Nejčastější komplikací spojenou s leteckou

dopravou je zpožděný let

  Cestování po světě s sebou čas od času nese i dopravu letadlem. A ať už se nám to líbí nebo ne, občas se prostě nějaká ta komplikace vyskytne. Nejčastěji se jedná o zpožděný či zrušený let, avšak ani další komplikace jako jsou například zpožděná nebo ztracená zavazadla, nestihnutý přestup nebo snížení přepravní třídy nejsou výjimkou. Evropská unie však na tyto případy myslí a za výše zmíněné komplikace můžete získat odškodnění až do výše 600 eur.

  Let měl zpoždění nebo byl zrušen

  Zpoždění letadla patří k nejčastějším komplikacím v letecké dopravě. Za nepříjemné čekání na letišti vám ale náleží finanční kompenzace v rozmezí 250 až 600 eur. A jestliže dojde k úplnému zrušení vašeho letu, k výše zmíněné kompenzaci máte samozřejmě nárok na vrácení plné ceny z původní letenky! Vzhledem k výši kompenzacím se častokrát stává, že odškodnění za zpožděný nebo zrušený let je vyšší než cena samotné letenky, proto se určitě vyplatí popřemýšlet i o cestách minulých, o odškodnění totiž můžete žádat až 3 roky pozpátku.

  kompenzace za zpožeděný let

  Jaká je výše kompenzace?

  Výše kompenzace, která vyplývá z nařízení Evropské unie, se odvíjí od celkové délky plánovaného letu. Částka je vyčíslena následovně:

 • 250 € – vzdálenost letu do 1 500 km
 • 400 € – vzdálenost letu 1 500 km – 3 500 km
 • 600 € – vzdálenost letu nad 3 500 km

Kdy je na kompenzaci nárok?

Kompenzace nenáleží každému bez výjimky, je stanovena několika základními podmínkami, zjednodušeně se dá říci následující:

kompenzace za zpožeděný let
 • Let byl zpožděn na příletu minimálně o 3 hodiny nebo zcela zrušen, přičemž váš dopravce o této skutečnosti neinformoval více než 14 dní před samotným odletem.
 • Letecký dopravce musí mít sídlo v EU nebo z území EU let vzlétal.
 • Kompenzace se nevztahuje na tzv. mimořádné situace, mezi které řadíme špatné povětrnostní podmínky, politickou nestabilitu země apod.

Nevyznáte se v tom? Konkrétní posouzení vašeho letu udělá společnost Vaše nároky.cz. Ta je na trhu od roku 2013 a za ty roky má již bohaté zkušenosti s praktikami leteckých společností. Jestliže se tedy komplikace s letem týká zrovna vás, nejjednodušší cesta, jak kompenzaci získat je právě jejich prostřednictvím. O nic se nemusíte starat, vše vyřeší za vás a vývoj svého případu můžete sledovat online z pohodlí domova. Navíc se nemáte čeho bát, fungují na principu No win no fee, takže odměna, která je předem domluvená, jim náleží pouze v případě, že se jim pro vás podaří kompenzaci získat. Jestliže jste se v souvislosti s vaším letem potýkali s jiným problémem – problémy se zavazadlem, přestup, snížení kvality přepravní třídy atd., neváhejte se i s těmito komplikacemi obrátit na Vaše nároky.cz. Za dobu fungování mají tisíce spokojených klientů a zkušeností na rozdávání.

Sponzor článku: Vaše nároky.cz

kompenzace za zpožeděný let