Kalendář sportovních akcí

 • Jsme národem těch, kteří rádi fandí sportu. Lístky na biatlon, Davis Cup nebo Zlatou tretru jsou beznadějně vyprodané měsíce dopředu... Pravda, fandíme možná raději, než abychom nějaký sport aktivně dělali, ale ten adrenalin a emoce, které při vítězství našeho národního týmu nebo našeho oblíbeného sportovce vzplanou, jsou skvělým zpestřením dne i skvělou zábavou. Náš přehled nabízí seznam těch nejzajímavějších sportovních událostí ve světě v následujících měsících. No, řekněme, těch nejzajímavějším pro širší davy. Fandíte-li rádi kuželkám, curlingu nebo akvabelám uznáváme, že to tady asi nenajdete, ale zas Vás ujistíme, že v našem přehledu o žádnou velkou světovou sportovní akci nepřijdete. Spojte tak Vaši cestu na nějaké to mistrovství s atrakcemi města a udělejte tak Vaši cestu ještě zajímavější.

  Nabízíme Vám přehled těch největších sportovních akcí konaných v následujících měsících. Tento přehled je průběže aktualizován. Protože se všechny potřebné informace zveřejňují jen pár měsíců dopředu, stejně tak se otevírá předprodej vstupenek, najdete tu vždy přehled jen na akce detailně známé. Ty ostatní jsou doplňovány průběžně. Máte-li pocit, že tu nějaká velká akce chybí, napište nám.

  Na úvodní stránce Cesty po světě na Vás ale čekají i jiné události doma i ve světě, které se budou konat v následujících měsících. I ty průběžně aktualizujeme, takže se u nás můžete inspirovat po celý rok tipy na to, kam vyrazit. S námi Vám totiž žádná velká akce neuteče.

 • Únor 2018

  Super Bowl – 4. února 2018 – Minneapolis/Minnesota/USA

  Super Bowl je v USA velkou sportovní událostí, doslova sportovním svátkem a atmosféra tomu také odpovídá. Super Bowl je finálový zápas, kterým každoročně vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Super Bowl může hostit jen stadion, který má odpovídající vybavení. Mezi podmínkami, které si NFL dává, je například velikost alespoň 65 tisíc míst pro diváky. Stadion, kde se Super Bowl hraje, určuje NFL obvykle několik let před samotným zápasem. Zatím ani jednou nenastoupilo v Super Bowlu mužstvo, které by hrálo na domácím hřišti. Nejčastěji Super Bowl hostila města New Orleans, Miami a Los Angeles. Super Bowl je jednou z nejsledovanějších sportovních událostí přenášenou televizí. V letech 2001 a 2004 její sledovanost překročila i zájem o největší fotbalové přenosy, obvykle ale zaostává za finále fotbalové Ligy mistrů. Ve Spojených státech má špičkovou sledovanost i ve srovnání s nesportovními televizními programy. Sledovanost finálového souboje se odhaduje na 90 milionů diváků. Přestávky v poločase Super Bowlu jsou pravděpodobně nejžádanějším mediálním prostorem pro inzerenty televizních reklam vůbec. Průměrná cena 30sekundového spotu v 42. ročníku stála 2,7 milionu dolarů (86 000 dolarů za jednu sekundu). Některé spoty se vyrábějí speciálně a pouze pro tento okamžik. Nepsaným pravidlem posledních několika let je, že spoty, jež jsou ve finále Super Bowlu odvysílány, zpravidla patří mezi nejvtipnější, nejdůmyslnější a nejprecizněji provedené televizní reklamy vůbec. Super Bowl doprovází pravidelně zábavný program o poločasové přestávce. V průběhu let se podoba show změnila a prostor dostávají hlavně zpěváci populární hudby. Přestávka v Super Bowlu trvá celou hodinu. Jste-li touto dobou v USA, určitě tuhle událost neminete, ať už ve televizi, tak v zájmu Američanů.

