Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Leden 2020

 • Biatlon - Světový pohár - Německo a Slovinsko

  V lednu pokračuje seriál Světového poháru v biatlonu. V termínu od 6. do 12. ledna 2020 se nejlepší biatlonisté a biatlonistky utkají v německé Oberhofu, vstupenky online ke koupi tady. Od 14. do 19. ledna 2020 biatlonisté zůstanou v Německu, přesněji v Ruhpoldingu, vstupenky na tyto závody k dispozici tady. Lednové závody Světového poháru v biatlonu se uzavřou ve slovinské Pokljuce v termínu od 22. do 26. ledna. Vstupenky k dispozici tady.

 • Alpské lyžování - Světový pohár ženy - různé destinace

  Další tipy na to, kde v lednu 2020 můžete vidět závodit Ester Ledeckou spolu s těmi nejlepšími lyžařkami světa, jsou tyto: 11. a 12. ledna 2020 se pojede ženský sjezd a alpská kombinace v rakouském Altenmarkt/Zauchensee, vstupenky budou brzy ke koupi tady. 14. ledna 2020 se pak pojede slalom v rakouském Flauchau - vstupenky tady. Od 18. do 19. ledna se lyžařský utkají v obřím slalomu a v paralelním slalomu v italském Sestriere. Vstupenky ke koupi budou brzy tady. A konečně 25. a 26. 1. 2020 se pojedou závody ve sjezdu a Super-G v bulharském Bansku. Vstupenky budou brzy tady.

 • Snowboarding - slalom - různé destinace

  Stručný přehled lednových snowboardových závodů: 5. ledna paralelní obří slalom v rakouském Lackenhofu, následuje 11. ledna švýcarský Scuol, 14. ledna rakouský Bad Gastein, 18.ledna slovinská Rogla a konečně italské Piancavallo 25. ledna 2020.

 • Tenis - Australian Open - 20. ledna až 2. února 2020 - Melbourne/Austrálie

  Tenisovou sezónu 2020 už tradičně zahájí první Grandslam sezóny, Australian Open. Bude se konat od 20. ledna do 2. února 2020 v australském Melbourne. Vstupenky online ke koupi tady.

 • Mistrovství Evropy v krasobruslení - 20. až 26. ledna 2020 - Graz/Rakousko

  Rakouský Graz bude hostit Mistroství Evropy v krasobruslení, které se uskuteční 20. až 26. ledna 2020. Program a možnost koupit vstupenky máte tady.

 • Mistrovství Evropy v házené mužů - 10. a 26. ledna 2020 - Rakousko/Norsko/Švédsko

  Co takhle zajet fandit našim házenkářům? Mistrovstí Evropy v házené mužů budou letos společně hostit tři země. V rakousku se závody budou konat ve vídeňské Wiener Stadthalle a v Grazu v hale Graz Messe Arena. Další skupina odehraje své závody v Norsku, přesně v aréně Trondheim Spektrum v Trondheimu. Další skupiny se utkají ve Švédsku, a to ve stockholmské hale Tele2 Arena, v Malmö v Malmö Areně a konečně v Göteburgu v hale Scandinavium. Vstupenky na zápasy do všech zemí koupíte tady. Češi jsou ve skupině B a čekají je zápasy ve Vídni. V prvním zápase základní skupiny nastoupí 10. ledna proti domácímu Rakousku, následovat bude jejich zápas 12. ledna proti Severní Makedonii a poslední zápas základní skupiny odehrají proti Ukrajině 14. ledna.

 • Běh na lyžích - Světový pohár - 18. až 19. ledna 2020 - Nové Město na Moravě

  I přesto, že se českých běžkařům poslední dobou příliš nedaří uspět ve velkých závodech, přesto sem zařadíme jedny závody. V polovině ledna se běžkaři a běžkařky utkají ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě a vy je můžete přijít podpořit. Detaily ještě známé nejsou, sledujte to tady.

 • Biatlon - Mistrovství světa juniorů - 23.ledna až 2. února 2020 - Lenzerheide/Švýcarsko

  Náš lednový kalendář zakončíme juniorským Mistrovstvím světa. Mladí biatlonisté se utkají na konci ledna ve švýcarském Lenzerheide. Program je k dispozici tady.

