Kalendář sportovních akcí

 • Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Prosinec 2017

  Závod světového poháru v rychlobruslení - 1. - 3. 12. 2017 - Calgary/Kanada

  Jste-li fanoušci rychlobruslení a slavné Martiny Sáblíkové a ještě k tomu budete v prosinci v kanadské Calgary, vyrazte na jeden ze závodů světového poháru v rychlobruslení, který se koná na zdejším olympijském oválu.

  II. závod světového poháru v biatlonu - 8. - 10. 12. 2017 - Hochfilzen/Rakousko

  Protože je u nás biatlon poslední dobou nesmírně populární, zařazujeme do našeho kalendáře sportovních akcí pro letošní zimu i vybrané závody světového poháru v biatlonu. Od 8. do 10. 12. 2017 se jedou závody v rakouském Hochfilzenu na zdejším biatlonové okruhu. Lístky jsou k dispozici tady, ale pospěšte si.

  První závod Turné čtyř můstků - skoky na lyžích - 29. - 30. 12. 2017 - Obersdorf/Německo

  29.12. začíná také slavný turnaj skokanů na lyžích, Turné čtyř můstků. První závod se koná v termínu 29. až 30. prosince v německém Obersdorfu. Lístky na tento, stejně jako na zbývají tři závody, si můžete online koupit tady.

  Druhý závod Turné čtyř můstků - skoky na lyžích - 31. 12. 2017 - 1. 1. 2018 - Garmisch-Partenkirchen/Německo

  Závod skokanů pokračuje den na to v německém GaPa. Lístky opět k dispozci tady.

 • Leden 2018

  IV. Závod světového poháru v biatlonu - 4. - 7. 1. 2018 - Oberhof/Německo

  Dalším závodem světového poháru v biatlonu je závod ve německém Oberhofu. Lístky na tento závod koupíte tady.

  Grand Prix v judu - 10. - 11. 1. 2018 - Paříž/Francie

  Abychom tu neměli stále jen ty zimní sporty, fandy juda upozorníme na Grand Prix v Paříži. Online lístky lze koupit tady.

  V. Závod světového poháru v biatlonu - 10. - 14. 1. 2018 - Ruhpolding/Německo

  týden na to se závod přesouvá do německého Ruhpoldingu. Lístky na tento závod koupíte tady.

  Rally Dakar – 6.- 20. ledna 2018 – Peru, Bolívie, Argentina

  Rally Dakar letos příští rok po čtyřicáté, z toho po desáté na území Jižní Ameriky. Závod povede z peruánských písečných dun přes Limu do Bolívie až do argentinské Córdoby, která bude závěr rally hostit vůbec poprvé ve své historii. Všechno, co o ní potřebujete vědět, mapku trasy a další informace, najdete tady.

  Australian Open – 15. až 28. ledna 2018 – Melbourne/Austrálie

  Začátek tenisové sezóny pro rok 2018 začíná jako tradičně v Austrálii prvním grandslamem sezóny. Plánujete-li v lednu cestu k protinožcům, můžete si užít i tenhle tenisový svátek. Lístky na oficiálním webu budou k prodeji od října 2017, informace najdete tady.

  Mistrovství Evropy v krasobruslení – 15.- 21. ledna 2018 – Moskva/Rusko

  Lednovou návštěvu ruské metropole můžete spojit i s návštěvou tohohle evropského krasobruslařského svátku. Vstupenky se ještě neprodávají, jakmile se tak stane, budeme vás informovat tady.

  VI. Závod světového poháru v biatlonu - 18. - 21. 1. 2018 - Antholz/Itálie

  Poslední biatlonový závod světového poháru před olympiádou v Jižní Koreji se koná v termínu 18. až 21. 1. v italském Antholzu. Lístky k dispozici tady.

  Mistrovství čtyř kontinentů v krasobruslení – 22.- 28. ledna 2018 – Taipei/Čína

  Protože lednové mistrovství Evropy v krasobruslení je otevřené jen evropských krasobruslařům, mají ti ostatní své vlastní mistrovství. Je známé jako Mistrovství čtyř kontinentů a letos se koná v čínské Taipei.

  Mistrovství Evropy v biatlonu - 24. - 28. 1. 2018 - Ridnaun/Itálie

  Ještě před olympiádou v Jižní Koreji se koná v termínu 24. až 28. 1. 2018 Mistrovství Evropy v biatlonu v italském Ridnaun. Lístky ještě nejsou k dispozici, sledujte ale stav tady.

  Marcilonga - dálkový běh na lyžích na 70 km - 28. ledna 2018 – Trentino/Itálie

  Marciolonga je dálkový závod v běhu na lyžích pro profesionály i amatérské běžkaře. Závod je prestižní záležitostí a zároveň součástí nejvýznamnějších dálkových lyžařských závodů sdružených pod sérii Worldloppet. Kromě Marciolongy sem patří třeba naše Jizerská 50 nebo švédský Vasův běh. Pro amatérské běžce je registrace kvůli dosažené maximální možné kapacity uzavřena, takže pokud jste se dosud neregistrovali, můžete už přijet jen fandit fandit naší Katce Smutné nebo Standovi Řezáčovi.