  MS v cyklokrosu – 3. - 4. února 2018 – Valkenburg/Nizozemsko

  Cyklokros je jedna z cyklistických disciplín, která se i u nás těší slušné oblibě. Kromě nás má cyklokros dlouhou tradici také v Belgii a v Nizozemsku. A právě Nizozemsko bude v únoru 2018 hostit MS v cyklokrosu. Plánujete-li podpořit řadu našich skvělých cyklokrosařů, v čele s Kateřinou Nash či ve skvělé závodní formě jezdícího zatím stále ještě juniora Tomáše Kopeckého a nebo jen touhle dobou máte cestu do Nizozemska a chcete si svůj pobyt tady zpestřit, vězte, že vstupenky k trati jsou stále k dispozici a online si je můžete koupit tady. Nizozemská provincie Limburg ležící na jihu Nizozemska sama o sobě nabízí spoustu docela pěkných míst, a to platí i o místě konání závodu, o nizozemské městě Valkenburg. Co všechno můžete vidět a navštívit na jihu Nizozemsku, si můžete přečíst v našem podrobném průvodci po této části Nizozemska.

  Tenisový Fed Cup 1. kolo Česko vs. Švýcarsko - 10. - 11. 2. 2018 - Praha O2 Arena

  V únoru začíná také slavný tenisový turnaj týmů, Fed Cup, ve kterém se našim teniskám v posledních letech neskutečně daří. Vyrazte jim do pražské O2 Arény fandit i letos, a to v termínu 10. - 11. 2. 2018. Vstupenky k zakoupení tradičně v síti Ticketportal.

  NBA All Stars/Zápas hvězd NBA – 16.- 18. února 2018 – Los Angeles/USA

  Každoroční charitativní basketbalový zápas těch největších hvězd americké NBA se koná, stejně jako v posledních několika letech, v kalifornském Los Angeles od 16. do 18. února letošního roku. Hráči jsou voleni fanoušky a jedná se o jedno z největších sportovních událostí ve Spojených státech amerických. Lístky zatím v prodeji nejsou, máte-li ale v plánu se v L. A. této události zúčastnit, sledujte aktuální stav tady. Hledáte-li nápad na to, co kromě jiného v L. A. vidět a zažít, můžete se inspirovat v našem podrobném průvodci po Los Angeles nebo i po celé Kalifornii.

  Jizerská 50 - závod v běhu na lyžích na 50 km - 18. 2. 2018 - Bedřichov/Česko

  Slavná Jizerská 50, závod v běhu na lyžích klasickou technikou na trati dlouhé přibližně 50 km vedoucí Jizerskými horami, je oblíbenou aktivitou milovníků běžkového lyžování. Závod je prestižní záležitostí a zároveň součástí nejvýznamnějších dálkových lyžařských závodů sdružených pod sérii Worldloppet. Kromě Jizerské 50 sem patří třeba ještě slavná italská Marcilonga nebo švédský Vasův běh, ale i řada dalších. Jizerskou 50 jezdí jak profesionální běžci, tak i nadšení běžkařští amatéři. Hlavní závod na 50 km se koná 18. 2. 2018, chcete-li si ale zajet kratší trasu v rámci závodu, i to je možné. 16. 2. se jede závod na 30 km a 17. 2. pak na 25 km. Třeba bude rok 2018 konečně tím rokem, kdy se to rozhodnete zkusit. Registrace na závody je zatím možná, ovšem pospěšte si. Zaregistrovat se můžete tady. Když už nebudete závodit, můžete si třeba jen udělat výlet a fandit naší Katce Smutné nebo Standovi Řezáčovi.