 • Únor 2020

 • Mistrovství světa v cyklokrosu - 1. - 2. 2. 2020 - Dübendorf/Švýcarsko

  Na začátek pro Vás máme Mistrovství světa v cyklokrosu, které se pojede ve Švýcarsku hned první dva únorové dny. Vstupenky jsou ke koupi tady.

 • Jizerská 50 - 7. - 9. 2. 2020 - Bedřichov

  Pokud milujete běžkové lyžování, zvažte třeba letos některý z řady závodů pořádaných v rámci již 53. ročníku proslulé Jizerské 50. Ti nejlepší vyběhnout na 50 km dlouhou běžkařskou trať 9.2. v 9:00 a ti,co si na takovou dálku netroufají, můžou vyrazit na trasy dlouhé 10 a 30 km a děti se mohou zúčastnit dětských závodů. Všechny praktické informace najdete tady.

 • Mistrovství světa v biatlonu - 12. - 23. 2. 2020 - Antholz-Anterselva/Itálie

  Mistrovství světa v biatlonu se bude konat 12. – 23. února 2020 v italské Antholz-Anterselvě na stadionu Südtirol Arena. Přijedete podpořit naše biatlonisty a při té příležitosti si tady třeba zalyžujete? Nejen, že si tu přirozeně výborně zaběžkujete, ale můžete sem vyrazit i na sjezdovky či snowboard. Přehled lyžařských středisek v okolí i možnosti, co v této oblasti lze podniknout, najdete tady. Vstupenky na Mistrovství světa v biatlonu jsou k online koupi tady.

 • Alpské lyžování - závody Světového poháru - různé termíny a destinace

  Protože Ester Ledecká má za sebou už jedno vítězství v závodě Světového poháru v letošní sezóně, a to v prosinci v kanadském Lake Louise, nesmí v našem přehledu chybět závody Světového poháru v alpském lyžování. Tady je přehled únorových závodů žen: V ruském lyžařském resortu Rosa Khutor Alpine Resort nacházejícím se v Krasnodarské oblasti se pojede sjezd a Super-G 1. a 2. února 2020, vstupenky online ke koupi tady; 8. a 9. února 2020 se závody přesunou do německého Garmisch-Partenkirchenu v bavorských Alpách, pojede se opět sjezd a Super-G, vstupenky na oficiálním portálu ještě nejsou, teď je seženete tady; 15. a 16. února 2020 se pokračuje do slovenského Mariboru, pojede se obří slalom a slalom, vstupenky koupíte online tady; 22. a 23. února 2020 se závody přesunou do švýcarského letoviska Crans-Montana a pojede se sjezd a alpská kombinace, vstupenky tady (špatně uvedené termíny snad budou brzy opraveny) a konečně poslední únorový termín je 29. 2. a 1. 3. 2020 v italském La Thuile, pojede se Super-G a Alpská kombinace, při psaní toho článku vstupenky ještě nebyly v prodeji, sledujte tady. Tak co, vyrazíte na některý ze závodů v alpském lyžování a užijete si při té příležitosti skvělou lyžovačku v některém z proslulých evropských lyžařských letovisek?

 • Judo - Grand Slam - různé termíny - Francie/Německo

  Pokud radši fandíte v teple, můžete v únoru vyrazit fandit třeba také českým judistům. 9. a 10. února 2020 se bude konat Grand Slam v Paříži a 22. a 24. 2. 2020 v německém Düsseldorfu. Více informací najdete tady.

 • Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2020 - 13. 2. - 16. 2. 2020 - Salt Lake City/USA

  I Martinu Sáblíkovou můžete přijet podpořit na Mistroství světa v rychlobruslení, nejprve na jednotlivých tratích. To se bude konat v polovině února v americkém Salt Lake City na zdejším olympijském oválu. Možnost zakoupení vstupenek online pro ty, kteří budou třeba touto dobou v americkém Utahu, je tady.

 • Mistrovství světa v rychlobruslení 2020 - 28. 2. - 1. 3. 2020 - Hamar/Norsko

  Druhé mistrovství světa v rychlobruslení, tentokrát na všech tratích, se bude konat na přelomu února a března 2020 v Norsku. Detaily sledujte tady.