 • Únor 2018

  Super Bowl – 4. února 2018 – Minneapolis/Minnesota/USA

  Super Bowl je v USA velkou sportovní událostí, doslova sportovním svátkem a atmosféra tomu také odpovídá. Super Bowl je finálový zápas, kterým každoročně vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Super Bowl může hostit jen stadion, který má odpovídající vybavení. Mezi podmínkami, které si NFL dává, je například velikost alespoň 65 tisíc míst pro diváky. Stadion, kde se Super Bowl hraje, určuje NFL obvykle několik let před samotným zápasem. Zatím ani jednou nenastoupilo v Super Bowlu mužstvo, které by hrálo na domácím hřišti. Nejčastěji Super Bowl hostila města New Orleans, Miami a Los Angeles. Super Bowl je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí přenášenou televizí. V letech 2001 a 2004 její sledovanost překročila i zájem o největší fotbalové přenosy, obvykle ale zaostává za finále fotbalové Ligy mistrů. Ve Spojených státech má špičkovou sledovanost i ve srovnání s nesportovními televizními programy. Sledovanost finálového souboje se odhaduje na 90 milionů diváků. Přestávky v poločase Super Bowlu jsou pravděpodobně nejžádanějším mediálním prostorem pro inzerenty televizních reklam vůbec. Průměrná cena 30sekundového spotu v 42. ročníku stála 2,7 milionu dolarů (86 000 dolarů za jednu sekundu). Některé spoty se vyrábějí speciálně a pouze pro tento okamžik. Nepsaným pravidlem posledních několika let je, že spoty, jež jsou ve finále Super Bowlu odvysílány, zpravidla patří mezi nejvtipnější, nejdůmyslnější a nejprecizněji provedené televizní reklamy vůbec. Super Bowl doprovází pravidelně zábavný program o poločasové přestávce. V průběhu let se podoba show změnila a prostor dostávají hlavně zpěváci populární hudby. Přestávka v Super Bowlu trvá celou hodinu. Jste-li touto dobou v USA, určitě tuhle událost neminete, ať už ve televizi, tak v zájmu Američanů.

  MS v cyklokrosu – 3. - 4. února 2018 – Valkenburg/Nizozemsko

  Cyklokros je jedna z cyklistických disciplín, která se i u nás těší slušné oblibě. Kromě nás má cyklokros dlouhou tradici také v Belgii a v Nizozemsku. A právě Nizozemsko bude v únoru 2018 hostit MS v cyklokrosu. Plánujete-li podpořit řadu našich skvělých cyklokrosařů, v čele s Kateřinou Nash či ve skvělé závodní formě jezdícího zatím stále ještě juniora Tomáše Kopeckého a nebo jen touhle dobou máte cestu do Nizozemska a chcete si svůj pobyt tady zpestřit, vězte, že vstupenky k trati jsou stále k dispozici a online si je můžete koupit tady. Nizozemská provincie Limburg ležící na jihu Nizozemska sama o sobě nabízí spoustu docela pěkných míst, a to platí i o místě konání závodu, o nizozemské městě Valkenburg. Co všechno můžete vidět a navštívit na jihu Nizozemsku, si můžete přečíst v našem podrobném průvodci po této části Nizozemska.

  Jizerská 50 - závod v běhu na lyžích na 50 km - 18. 2. 2018 - Bedřichov/Česko

  Slavná Jizerská 50, závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati dlouhé přibližně 50 km vedoucí Jizerskými horami, je oblíbenou aktivitou milovníků běžkového lyžování. Závod je prestižní záležitostí a zároveň součástí nejvýznamnějších dálkových lyžařských závodů sdružených pod sérii Worldloppet. Kromě Jizerské 50 sem patří třeba ještě slavná italská Marcilonga nebo švédský Vasův běh, ale i řada dalších. Jizerskou 50 jezdí jak profesionální běžci, tak i nadšení běžkařští amatéři. Hlavní závod na 50 km se koná 18. 2. 2018, chcete-li si ale zajet kratší trasu v rámci závodu, i to je možné. 16. 2. se jede závod na 30 km a 17. 2. pak na 25 km. Třeba bude rok 2018 konečně tím rokem, kdy se to rozhodnete zkusit. Registrace na závody je zatím možná, ovšem pospěšte si. Zaregistrovat se můžete tady. Když už nebudete závodit, můžete si třeba jen udělat výlet a fandit naší Katce Smutné nebo Standovi Řezáčovi.

  Zimní olympijské hry – 9.- 25. února 2018 – Pchjongčchang/Jižní Korea

  Rok 2018 je rokem zimní olympiády, tentokrát se bude konat v jihokorejském Pchjongčchangu. Pravda, máme to sice trochu z ruky, ale opravdoví sportovní nadšenci a fanoušci českých sportovců můžou tuhle událost spojit s poznáním Jižní Koreje. Informace o nákupu vstupenek najdete tady.