  Zimní olympijské hry – 9.- 25. února 2018 – Pchjongčchang/Jižní Korea

  Rok 2018 je rokem zimní olympiády, tentokrát se bude konat v jihokorejském Pchjongčchangu. Pravda, máme to sice trochu z ruky, ale opravdoví sportovní nadšenci a fanoušci českých sportovců můžou tuhle událost spojit s poznáním Jižní Koreje. Informace o nákupu vstupenek najdete tady.

 • Březen 2018

  MS v halové atletice - 1. - 4. března 2018 - Birmingham/Velká Británie

  Mistrovství světa v halové atletice se uskuteční v termínu 1. až 4. března 2018 v anglickém Birminghamu, přesněji ve zdejší National Indoor Areně. Přijeďte fandit našim úspěšným atletům, vstupenky si můžete koupit tady.

  Vasův běh - 4. 3. 2018 - Sälen/Švédsko

  Registrace pro amatérské běžce na lyžích je sice už uzavřena, Standovi Řezáčovi nebo Kateřině Smutné tak můžete fandit buď v televizi a nebo jen tak u trati, máte-li touto dobou cestu do Švédska. Vasův běh je známý závod v dálkovém běhu na lyžích, dlouhý 90 km, který se běží z Sälen do Mory.

  MS v krasobruslení juniorů – 5. - 11. března 2018 – Sofie/Bulharsko

  I mladým krasobruslařům můžete fandit při každoročním Mistrovství světa, které se letos koná v bulharské Sofii. Vstupenky ještě k dispozici nejsou, ale až budou, vše o jejich koupi se dozvíte tady.

  MS v krasobruslení - 19. - 25. 3. 2018 - Miláno/Itálie

  Mistrovství světa v krasobruslení se letos koná v italském Milánu. Vstupenky si koupíte tady. Plánujete-li cestu do Milána, určitě využijete náš podrobný průvodce. Svou cestu ale neomezte jen na Miláno, i celý okolní region Lombardie nabízí nespočet krásných míst, po kterých najdete průvodce tady.

  Cyklistický závod Paříž-Nice - 4. - 11. 3. 2018 - Francie

  76. ročník cyklistického jednotýdenního závoda Paříž - Nice se koná v termínu 4. až 11. března 2018.

  Tenisový turnaj BNP Paribas Open/Masters - 5. - 18. 3. 2018 - Indiana Wells/USA

  Jste-li milovníci tenisu, kteří v březnu mají v plánu vyrazit do slunné americké Kalifornie, můžete si svojí návštěvu tady zpestřit tenisovým turnajem mužů i žen, který se tu každoročně koná. Ten letošní se uskuteční ve výše uvedeném termínu a vstupenky jsou ještě k prodeji tady. Náš podrobný průvodce po všech nejzajímavějších místech Kalifornie si pak můžete přečíst tady.

  Březnové závody světového poháru v biatlonu

  Termíny a místa konání všech závodů světového poháru, které se konají v březnu letošního roku: 6. až 11. 3. 2018 se biatlonisté utkají ve finském Kontiolahti, lístky ke koupi online tady; 13. až 18. 3. 2018 se závody přesouvají do sousedního Norska do Holmenokollenu, vstupenky online ke koupi tady; 20. až 25. 3. 2018 se závody uskuteční v ruském Tyumenu, vstupenky tady.

  1. závod/Velká cena Formule 1 - 25. 3. 2018 - Melbourne/Austrálie

  Sezóna závodů Formule 1 začíná 25. března 2018 v australském Melbourne. Vstupenky k zakoupení tady.

  Poloviční maratón/MS v polovičním maratónu - 24. 3. 2018 - Valencie/Španělsko

  Běh na trať polovičního maratónu, který je zároveň i MS v této disciplíně, se koná 24. 3. 2018 ve španělské Valencie. Závod je určen nejen pro elitní běžce, ale i pro amatéry, kteří rádi běhají. Registrace je stále otevřená a učinit tak můžete tady.