 • Březen 2020

 • Biatlon - Světový pohár - různé destinace vč. Nového Města na Moravě

  V březnu se ke svému konci bude blížit letošní ročník Světového poháru v biatlonu. V termínu 2. – 8. března 2020 se pojedou závody ve sprintu, závod s hromadným startem a štafety v Novém Městě na Moravě, vstupenky možno zakoupit tady. Pokud sem vyrazíte bez lístků, můžete stát zdarma ve vybraných úsecích podél trati. 9. a 15. 3. 2020 se budou závody biatlonu konat ve finském Kontiolahti, detaily tady - pojedou se závody ve sprintu, ve stíhačce, smíšené štafety a smíšené dvojice. Světový pohár v biatlonu 2019/2020 se uzavře v norském Holmenkollenu v termínu 16. až 22. března 2020, kde zároveň dojde i k vyhlášení nejlepších biatlonistů uplynulé sezóny. Pojede se sprint, stíhačka a závody s hormadným startem. Vstupenky ke koupi tady.

 • Tenis - Davis Cup kvalifikace - Slovensko/Česko - 6. - 7. 3. 2020 - Bratislava/Slovensko

  V březnu se odehrají kvalifikanční zápasy tenisového Davis Cupu. Česko se utká se Slováky na AXA stadionu v Bratislavě o víkendu 6. a 7. března 020. V době psaní tohoto článku vstupenky ještě k dispozici nebyly, sledujte tady.

 • Formule 1 - Velká cena Austrálie/Velká cena Bahrajnu

  V březnu začnou závody Formule 1. První 2 závody sezóny letošního mistrovství světa se pojedou v Austrálii a v Bahrajnu. V Austrálii se na okruh Albert Park Circuit v Melbourne vyjede 15. března 2020, vstupenky tady.V Bahrajnu se nejlepší světový jezdci utkají 22. března 2020, a to na okruhu Sakhir Circuit na ostrově Bahrajn, vstupenky tady.

 • Cyklistika - Závod Paříž- Nice - 8. - 15. 3. 2020 - Francie

  Paříž-Nice je jednotýdenní cyklistický etapový závod ve Francii, který se koná každoročně v březnu. Navzdory svému názvu není start v Paříži, ale na jejím předměstí Issy-les-Moulineaux. Pokud i Vy jste cyklističtí nadšenci, 14. března 2020 se 124 km dlouhou trať, která je určena pro amatérské jezdce. Závod se pojede ve slunném Nice a zaregistrovat se do něho můžete tady, stejně tak tam najdete všechny další informace. Detaily k profesinálnímu závodu, třeba přehled etap apod., najdete tady.

 • Tenis - ATP Masters - různá místa USA

  Dva prestižní mužské tenisové turnaje v rámci série ATP Masters se uskuteční v termínech od 9. do 16.3. 2020 v americkém Indian Wells, detaily a možnost koupě vstupenek tady, a dále pak 23. března až 5. dubna 2020 v americkém Miami, kde se utkají nejen muži, ale i ženy v rámci turnaje Miami Open, vstupenky a detaily tady-

 • Halové mistrovství světa v atletice - 13. až 15. 3. 2020 - Nanjing/Čína

  Až do daleké Číny se letos vydají naši atleti a atletky, aby bojovali o titul mistrů světa na halovém mistrovství světa. Kdyby se sem někdo chystal či tady tou dobou zrovna byl, vstupenky jsou ke koupi tady.

 • Mistrovství světa v krasobruslení - 16. až 22. března 2020 - Montreal/Kanada

  Nejlepší krasobruslaři a krasobruslařky se utkají na mistrovství světa v březnu v kanadském Montrealu. Vstupenky k online koupi tady.

 • Alpské lyžování - ženy - různé destinace

  V březnu také skončí letošní sezóna v alpském lyžování. Ester Ledecká může zazářit ještě ve čtyřech posledních závodech. 29. 2. až 1. 3. 2020 se pojede super obří slalom a alpská kombinace v italském La Thuile, detaily najdete tady. Dále se lyžařky přesunou do německého, přesněji bavorského, Ofterschwangu, kde se pojede obří slalom a slalom v termínu od 7. do 8. března 2020. Závody pokračují do Švédska, přesněji do Åre, kde se pojede paralelní slalom, slalom a obří slalom od 12. do 14. března 2020, detaily tady. A sezóna skončí v italské Cortina d'Ampezzo závody v téměř všech disciplínách, které se pojedou v termínu od 18. do 22. března 2020, detaily a vstupenky tady.