédnete. Na závod už se přihlásit nelze, ale kde všude po New Yorku můžete běžce vidět, se dozvíte v mapě trasy, kterou najdete tady.

  Tenisový Turnaj mistrů (ATP World Tour Finals) – 12. až 19. listopadu 2017 – Londýn/Anglie

  Turnaj mistrů je závěrečný tenisový turnaj mužské profesionální sezóny pro osm nejvýše postavených mužů ve dvouhře a osm nejlepších párů ve čtyřhře na žebříčku ATP. V letech 2009–2018 je místem konání multifunkční O2 Arena, v níž byl instalován dvorec s tvrdým povrchem, v britském hlavním městě. Je to tak poslední letošní šance vidět špičky mužského světového tenisu. Vstupenky seženete tady. Vyrazíte-li sem na tuhle velkolepou sportovní událost, nezapomeňte vyrazit také za krásami Londýna. Podrobný průvodce po Londýně najdete tady.

  Formule 1 - Velká cena Brazílie - 12. listopadu 2017 – São Paulo/Brazílie

  Na brazilském okruhu Autódromo José Carlos Pace v São Paulo se 12. listopadu pojede další závod Grand Prix Formule 1.

  Formule 1 - Velká cena Abu Dhabí - 26. listopadu 2017 – Abu Dhabí/Spojené arabské emiráty

  O pár dní nato se rychlá auta přesunou na Yas Marina Circuit do emirátského Abu Dhabí. Chystáte-li se na tuto událost, čtěte v našem průvodci, co všechno v Abu Dhabí můžete vidět. Je to rozhodně místo, které stojí za návštěvu. Průvodce po Abu Dhabí najdete tady.

 • Leden 2018

  Rally Dakar – 6.- 20. ledna 2018 – Peru, Bolívie, Argentina

  Rally Dakar letos příští rok po čtyřicáté, z toho po desáté na území Jižní Ameriky. Závod povede z peruánských písečných dun přes Limu do Bolívie až do argentinské Córdoby, která bude závěr rally hostit vůbec poprvé ve své historii. Všechno, co o ní potřebujete vědět, mapku trasy a další informace, najdete tady.

  Australian Open – 15. až 28. ledna 2018 – Melbourne/Austrálie

  Začátek tenisové sezóny pro rok 2018 začíná jako tradičně v Austrálii prvním grandslamem sezóny. Plánujete-li v lednu cestu k protinožcům, můžete si užít i tenhle tenisový svátek. Lístky na oficiálním webu budou k prodeji od října 2017, informace najdete tady.

  Mistrovství Evropy v krasobruslení – 15.- 21. ledna 2018 – Moskva/Rusko

  Lednovou návštěvu ruské metropole můžete spojit i s návštěvou tohohle evropského krasobruslařského svátku. Vstupenky se ještě neprodávají, jakmile se tak stane, budeme vás informovat tady.

  Mistrovství čtyř kontinentů v krasobruslení – 22.- 28. ledna 2018 – Taipei/Čína

  Protože lednové mistrovství Evropy v krasobruslení je otevřené jen evropských krasobruslařům, mají ti ostatní své vlastní mistrovství. Je známé jako Mistrovství čtyř kontinentů a letos se koná v čínské Taipei.

 • Únor 2018

  Super Bowl – 4. února 2018 – Minneapolis/Minnesota/USA

  Super Bowl je v USA velkou sportovní událostí, doslova sportovním svátkem a atmosféra tomu také odpovídá. Super Bowl je finálový zápas, kterým každoročně vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Super Bowl může hostit jen stadion, který má odpovídající vybavení. Mezi podmínkami, které si NFL dává, je například velikost alespoň 65 tisíc míst pro diváky. Stadion, kde se Super Bowl hraje, určuje NFL obvykle několik let před samotným zápasem. Zatím ani jednou nenastoupilo v Super Bowlu mužstvo, které by hrálo na domácím hřišti. Nejčastěji Super Bowl hostila města New Orleans, Miami a Los Angeles. Super Bowl je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí přenášenou televizí. V letech 2001 a 2004 její sledovanost překročila i zájem o největší fotbalové přenosy, obvykle ale zaostává za finále fotbalové Ligy mistrů. Ve Spojených státech má špičkovou sledovanost i ve srovnání s nesportovními televizními programy. Sledovanost finálového souboje se odhaduje na 90 milionů diváků. Přestávky v poločase Super Bowlu jsou pravděpodobně nejžádanějším mediálním prostorem pro inzerenty televizních reklam vůbec. Průměrná cena 30sekundového spotu v 42. ročníku stála 2,7 milionu dolarů (86 000 dolarů za jednu sekundu). Některé spoty se vyrábějí speciálně a pouze pro tento okamžik. Nepsaným pravidlem posledních několika let je, že spoty, jež jsou ve finále Super Bowlu odvysílány, zpravidla patří mezi nejvtipnější, nejdůmyslnější a nejprecizněji provedené televizní reklamy vůbec. Super Bowl doprovází pravidelně zábavný program o poločasové přestávce. V průběhu let se podoba show změnila a prostor dostávají hlavně zpěváci populární hudby. Přestávka v Super Bowlu trvá celou hodinu. Jste-li touto dobou v USA, určitě tuhle událost neminete, ať už ve televizi, tak v zájmu Američanů.

  Zimní olympijské hry – 9.- 25. února 2018 – Pchjongčchang/Jižní Korea

  Rok 2018 je rokem zimní olympiády, tentokrát se bude konat v jihokorejském Pchjongčchangu. Pravda, máme to sice trochu z ruky, ale opravdoví sportovní nadšenci a fanoušci českých sportovců můžou tuhle událost spojit s poznáním Jižní Koreje. Informace o nákupu vstupenek najdete tady.