  Tenisový turnaj Miami Open - 19. 3. - 1. 4. 2018 - Miami/USA

  Další zajímavý tenisový turnaj Masters na americké půdě se koná na slunné Floridě ve výše uvedeném termínu. Florida je dobrým tipem na jarní dovolenou v teplíčku. Vstupenky na turnaj jsou k dispozici tady a podrobný a kompletní průvodce po Miami pak k přečtení tady.

 • Duben 2018

  Cyklistický závod Kolem Flander - 1. 4. 2018 - Flandry/Belgie

  Jste-li fanoušky cyklistiky a baví vás prostě jen tak u trati fandit, můžete si na začátku dubna udělat výlet do belgický Flander. V Bruggách totiž začíná cyklistický závod po úžasném belgickém regionu Flandry.

  Závod ze série mistrovství světa v rally - 6. - 8. 4. 2018 - Korsika/Francie

  Milovníci rally, kteří se letos chtějí vydat alespoň na některý ze závodů série mistrovství světa, mohou na začátku dubna vyrazit na úžasnou Korsiku. V termínu 6. - 8. 4. se tu totiž jede závod Tour de Corse. Oficiální program si můžete stáhnout tady. Potom se celá série závodů přesouvá do daleké Argentiny a do Evropy se znovu vrátí v termínu 17. - 20. 4. 2018 v Portugalsku.

  Velká cena Formule 1 - 8. 4. 2018 - Bahrajn a 15.4. 2018 - Šangaj/Čína

  V dubnu pokračují i závody Formule 1. Po Austrálii se přesouváme do Bahrajnu. Online lístky k zakoupení tady. Týden na to se pokračuje znovu v Asii, tentokrát v čínské Šangaji. Online lístky tady.

  Dostihový závod Grand National - 14. 4. 2018 - Liverpool/Velká Británie

  Nejslavnější dostihový závod nejen v Evropě, slavná Velká národní, se uskuteční v termínu 14. 4. 2018 na dostihovém závodišti Aintree Racecourse v anglickém Liverpoolu. Pro milovníky dostihů téměř každoroční povinnost, vstupenky online k zakoupení tady.

  Maraton - 16. 4. 2018 - Boston/USA a 22. 4. 2018 Londýn/Velká Británie

  V dubnu můžete také fandit amatérům i profesionálům, kteří se rozhodnou zdolat jeden ze dvou dubnových mezinárodních maratonů. 16. 4. se poběží v americkém Bostonu a 22. 4. pak v britském Londýně. Registrace pro amatéry už možná není, takže jen fandit, budete-li tady touhle dobou.

  Tenisový turnaj Masters - 16. - 22. 4. 2018 - Monte Carlo/Monako

  Fanouščci tenisu se můžou letos vydat na Francouzskou riviéru o něco dřív než v létě. Při té příležitosti se totiž můžou stát fanoušky tenisového turnaje Masters, který se hraje v dubnu v Monte Carlu. Vstupenky online k zakoupení tady. Abyste nepromeškali žádné z monackých památek, doporučujeme použít náš podrobný průvodce po Monaku.

  Red Bull Air Race - 21. - 22. 4. 2018 - Cannes/Francie

  A slunná Francouzská riviéra ještě jednou. Tentokrát v Cannes, městě proslulém hlavně slavným filmovým festivalem, se pojede další ze závodů Mistrovství světa v letecké akrobacii, známé spíše pod označení Red Bull Air Race. Vstupenky v prodeji ještě nejsou, až budou, koupíte je tady. Podrobný průvodce po celé Francouzské riviéře, ale i po Provence, najdete tady.

  Mistrovství Evropy v judu - 26. - 29. 4. 2018 - Tel Aviv/Izrael

  Lákají-li vás biblické památky a chcete navštívit Izrael, možná bude dobrým termínem konec dubna. Při té příležitosti také můžete fandit našim judistům na mistrovství Evropy, které se tu v termínu 26. - 29. 4. 2018 koná. Vstupenky online k zakoupení tady.