K cestování bezpodmínečně patří i tradiční místní kuchyně. Pokud chcete danou zemi poznat se vším všudy, měli byste vyzkoušet i tamní gastronomické pochoutky. A protože je místní kuchyně důležitou součástí a společně s kulturou, lidmi a historií dotváří náš pohled na danou zemi, připravili jsme novou sekci věnovanou právě mezinárodní kuchyni.

Existují stovky různých „zaručeně originálních“ receptů na všechno možné. Jen otevřete internet, najdete desítky receptů na „fazole po mexicku“ nebo „králíka po francouzsku“ případně „kachnu po čínsku“… Problém ovšem bývá v tom, že se tradiční ingredience, které dotváří ty pravé a originální chutě a vůně, nahrazují těmi u nás dostupnějšími. Za hlavní problém při vaření originální světové kuchyně je považován především nedostatek originálních ingrediencí. Což je ale škoda, protože ty pravé přísady se sehnat dají (samozřejmě ne uplně všechny), jen musíte vědět, kde hledat. Proto jsme pro Vás připravili tuto sekci, ve které se dozvíte zajímavosti o různých zahraničních kuchyních, dozvíte se, kde sehnat ty pravé přísady a samozřejmě nebudou chybět ani tradiční místní recepty. Tak pojďte s námi ochutnat!

  • Mexická kuchyně

    MEXICKÁ KUCHYNĚ Mexická kuchyně je pověstná svými pestrými barvami a svou kořeněnou chutí a dokonce patří od roku 2010 na Seznam nehmotných památek lidstva UNESCO.

  • Informace o dalších světových kuchyní pro Vás připravujeme... Považujete-li se za odborníka na zahraniční kuchyni, spolupodílejte se s námi na této sekci. Napište nám, kontakt najdete tady.